Merhaba Site Yöneticileri ve Değerli Avukat Arkadaşlar,

Bundan yaklaşık 8 ay önce aylık 700 TL ile ev kiraladım.Kiracı olduğum için uzun süreli oturum tercihimden dolayı peşinen herhangi bir çıkma olmaması durumuna göre emlakçı ve ev sahibi ile konuşarak evi kiraladım,1 yıllık 01.01.2016 tarihine kadar kontrat yaptık.
6 ay gibi bir süre sonra ev sahibinin mali durumu bozulduğundan dolayı evi satmak istediğini sözlü olarak bildirdi.
Fakat benim "evde kiracı olarak devam edebileceğimi,karşı alan tarafa da bildireceğim,eğer çıkmanızı isterse kalan 6 aylık kira ve taşınma bedeli olarak 4.000TL vereceğini söyledi".Bende sıkıntı yok herkesin başına gelebilir,varsa alıcı satış yapabilirsiniz dedim.
Bundan 1 ay önce satış yapıldı.Yeni evi alanlar tarafıma herhangi bir evi aldıklarına dair tebligat göndermediler.
Beni telefonla arayarak"Ali Bey evi biz satın aldık,kiraları tarafımıza ödeyeceksiniz "dediler.Bende sözleşme geçerli aynen devam ederiz,ödemelerinizi banka hesap no verirsiniz yatırırım dedim.Fakat kendileri "6 ay için,siz elden verin yeni bir kontrata gerek yok"dediler.Kira ödemesi için ne olacağını kestiremediğim için 10-15 gün geciktirdim.Beni aradılar evden çıkmanızı istiyoruz,annemiz oturacak ev annemizin üzerine"diye beni aradılar.Bende gelin elden ödeyeceksem kiranızı ödeyeyim dedim,yok kira değil evden çıkın dediler.
Buraya kadar herşey normal işin ilginç yanı ben evde oturduğum halde halen elektrik ve su aboneleri bana ait olduğu halde ,CLK ve ASAT'a giderek elektrik ve su aboneliklerini üzerlerine alarak,elektrik ve suyu kestiriyoruz,sizi de çıkmanız için mahkemeye verdik diye telefonla bildirdiler.
Gerçektende elektrik ve su aboneliklerini dün Tapu sahibi üzerine ben halen aynı oturduğum evin,aboneliklerini ve oturduğum halde yeni abone olarak onlara
ev sahibi üzerine yapmışlar.
Elektrik ve su ile görüşmemde üzerlerine alabilirler diyorlar.
Bu konuda benim nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkür eder,herkese iyi günler dilerim.

Saygılarımla,

Ali UCAR