28.11.2015 de kartımdan benden habersiz işlem yapılmıştır. Kredi kartımın üzerindeki bilgileri biliyorlar ve benim dönem borcumun ödenmesinden dolay kartımın kullanıma açılmasından 4 gün sonra bu ödemenin yapılmış. Ben şu an Zonguldak'ta üniversite okuyorum ve bu işlem İstanbul'da yapılmış. İşte Hesap özeti de burada > hhttp://prntscr.com/986op0
Bankayı aradım pazartesi sabahı bankaya gidip dilekçe fakslayacağım. Bilgilerimin çalınmasını anlatayım:
Zonguldak'a geldiğimde İstanbul'dan para çekebilmek için bir kart almalıydım sonra gittim Yapı Kredi Bankasına sonra oradaki bir kadın işlemlerimi yapmaya başladı, kredi kartı çıkarmamı önerdi ben de tamam dedim sonra hesabıma saçma sapan şifreler güvenlik soru/cevabı koydu, benim libidomu kullanmaya çalıştı gülerek falan, ben o zamanla yürüyen ölüydüm tabi. Bana sağlık paketi ister misin diye sordu; bedava olacak dedi, bir kaç kere sordum bedava mı yani kesin mi? sonrada bir şey ödemek zorunda kalmayacağım değil mi diye sordum. 1 ay sonra kartımda anlamadığım bir ekstre geldi sonra bir telefon geldi sağlık paketi satıcılarından ben de dedim bunlar bedava değil miydi diye sordum, yok dediler sonra bunu iptal etmek için xxx miktar para yatırmanız gerek bunu onaylıyor musunuz dedi ben de onayladım. tabi öncesinden kartımın 16 haneli numarası, son kullanım tarihi, ismim, 3 haneli güvenlik kodu falan her şeyi söylemiştim.
bu olay bir daha oldu ilkbaharın başlarında sonra yazın da bundan kurtulduğumu sanmıştım (yazın bir dolandırıcı öğrencisiniz diye kapatılacak dedi inandım sevinmiştim...) oysa ki uyanmamam için yapılmış bir numaraydı sonrasında kartımda sürekli dönem borcu bulunduruyordum ki kimse bir işlem yapmasın diye. ama 24.11.2015 annem geri kalan dönem borcumu ödedi ve kartım kullanıma açılmıştı. 25.11.2015 beni dolandırıcılardan birisi aramıştı Yapı Kredi Bankasındanım diye ben de yemedim bu sefer numara da 0850 333 3652'di 15dk sonra hattayken 11880'de bilgilerinin gizli olduğunu gördüm benden kartımın şifresini istiyorlardı vermedim müşteri numara mı söylemiştim zaten bildikleri bir şey kartımın ön yüzündeki 16 haneli numarayı çatır çatır söyledi güvenimi kazanmak için beni bayağı ikna etmeye çalışmıştı ama ben şifremi vermedim. Bana: ''XXXX ile biten kartınızla 28.11.2015'de yurt dışında 1.00 usd harcama yapılmıştır. işlem size ait değilse 444 0 444'ü arayınız.'' diye bir mesaj geldi. Mesajın geliş tarihi 29.11.2015 - 00:26. sonra hemen kalkıp bir ATM'ye gittim ve hesap özetimi görünce şok oldum. ve biraz internetten araştırma yaptım şu an da buraya yazıyorum çoook mutsuzum şu anda... Kredi kartımın şifresini bilmiyorlar anladığım kadarıyla telefon numaram herkesin eline düşmüş aynı zamanda sanırım. Şimdilik benden bu kadar. Yardım eden/edecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum.