+ Konuyu Yanıtla
5 / 17 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415 ... SonSon
41 den 50´e kadar toplam 162 ileti bulundu.

Konu: Perikondrit

Perikondrit Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Perikondrit

Arkadaşlar,
    AYDIN hâlâ, gecenin bu saatinde bile; "Cehennem gibi" -oraya gitmemişsem de, denen o- sıcak... Bugün ne oldu?...
    Ben, bir kaç yıl önce ne yazmıştım? Prostat büyümesinden HTT sayesinde kurtulmamış sadece bir kişi var. O kişinin "okumuş" biri olduğunu, ota çöpe(!) inanmaması sebebiyle; hem hekimin yazdığı ilacı, hem de; HTT yi -Prostatla ilgili verilen ilacın adı ne olursa olsun, bırakması gerektiğini söylememe rağmen- birlikte kullandığını ve prostat büyümesinden kurtulamadığını yazmıştım.
    Kızı; "Hukuki Net Üye ve Misafirleri Bu Yaz ilaç yapacağız." başlığını okuduktan sonra şunu demişti: "Sakar Amca, siz; sitede babamı yazmışsınız."
    Peki sonra ne oldu?
    Lâfımı dinlemeyen Ahmet Bey -75 yaşındadır ve yaklaşık 35 yıldır da, ailecek tanışıyoruz, samimiyetimiz var.- Haziran ayında ADÜ'ye gider. Hekim: "Prostattan ameliyat,böbreğiniz iflasta; diyalize bağlanmanız için; katater açmamız gerekir. Köprücük kemiği bölgesinde mi, yoksa; kasık bölgesinden mi istersiniz? Bu işlemlerin; şu, bu, o riskleri vardır. Okuyun, imzalayın ve işlemi yapalım."
    Ahmet Bey, nasıl benim dediğimi ret ettiyse; hekimin dediğini de ret eder ve hastahaneden; çiş için sonda takılmış olarak ayrılır.
    Ahmet Bey'in yaşadığı yer; kızımızı ziyaret için gittiğimiz yolun üzerindedir. Uğrarız ve yazdığım hikâyeyi öğreniriz.
    Ahmet Bey, yıllardır; günde 2 paket civarında sigara içen, sık sık da; ayran içen biridir. Eve uğrarız, Hatunla birlikte... Abooo, bu Ahmet; tanıdığımız Ahmet değil!... Zayıflamış, suratı kararmış v.s... Eğer, evinde görmemiş olsaydık; asla tanıyamazdık. O hâle gelmiş...
    Aldım mı sazı elime:"Ahmet Bey, ben sana ne demiştim? Niye beni dinlemedin?Ben sana; "Prostatla ilgili verilmiş ilaçları bırak." demedim mi? O bana "Şefim." der, bu; hekimin verdiği prostat ilacı, şu; Almanya'dan emekli kayınçomun verdiği; prostat ilacı...
    Açtım ya ağzımı; "Ne halt oldu? Hepsini de bırakıyorsun. Köye gidince sana göndereceğim. Dediğim şekilde kullanacaksın!..."
    75 günlük gönderdim. Kullandı, ama 75 gün filan değil. 2-3 gün önce; PSA, kreatin ve üre değerlerini öğrenmek için tahlil yaptırdı. 5 Ağustosta kızı; raporları eşimin telefonuna vatsapla gönderdi. Benim telefon; fotoğraf bile çekmez.
    Aaa, bir baktım; PSA, üre, kreatin değerleri düşmekte... Yani; prosattan kurtulmakta, böbrek de; kendini kurtarmakta. Bu; benim açımdan normal.. Tahlil sonuçlarına bakarken; telefon çaldı. Hatunun telefonundayım ya; hemen açtım. Görüşüyoruz filan. Ahmet Bey, telefona geldi:"Şefim, bu lâfları moral olsun diye mi söylüyorsun?" Ben ne demiştim: "Ahmet Bey, seni diyalizden, seni çiş için takılan sondadan da kurtarırım. İyiye gidiyorsun, bunu ben demiyorum; elindeki raporlar söylüyor, ama; kafama takılan bir konu var: 'Akciğerine baktırdın mı?'
    Cevap verdi: "Akciğerinde leke var, tetkiki gerekir." dediler. Akciğeriyle lgili bir işlem yaptırmamış.
    Cevap verdim: "Akciğer kanseri hikâyeleri de böyle başlar. (Zayıflaması hayra âlâmet değildi. Yıllardır bu işlerle uğraşıyorum. Böbrek yetmezliği, ya da; prostat büyümesi olan biri bu derece zayıflayamaz.) Sen kendini akciğer kanseri olduğu farz et. Şu anda kullandığın doz; akciğer kanserini de, prostat büyümesini de, böbrek yetmezliğini de tedavi etmeye yeterli olan dozdur. Yeter ki; sigarayı bırak. Sigarayı bırakmadan, kanserden kurtulmak mümkün değildir. Eskişehir'de, Bafa'da, Atburgazı'nda, Bodrum Yalıkavak'taki hastalardan dolayı biliyorum.Dediğimi yap, sigarayı bırak; üç derdinden de kurtul."
    Cevap: "Tamam şefim, deneyeceğim."
    Eeee, "Hocam, bu kadar çenenin/lâfın sonucu ne?" diyeceksiniz.
    Öğrendiğim şu:
    Adam şu veya bu sebepten dolayı HTT kullanıyor. Bunu kullanırken; prostat büyümesine karşı tıbbın verdiği ilacı da kullanıyor. HTT kullanıyor olmasına rağmen; ne prostat düzeliyor, üstelik; böbrek yetmezliği (Nefrit) oluyor. HTT kullanan birinin; böbrek yetmezliği olması mümkün değil. Hele hele; 1,5 yıldır diyalize bağlı hastayı; diyalizden koparıp alan OT!...
    Anladığım şu. "Prostat büyümesiyle ilgili - adı; şu veya bu ilaç, önemli değil.- ilaçla birlikte kullanılırsa; HTT sadece sudur/sıfırdır." Yapması gerekeni bile yapamıyor...
    Son cümle: "Geçenlerde tanıdığım bir şeker hastası, ki; yıllardır hastalığı devam etmektedir. Hekim bu hastaya ne dedi biliyor musunuz? Bir şeker hastası olarak; çok iyi karaciğer ve böbrekleriniz var."Aynı hastaya, yıllar önce: "Bir şeker hastasına göre gözleriniz çok iyi." Yine aynı hastaya; "Tansiyon hastası olmanıza rağmen; aort damarınızda hiç bir bozukluk yok, çok tuhaf." denmişti...
    Sağlıcakla kalın...

Hukuki NET Güncel Haber

Perikondrit konulu yargıtay kararı ara
    Perikondrit konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Sevdiğim insanlardan; Yaşar Nuri Öztürk, Kamer Genç'ten sonra, şimdi de; Tarık Akan... Akciğer şeysi olmuş, tedavi(!) görüyormuş filan...
    Yaşar Bey, o sırada; Aydınlıkta yazıyordu. Ulaştım. "Bu son mesajımdır." dediğim üçüncü mesajıma cevap verdi. Dediğim şuydu: "Yaşar Bey, iyi değilsiniz. Hastalığınız tekrarlayacak. HTT göndereyim; dediğim dozda kullanın ve hastalığınız tekrarlamasın.Cevap: "Doktorlar; durumumun iyi olduğunu söylüyorlar. Asayiş berkemâl.." Bu mesajlar; e-posta dosyamda kayıtlı. Netice ne oldu?...
    Kamer Genç'e ise; ulaşmam mümkün değildi.
    Tarık Akan'a ulaşamayacağım gibi.
    Tarık Akan'ın, asbeste dayalı mezotelyoma hastası olması mümkün değil. Küçük hücreli akciğer ca. olması durumunda; HTTnin yapabileceği bir şey yok!...
    Hastalığı, eğer; küçük hücreli dışı bir çeşit ise; Dünya'daki tek şansı HTTdir.
    Tıp; KT sebebiyle; Tarık'ın bağışıklık sistemini "toparlanamaz" hâle getirmeden, HTTyi bulmasına yardımcı olun.
    Bu yazı bahanesiyle; cep telefonumda daha silinmemiş iki mesajı da yazayım ve sonra da sileyim.
    İlki: 23 Haz. 2016 14.39.30
    Gönderen:0506857XXXX
    Yazdığıen gercekten inanamadim. Sayenizde sunuclarim temuz geldi. Çokk tesekkürler.
    Bu HPV hastasından.
    Şimdi öteki:
    21.Tem.2016
    21.52.18
    Gönderen:0505312XXXX
    Yazdığı:
    Sakar (Aslı başka türlü) hocam iyi akşamlar nasılsınız ben meme ca geçirdim bitti şükür sizden yağ almıştım otun adını soracaktım size zahmet cevap *eksik yazı var*
    Bu da; bir albayın karısından.
    Sağlıcakla kalın.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    O konuyla ilgili "yazmayacağım"dediğim halde, yazmak zorunda kaldığım için UTANIYORUM...
    Hatırlarsanız, metin26 yazdığı yazıda bir cümle kullanmıştı.Kullandığı bu cümleye tepki gelmediği için, bir süre sonra ben; o cümlenin Türkçe'sini yazmıştım. Ne yazmıştım: metin26 diyor ki: "Kanser ol, KT al kurtul. Kanser ol, KT al kurtul. Kanser ol, KT al kutul. Yok böyle bir şey..."
    Bakın; bir yazıyı kopyalayıp saklamışım:
    Naşide Göktürk'ten hayranlarına 'iyiyim' mesajı Bir süredir kanser tedavisi gören Naşide Göktürk, sağlık durumuyla ilgili son gelişmeleri Facebook'ta hayranları ile paylaştı.14 Ocak 2016 - 12:28:00
    Bugünkünü de aktarayım:
    Naşide Göktürk hayatını kaybetti! Doktorundan ilk açıklama Ünlü sanatçı Naşide Göktürk'ten üzücü haber... Bir süredir kanser tedavisi gören ve 6 Ağustos itibariyle genel durum bozukluğu nedeniyle hastaneye kaldırılan Naşide Göktürk bugün hayatını kaybetti. Göktürk yarın toprağa verilecek. Öte yandan, Naşide Göktürk'ün ölümü sevenlerini yasa boğdu, Twitter ve Facebook'ta mesaj yağdı...Hürriyet Haber30 Ağustos 2016 - 18:05:00
    Başka bir şey demiyorum, üzgünüm.
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Mecburiyetten yeni yazı...
    Timoma ve trioit şeysinden haber yok. Tıpkı; Gebze'deki lösemi hastasında olduğu gibi...
    Size daha önceleri lösemi konusunda iki şey yazmıştım. Denedim, anlamında değil. Dedim ki: maltawildplants sitesindeki, bilimsel araştırmalara dayalı dosyada, ayrıca; aktardığım, Ege Ü. ilgili fakültelerin yaptığı bilimsel araştırmaların İngilizce sonuç raporunu da yazmıştım. Her ikisi de ne diyordu: "HTT; antileukemic" Yani, HTT; lösemiyi tedavi eder.
    Öyle ise; "Neden haber gelmedi?" diyeceksiniz.
    Bambaşka bir konuyla cevap vereyim.
    Bir kısmını, yıllar önce okudunuz. yazamadığım bölümü yazayım:
    Tıp, bir hastaya, biyopsi sonucu: "Siz, mesane şeyşisiniz. Bir daha ki sefere; mesane kesenizi, gerekirse; prostatınızı alacağız, size; ince bağırsaktan mesane kesesi yapacağız. Daha sonra da; koruyucu KT alacaksınız." der.
