İyi günler,
Aynı işyerinde çalıştığım ve benim gibi devlet memuru olan bir arkadaşıma değişik zamanlarda banka aktarımı yoluyla 9 kez borç para verdim. Bu aktarımların 7 tanesi için senet düzenlendi. O da imzaladı. Bu arkadaş sahibi olduğu evi bana devredebileceğini benim de onun borçlarını silebileceğim yönünde beyanat verdi. Önceleri bu benim de kafama yattı. Ancak 3 yıldır devam eden bu para ilişkisi çıkmaz bir noktaya geldi. Çünkü arkadaş "nasıl olsa ev senin olacak" diyerek benden borç istemeye devam etti. Ben ise paramın kalmadığını ve ona daha fazla para gönderemeyeceğimi söyledim. Tüm bu olaylar telefon smslerinde de kayıtlı. Artık para vermeyeceğimi, onun bu ısrarlı mesajları nedeniyle tansiyonumun yükselip, sağlığımın bozulduğunu ve gerekirse artık yasal yollara başvuracağımı yazdım. O da buna istinaden yazdığı cevapta kendisinin de beni tefecilikle suçlayacağını, şahitler bulacağını, vb.. şeyler yazmış. Ben bu mesajlardan ve ısrarlı aramalarından bıktığım için onun numarasını engelledim. Avukatımla görüştüm. Konuyu biraz karışık buldu ve ceza hakimi bir arkadaşıyla görüşeceğini söyledi. Şimdilik beklemedeyim. Bana ne tavsiye edersiniz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...