24.11.2010 tarihinde Toyota bayiden 2011 model Toyota Corolla araç satın aldım. Garanti süresinin bitim tarihinden itibaren 24.11.2015 tarihine kadar ücret karşılığında aracımın garanti süresini uzattım. 05.05.2015 tarihinde Toyota servisine gaza basınca vınlama ve benzeri ses gelmesi şikayeti ile başvurdum. Servis şanzumandan ses gelmesi arıza tespiti yaptı. 25.5.2015 tarihinde arızanın giderilmesi için sanzumandan pekçok parça değişti. Arizanin devam etmesi üzerine 09.07.2015 tarihinde tekrar Toyota servisine başvurdum. Test sürüşü ile arızanın devam ettiği teyit edildi. Bunun üzerine şanzumanin yenisi ile değişimini talep ettim. Ağustos 2015 tarihinde ses giderici özel şanzuman yağı uygulandı. Arıza yine devam etti. 2015 Eylül ayının ilk haftasında şanzumandan iki adet rulman değişti. Ses bu işleme rağmen yine devam etti. 06.10.2015 tarihinde Toyota Türkiye merkezden mühendis aracı test etmek için bulunduğum şehre geldi. Test sürüşü yaptı ve arızanın fabrikasyon hatası olduğu belirtti. Kayıt cihazı ile sesi görsel ve işitsel olarak kayıt etti. Arızanın daha önce müdahalelere rağmen giderilememesi nedeniyle Şanzumanın komple yenisi ile değişmesi gerektiğini belirterek ilgili raporu tuttu. Toyota Türkiye şanzuman değişiminin onayı için konuyu Toyota Avrupa' ya iletti. Fakat tarafıma hâlâ bir dönüş yapılmadı. Sorunumun devam etmesi nedeniyle 13.11.2015 tarihinde aynı şikayetle servise iş emri açtırdım. Aracımın garanti süresi 24.11.2015 tarihinde dolacak olup, garanti süresi içinde söz konusu arızanın yaşandığı ortadadır. Tarafıma bir dönüş yapılmaması, sorunun giderilememesi ve kanuni haklarımı kaybetmemek için Toyota'ya noterden ihtar çekmek istiyorum. Sitede kendime uyarlayabileceğim ihtar örneği bulamadım. İhtarneme konusunda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.