    Neyse, hasta; İzmir'den Söke'ye döner. Kendisine "Geçmiş olsun" ziyareti yapanlardan biri de; benim tamircimdir. Hani; kayın pederine: "Akciğer şeyşi olmuşsunuz, tümörünüz 50 mm, siz bizi, biz sizi görmemiş olalım, çünkü; akciğeriniz %18 çalışıyor, akciğerin fıs diye söner, elimizde kalırsın. İki ayda bir kontrole gel." denmiş kişi, hatırladınız mı?
    Tamircim: "Filân ağabey, Sakar hoca bir adım ötede. Telefonu da bu. Git adamla bir görüş."
    Neyse, hasta gelir: Karısı, kayın biraderi, baldızı ve Ankara'da bir üniversitede, branşı tıp olmayan asistan oğluyla...
    Mesanede hiç denemem olmamıştır, ama; bu hastalığın "Karsinom" grubu hastalık olduğunu bilmekteyim, ve derim ki: "Bu dozda kullan. Buradan, şöyle veya böyle bir netice almadan; hekim sana: 'Ameliyat olmazsan; yarın ölürsün' derse; ameliyat olma... 'KTye başlamazsak; bir ay sonra ölürsün.' dese de; KT alma..."
    Hastayla anlaşamadığımız husus şu: Hasta diyor ki: 2 hafta, ben diyorum ki; üç hafta kullandı.
    Her ne ise...
    İzmir'deki hastahane, hastayı; ilgili ameliyat öncesi, tetkik amacıyla çağırır. Hekim, kan tahlili sonuçlarına bakarken şöyle der: "Olmaması gerekiyor, ama; olmuş..."
    Hastanın kulaklarına "kar suyu" kaçırdığım için; hemen tepki verir: "Olmaması gerektiği halde olan ne?"
    Hekim: "Söylesem, anlamazsın!.."
    Hasta: "Raporun bir suretini ver." der ve alır. Söke'ye döner. Hastaya; ameliyat günü bildirilecektir.
    Geldikten sonra, raporu; Ankara'daki oğluna fakslar ve şöyle der: "Oğlum, bunu bir hematolog Prof.a göster."
    Oğlu, ilgili Prof.u bulur ve raporu verirken; doğum tarihi/yaş bölümünü karalar. Der ki: "Hocam, bu kan hakkında ne diyorsunuz?"
    Prof. inceler ve der ki: "Bu; bebek kanı mı?"
    Cevap: "Ne bebeği Hocam. 54 yaşındaki babamın kanı ve üstelik kanser!."
    Prof: "Evlat, bu öyle kaliteli bir kan ki; tek başına bu hastalığı yener."
    Oğlu haber verir: "Baba, Prof şöyle dedi..."
    Hastanın tepkisi şu olur: "Ameliyat olanın da, KT alanın da..." Hasta dört ay HTT kullanır ve gider: "Temizsiniz. Dört ay sonra kontrole gelin" denir. Gider: "Temizsiniz. Dört ay sonra yine gelin." Yine gider: "Temizsiniz. Altı ay sonra gelin." Cevap yine aynıdır: "Temizsiniz, altı ay sonra gelin."
    Bu olayı, hem hastadan, hem de; asistan oğlundan dinledim. Bir daha gitmedi.
    Bu kadar çeneyi niye çaldım: Acaba; lösemi için gönderilen 50 günlük HTT, lösemide işe yaradı mı da; cevap gelmedi? Bilmiyorum... İnsan, haber verir bari...
    Şimdi geleyim; mezotelyoma'ya...
    Bu hastaya gönderdikten sonra, bu adresi veren kişiler; bir ay kadar sonra geldiler. Dediler ki: "Yataktan kalkamayan, ihtiyaçlarını bile karşılayamayan hasta; üç hafta sonra; ihtiyaçlarını yardımsız karşılayabilir hâle gelmiş. İki gün önce de; hastahaneye kaldırılmış. Niçin kaldırıldığını bilmiyoruz." dediler. Ötesi mi; yok!...
    HPV başarısından sonra; 4-5 gün önce; emekli bir öğretmen geldi. Hastalığıyla ilgili ABD'ye bile gitmiş.
