2014 te açtığımız tazminat davasında tanıklar dinlendi 5. Celsede hakimin dosyayı bilirkişiye göndermemizi istedi. Bu sırada babam(davacı) vefat etti. Avukata vekalet verip mirascı olarak belirttik. 5. Celseden sonra avukatımla diyalog içindeyiz. Bana dosyayı bilirkişiye gönderdiğini bildirdi ve hesaplanmasını beklediğini söyledi. Bu konuyu defalarca konutuk gönderdim hesaplanmasını bekliyoruz diyerek belirtti. Bugün 6. Celse oldu ve hakim şöyle karar verdi;

Geçen oturum ara kararı gereğince emsal ücret araştırılması ve bilirkişi incelemesi yapılması konusunda davacı vekiline ihtaratlı kesin süre verildiği halde herhangi bir işlem yapılmadığı anlaşıldı.

Davacı vekiline soruldu; iş yoğunluğundan ara kararı yerine getirmeyi unuttum, yeniden süre istiyorum dedi.

Davalı vekiline soruldu; yeniden süre verilmesine muvafakatımız yoktur yazılı beyanda belirttik. Dava ispat edilememiştir reddine karar verilsin dedi.

Dava incelendi
Duruşmanın bittiği bildirildi.

G.D
İspat edilemeyen davanın reddine,
Taraf vekillerinin yüzlerine karşı 8 gün içerisinde yargıtay ilgili hukuk dairesine temyizi kabil olarak verilen karar açıkca olunup anlatıldı 26/11/2015

Değerli avukatlar;

Ara karar uymadık(dosyayı 2. Defa bilirkişiye gönderin diye hakim süre verdi gönderemedik) hakim böyle bir karar verdi bu usulden redmidir esetan mı ? Ayrıca bütün sigorta dökümanlarımız mevcuttur.