Öncelikle Herkese Merhaba.Bir Sorunum Var bu konuda yardımlarınız için şimdiden teşşekkürler.Bir arkadaşıma ait tarlayı almaya niyetlendim emlakçı bir abimize danışdım burayı beraber alalım bir müşterimizde var yatırımcı ona satarız dedi.Emlakçı olduğu için bu işi biliyor dedim teklifini kabul ettim.Tarla sahibine istenilen bedeli ödemek gerekiyordu fakat emlakçı abimiz param var gelecek vs diyerek 1 hafta kadar bekletti bizi ben kendi hisseme düşeni tarla sahibine teslim ettim .Sonrasında kalan paranın tarla sahibine ödenmesi gerektiğini söyledim 1 gün sonrasında emlakçı 3. şahsı m2 de 1 tl kar ile brini daha bu havuza alalım dedi para sıkışıklığım olduğundan bende kabul ettim edilen karın yarısı onun yarısı benimde 3. şahıs ortak olurken tarla sahibine vermemiz gereken miktarı da tamamlamış oldu yani emlakçı aslında para vermeden tarla sahibi ve kar etmişti söz verdiğimden dolayı ve orada 3. şahsın ortaklığından dolayı sözleşme imzalandı bu sözleşmede bana verilmedi 3. şahsa ve emlakçıda kaldı sadece orada dikkatimi çeken yarı yarıya ortak alınmış olmasına rağmen sadece 1 tl kar ile 3. şahsın ortak olarak girmesine rağmen hisseler farklı yazılmıştı bana %37 emlakçı kendisine %37 kalanıda 3. şahsa yazılmıştı Tapu benim üzerime sadece sözleşme var birde emlakçı sadece ödemesi gereken paranın %80 i kadarını bankadan hesabıma gönderdi. Emlakçı bana verilmesi gereken karı vermedi.3. şahıstanda ne kadar para aldığını dolayısı ile bilmiyorumda

Bu yaşananlara bağlı olarak

Sözleşme noterden yapılmadıgından ve tapuda hisseler belirtilmediğinden Geçerliliği varmıdır
Sözleşme yapılmış olsa dahi tapu benim üzerimde oldugundan satış işlemini gerçekleştirip kim ne kadar para verdiyse kar edildiyse karı ile herkesin hakkını hangi yolla teslim edebilirim ki sözleşme sıkıntı olmasın bana yada kar değil aldığım fiyata alıp işin içinden çıksam kim ne para verdiyse iadesini nasıl gerçekleştirebilirim

Sorun yaşamadan neler yapmam gerekiyor bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.
İlgi ve Alakanız İçin Şimdiden Teşşekkürler.