Değerli avukat abilerim sitede yeni oldugum için konuyu yanlış yere açtıysam affınıza sıgınıyorum
direk sizlere konuyu anlatacagım ismim oguzhan yaşım 18 bundan yaklaşık 5-6 ay kadar önce yaşım henüz 17 iken ismi ilyas olan bir şahısla bi tanıdıgım vasıtasıyla tanıstım kendisi yaklaşık benden 5 yaş büyüktür kendisiyle konusurken sohbet muhabbet gezme derken bi gün bunun karım dediği bir kadın var şehirde gezerken onun yanına gittik daha sonraki günler ilyas karısı ben 3 ümüz gezmeye çıktık arabayla daha sonra bu ilyas isimli şahıs arabadan terziye bıraktıgı montunu almak için çıktı bu arada ben eski avea bayisinde çalısmış bulunan bi satış danısmanıydım arabada karım dediği şahısla biz 2 miz kaldık o arada kadın bana bir telefon hattına ihtiyacı oldugunu çocuguna vereceğini söyleyerek ten Fazladan hattım olup olmadıgını sordu bende kendisine güvenerek ten o an yanımda bulunan ama çok nadiren kullandıgım gene avea da çalısırken yaşım tutmadıgı için abimin üstüne açtıgım sözleşmeyede kendi imzamı atarak aldıgım. bir hattı verdim. Aradan bi 3-4 gün geçtikten sonra benim köyümdeki evimin yakınlarında bir gömü oldugunu ve hazinesinin oldugunu bana konuyla ilgili yardım istediğini beyan etti bende yasal olup olmadıgını sordum kendiside bana yasal olmadıgını kimsenin haberi olmaz zaten sizin evin yanında die söyledi bende yasal olmayan bir işe karışmak istemediğimi söyledim konuyu kestirip attım daha sonraki akşam bu ilyas dediğim şahısın karısı beni kendi hattından aradı numarası kayıtlı değil. heralde ses tonundan anladıgım kadarıyla içmiş bana ilyasın bu konuya sinirli oldugunu söyleyerek seni bitiricek sen ilyasa bir adet telefon hattı vermişsin beni aldatıyor diye konuyu anlattı bende hattı vermediğimi söyleyerek konuyu geçistirdim kapattım ondan sonraki gün bayan ilyasa oguz seni bitirecek altınları kendi çıkaracak diyerekten onuda bana karsı dolduruyor neyse biz buralarda yakın bi hastanenin oldugu yerde kavga ediyoruz ayrılıyoruz birşey yok beni ne arayıp ne soruyorlar bende onları aramıyorum daha sonra ne olduysa bundan 3 gün önce cuma günü karokoldan beni arayarak ilyas yalcın isimli şahısın benden şikayetçi oldugunu benim verdiğim hattan kendisini birilerinin tehdit ettiğini ölüm tehditi aldıgını söyleyerek savcılıga şikayette bulunmuş ve konudan daha sonra haberim oldu 2 ay kadar öncede abimi savcılıktan çagırmışlar ve hattın kendisinin olup olmadıgını sormuş oda kendisinin olmadıgını söyleyerek imza vermiş ona ait olmadıgı çıkmış oda annem ve babam yanlış anlarlar diyerekten söylememiş şimdi beni karakoldan çagırıyorlar bu hattı onların kullandıgını benim kullanmadıgımı nasıl ispat edebilirim.

Birde evrakta sahtecikten tehditin haricinde yargılanır mıyım acil olarak değerli görüşlerinizi bekliyorum..