Bir ayı aşkın bir süre önce bir İnternet Mobilya satış sitesinden telefonla yatak odası takımı siparişi verdim. Sözleşme sayfası, ödeme bilgilerini bana maille gönderdiler. En son dün 4 günlük gecikme ile ürün getirildi.

1- Ürün fabrikadan taşıyıcı firma aracılığıyla montaj işini yapacak firma yetkilileri tarafından teslim edildi ve kargo firmasından teslim alırken ürünlerin bir kısım parçalarının hasarlı olduğu fotoğraflarla tespit edilerek montaj yapacak kişiler tarafından satıcı firmaya bildirildi.
2-Gelen ürünün sitede gösterilen ürüne benzetilmeye çalışılan ama ilk bakışta tamamen farklı olduğu belli olan bir imütasyonu gönderildi (desenler, işlemeler, montaj yöntemleri vs)
3-Gelen setin birçok parçasında darbelerin olduğu, hasarların olduğu tespit edildi.
4-İmalat aşamasında tamamen kalitesiz ve itinasız yapılmış boya işçilikleri fotoğraflandı.
5-Bu durum hakkında satış temsilcisi telefonla ve mail yoluyla bilgilendirildi ve iade etmek istediğim bilgisi ulaştırıldı.
6-Direkt fabrikadan bana gelen bu ürünlerin yanında irsaliye ve taşıma belgeleri gönderildi ama firma bana faturayı göndermedi ama daha önce de belirttiğim gibi ödemeleri yaptığıma dair (1500 TL ilk ödeme + 4000 TL teslim öncesi ödeme)

Bu doğrultuda bilmek istediğim;

a) Montajı yapılmış mobilyanın iade edilmesi mümkün müdür?
b) Yukarıda belirttiğim durumlar ürünün kusurlu sayılmasına neden sayılır mı?
c) Eğer kusursuz sayılmazsa ürünü koşulsuz iade etme hakkım var mıdır?
d) İade etme hakkım var ise bu süreçte haksız duruma düşmemek için nelere dikkat etmem gerekir?

Yukarıda aklıma gelmeyen ama hatırlatmak/önermek/uyarmak istediğiniz bir şeyler olursa duymaktan memnun olurum.

Saygılarımla,

Erkan Erdoğan