    Kısa kesiyorum: "Hocam, ben; Kaposi sarkom hastasıyım..."
    Yani; DENEME BAŞLADI...
    İleride neticeyi anlatırım...
    Sağlıcakla kalın.
    NOT: Sakar Hoca, bazı şeyleri yazamadı ve hâlâ da yazamıyor, ama; asla yalan yazmadı...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Bu yazının gereksiz olduğunun farkındayım.
    Bu konu başlığı altında, mustafacelik02 diye yazan bir şunu yazdı:
    Merhaba Sakar Hocam.
    2010 ortalarından bu yana :Atrofik Gastr-İT ile uğraşıyorum.
    İlk endoskobi öncesini bilmiyorum.
    26.12.2015 12:55 rapor kan tahlili sonucu :CRP 3.28 mg/L
    İki aydır gece ilk iki saat tan sonra iki üç kez uyanıyorum.
    Başka. ....IT'li organim yok. 3.28 mg/L iltihabı tamamen mideden kaynaklı.
    Zencefil ile 2013 te ikinin altına indirmiştir.
    HTT ile 0-1 mg/L arasına düşürmelim.
    AYRICA PROSTAT BÜYÜMESİ VE 44 mm böbrek kisti için de iyi geleceğini düşünüyorum.
    ------
    HTT gönderdim. O sırada İstanbul'daydı.Kendisi, aslen Antalya'lıdır ve orada yaşamaktadır.
    HTT sayesinde; dediği hastalıktan kurtulmuştur, ve, bunu; sitede yazmamıştır.
    Bana mı söylemiştir, hayır...
    Peki, ben bunu nasıl öğrendim?...
    Birisi, bir gün beni aradı: "Hocam, ben sizi M.Ç.den öğrendim. Sizin sayenizde hastalığından kurtulmuş. Telefonunuzu da O verdi."
    Ki; M.Ç.'nin HTT ile ilgilenen ve daha önce sözünü ettiğim, Antalya'da çalışan bir öğretmenle tanışmasını, otu bulmasını ve yapmasını da sağladım.
    M.Ç. de, bana ve size bilgi vermek yerine; bana 1 kg Himalaya tuzu gönderdi...
    Elektrikler kesilmişti, yeni geldi ve yazdım...
    Stresteyim yani...
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Manzar-î umumiye şudur:
    Tafsilat olarak bilgi veremeyeceğim.Özetle: Birileri,bir şekilde bana ulaştı ve HTT Tarık Akan'a ulaştı. İsteyen kim, ne zaman isteyene ulaştı, Tarık Akan'ın adresini nereden biliyordu, "Bana gönder, ben götüreceğim." diye niye dedi, tarih ne zamandı, ne zaman Tarık Akan'ın evine geldi, niye Tarık Akan kullanamadı?...
    Bunları boş verin, ama; yazmazsam çatlayacağım bir konu var:
    Tarık Akan'ın ailesi, ölümünden sonra şu açıklamayı yaptı: "Hastalığını 14 ay kamu oyundan sakladık." İYİ HALT ETTİNİZ!...
    Açıkladıklarından sonra; biri beni buldu (O sırada, ben de bu konu başlığı altında, aynı gün; Tarık'la ilgili mesajı zaten yazmıştım.) ve dedi ki: "Bana gönder, ben ulaştırırım."
    Eğer; önceden açıklasalardı; aynı kişi, Tarık Akan'a bunu yine ulaştıracaktı. Peki, bu kişi kim de; bu kadar "ulaştırırım." dedi?
    Cevap: "Tarık Akan'ın kız kardeşiyle aynı kurumda çalışıyorlar..." Başka bir şey demiyorum... Ahhh ah!...
    Şimdi; bambaşka bir şey yazacağım:
    Kurban bayramının 2. günü. Biri beni telefonla aradı: "Hocam, sizinle görüşmemiz gerekiyor."
    -Mesele nedir?
    +Telefonla olmaz, yüz yüze görüşmeliyiz.
