Boşanmadan sekiz yıl sonra açtığım nafaka davasını (tutar talebimin çok altında olmakla birlikte) kazandım. Karşı taraf temyize başvurdu, ancak karar Yargıtay tarafından da onandı. Hal bu iken, ben nafakayı alabilmek için sürekli işimden gücümden geri kalıp, icra dairesinden ödeme emri göndermek zorunda kalıyorum. Annesinin adresine ilk etapta ulaşan tebligat artık iade edilmeye başladı. Mernis adresine gönderilmesi için yeni başvuru derken süreç uzayıp duruyor. Alacağım aylık nafaka çocuğun montuna verdiğim paranın yarısı bile değil. Sormak istediğim şudur; alacaklı hakkını almak için alacağından daha çok masraf yapacaksa; çocuğunun geçim garantisinin esası olan kendi işini riske atıp sürekli izin alıp prosedürlerle uğraşmak zorunda kalacaksa (avukat tutmak için ayrılacak bütçe olmadığından) davayı kazanmış olmanın ne anlamı var? Alacaklı koşturuyor, ama ben borçlunun henüz sıkıntıya düştüğüne şahit olmadım. Karşı tarafı tek bir talep ya da başvuru ile nafakayı düzenli ödemeye mecbur etmenin bir yolu yok mudur? Aile mahkemesi hakimine şikayet edilebilir mi mesela? Syg