    -Yüz yüze görüşelim diyorsun da; sen nereden telefon ediyorsun?
    + Adıyaman'dan...
    -Benim nerede olduğumu biliyor musun da; bunu diyorsun?
    +Biliyorum...
    -Bildiğin halde, bu kadar yolu mu tepeceksin?
    +Evet. Bayramın 3. günü yola çıkıyoruz ve 4. günü buluşuyoruz.
    İster inanın, ister; inanmayın.
    Üç kişi geldi. İkisi 30 lu yaşlarda, öteki; siyah poturlu 50-55 yaşlarında biri...
    Birisi dedi ki: "Hocam, tam 1470 km geldik."
    Öteki dedi ki: "Damadım" beriki dedi ki: "Eniştem" 24-25 yaşlarında ve bir akciğerinde 7, öteki akciğerinde 9 cm tümör var. Bu arada sohbet ediyoruz ve bazı sorular soruyorum. Bu arada telefonlar çalıyor, Arapça konuşmalar oluyor... Bana hastanın; önceki ve hasta olduktan sonraki fotoğraflarını gösteriyorlar filân...
    Dedim ki: "Benim telefonumu kim verdi?"
    Cevap: "Urfa'daki avukat!..." O konuya girmiyorum, avukatı da, hastasını da biliyorum.Uzun hikâye, başka zaman anlatırım...
    Demek istediğim şu:
    HTT ile ilgili, neler uyduruluyor/yaşanıyor ise, kim kime ne anlatıyorsa, nasıl oluyor da; birileri; 1470 km öteden, beni bulmak için yola çıkıyor?...
    Daha önceleri; İstanbul'dan arabasına binip, beni bulan Prof.u biliyordum... 1050 km öteden (Tokat) arabasına binip beni bulanı da biliyordum. Ama; 1470 km?...
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    6 Ağustos tarihli yazımda sözünü ettiğim 75 yaşındaki Ahmet Bey, eşi ve kızıyla bizi dün ziyarete geldiler. İlk rapor ve HTT kullandıktan sonraki raporlarıyla birlikte. Hasta kilo almaya başlamış; kreatin, üre ve PSA değerleri yarıya inmiş. Son tahlil sonuçlarına bakan hekim demiş ki: "Bir şey mi kullanıyorsunuz?" Cevap: Yooo!.. Hekim o kadar salak değil... Eğer tıpla olsaydı, hastaya: "Prostat ameliyatı yapacağız, sizi de; diyalize bağlayacağız" demezdi. Ahmet Bey, ameliyatı reddettiği için; kamışında sonda, sağ bacağına bağlı idrar torbasıyla yaşamazdı.
    Ahmet Bey'in ilk raporunu inceledim. Bir üniversite hastahanesinin raporu. Yazıyor ki:" Sağ akciğer alt lobunda nodül. Tetkiki gerekir."
    Dedim ki: "Baktırdın mı?"
    + Hayır
    -İnsan baktırmaz mı? Ya; akciğer ca isen? Sigarayı azaltmış olman ve HTT kullanman seni ca'dan kurtarmaz. İyileşir gibi olursun, %70-80 oranında, hastalığın birden patlar ve ölürsün. Elbette; ses yok!...
    Esas yazacağım şu: Bu kadar süre HTT kullanımında bile, 1,5 yıldır diyalize bağlı kadın, diyalizden kurtuldu. Öyleyse; Ahmet Bey, üre ve kreatin değerleri açısından normal aralığa gelemedi?
    Cevabım şu olacak: Hasta ne kadar yaşlı ise; iyileşme süresi o kadar uzuyor.
    Mesela; yıllar önce yazdığım Söke'deki böbrek yetmezliği olan kadın 21 günde iyileşti. Diyalize bağlı kadın ise; bu kadından daha uzun süre sonrası diyalizden kurtuldu. Diyalizdeki kadın ile önceki arasında 25-30 yıl fark vardı. Ahmet Bey, diyalize bağlı kadından daha uzun süre kullandığı halde, niye; kreatin ve üre değerleri normal aralığa gelmedi? Cevap: Ahmet Bey, diyalize bağlı kadından 20 yaş daha büyük. Bilmem anlatabildim mi?...
    Geleyim ikinci konuya:
    Yıllardır; yapın, yapın diye yalvarıyorum ya... Bulunduğum yerdeki köylülerin yaptığını çok önceleri yazmıştım. Ama, bu yaz; Denizli'den gelen bir veteriner (Babasının hastalığından dolayı HTTyi tanımıştı.)3 adet 8 litrelik, Kocaeli'nden gelen iki araba insan, ki HTTyi kulllanmışlıkları vardı, 13 adet 8 litrelik, bizim ilçe adliyesinde çalışan ve annesinin hastalığından dolayı HTT yi tanımıştı, kocasıyla birlikte dünyanın otunu toplayıp gittiler. Tabii ki; onlara hangilerinin toplanacağını, nasıl yapılacağını anlattım.
    HTT yapılması konusunda; bu site başardı...
    Ama; bilmediğiniz bir konu var. Şimdi oraya geliyor ve filmi geriye sarıyorum:
    2014 yazında HTT yapmış, eski öğrencilerimden Tezcan, bu yıl başı sonrası, dedi ki: "Hocam, benim ilaç zehir gibi acı... Halbuki; yediğimiz zeytin yağından yapmıştım."
    Kafamda bir soru: "Benimki acı olmuyor da, bununki niye böyle?" Tezcan acı HTTyi getirdi, ben de; "sürmelik" kullanım için, isteyene vermek üzere aldım. İçilmez yani...
    Meseleyi nasıl çözdüm?
    18 Ekim akşamı Aydın'daki kızımın evindeyiz, hatunla birlikte...
    Ben var isem; anlattıklarım, hep; HTTyle ilgili yaşananlardır. Bende; futbol, magazin, siyaset, magazin, feysbuk, tivitır filan yoktur.
    Tezcan'ın HTTsinin acılığından filan söz ederken, kızım demez mi: "Baba, şurup gibi getirdiğin zeytin yağı, bu evde; cam şişe içindeyken bile, acılaşıyor ve döküyorum."
    Hayda... Ulan bu ne?... Nasıl olur?...
    Birden jeton düştü... Anacığım, ben çocukken söylerdi: "Beton zeytin yağını bozar."
    Şunu da söyleyeyim: Aklıma şu gelmedi değil, "Kızımın evi kaloriferli. Her taraf sıcak. Sıcak HTT yi nasıl bozar, zaten güneşin altında, cehennem sıcağı altında oluyor."
    Eeee, ben yedi yıldır HTT yaptığım halde; niye acı HTT olmuyor?...
    Peki, ben nasıl yapıyorum: HTT yapacağım yağlar, bidon içinde ve dışarıda, bahçede toprak üzerinde duruyor. Yapıyorum, süzüyorum. Süzüldükten sonra, cam kavanozlar içinde, yine; bahçede toprak üzerinde duruyorlar. Donmasınlar diye de; dört kat sera naylonu ile örtülüyorlar. Yani; beton meton yok!...
    Demek istediğim; ister zeytin yağınızı, ister yaptığınız HTTyi; asla beton üzerinde bırakmayın. Altında; bir kaç kat mukavva veya tahta malzeme olsun.
    Bu bilgiler; bilginize...
    Sağlıcakla kalın...
    NOT: Yılbaşına doğru; akıl almaz/inanılmaz bir cümle kuracağım...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    6 Eylül tarihli yazıyı niye yazdım; anladınız mı? Anlamadınız...
    Niçin yazdığımı anlatayım o zaman...
    Biliyorsunuz, yıllardır; HTT ve kanser konusunda yazıyorum. Hasta veya yakınları; "Bağışıklık sistemi güçlensin diye; filan mantarı, polen, arı sütü gibi şeyler kullanıyoruz." diyorlar/dediler...
    O yazıyı, HTT; bağışıklık sisteminde ne yapıyor diye yazdım.
    Başka bir şey demiyorum.
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Bugün Bursa'dan biri aradı. Önce arayan kişiyi tanıtayım: 35li yaşlarda, akciğer ca tedavisi gören biri... Beni; Ankara'daki bir emniyet müdürü, Kocaeli'ndeki bir emniyet müdürüne söylemiş. Kocaeli'ndeki emniyet müdürü de; bu kişiye beni söylemiş... İlişkileri nedir, bilmiyorum.
    Neyse, Bursa'daki hasta beni aradı. Dedi ki: "Hocam, sizinle tanışmak ve görüşmek istiyorum. Bu sebepten; bulunduğunuz yere geliyorum."
    Ve, geldi. Uzun süre konuştuk. Morali düzeldi ve HTT alıp gitti...
    Bugün aradı, dedi ki:
    +Hocam, ilk defa; KT sonrası, iki gün sonra ayağa kalktım ve Mudanya'ya gezmeye gittim.
    -Ben olsam KT almam.
    +Hocam, HTTnin göze etkisi nedir, bir fikrin var mı?...
    -Bilmiyorum, ama; Hatun diyor ki: "Ne zamandır gözlük derecem yükselmiyor." Ne de olsa; yaşlı biri...
    +Hocam, biliyorsunuz; 45 gün civarında kullandım. Gözlerim ağrımaya başladı. Göz hekimine gittim. Kontrol etti ve dedi ki: " Gözün biri; 1,5 öteki; 1.25..." Halbuki benin gözüm, yıllardır; her ikisi de 2,5 derece idi...
    -Üzeyir Bey, HTTnin; iki yıldır menopozdaki bir kadında, düzenli adet görmeye başlamasına sebep olduğunu biliyordum. 37 li yaşlarda, evli ve bir çocuklu kadına, hekimin: "Arzu Hanım, meslek hayatımda; böyle bir şey görmedim, okumadım, duymadım. Sizde; kız çocuğunun ergenliğe geçtiği sırada görülen hormonlar var." demesini de biliyordum. Bunu ilk defa duydum... Bu, benim açımdan; müthiş bir bilgi, teşekkür ederim. Tamam, bugün HTTni kargoya veriyorum...
    Bu bilgiyi de; bilginize arz ederim...
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Az önce bir belgesel kanalı takip ediyordum, ve orada; bir ABD vatandaşı kadın dedi ki: "Akciğer fibrozundan dolayı cihaza bağlıyım."
    Bunu not aldım, ve Google Amcaya sordum, az önce. Bana şunu söyledi:"“İnterstisyel akciğer hastalığı” tanımı 100’den fazla farklı hastalığı içerir. Bu hastalıklar farklı olsalar da; akciğerlerde benzer değişikliklere neden oldukları için aynı isim altında toplanmıştır. Hastalarda aynı şikayetlere yol açarlar.

Akciğerlerin temel görevi vücuda gerekli oksijeni sağlamaktır. Akciğerdeki hava kesecikleri (alveol) kana oksijen geçişini sağlayan asıl yapılardır. İnterstisyel akciğer hastalıklarında bu hava keseciklerinin duvarında inflamatuar hücreler birikir, hastalık ilerlediğinde etrafındaki bağ dokuda kalınlaşma ve sertleşmeye yol açar ve kana oksijen geçişi bozulur, vücut için gerekli olan oksijen sağlanamaz. İleri evrede akciğerler sertleşir ve büzüşür. "
    Bazı sitelere göre ise; bu 200 civarında hastalık adı demekmiş...
    Denemedim, ama; şunu kesin olarak söyleyebilirim: Ne diyor: "İnflamatuar hücreler birikir." Yani; "iltihaplı hücreler" diyor.
    Hem Maltawildplants sitesindeki HTT dosyasına ulaşanlar, hem de; benim yazdıklarımı bilenler, şunu kesin olarak bilirler: "HTT, Dünya'nın en iyi iltihap gidericisidir."
    Bu arada, geçenlerde yaşadığım bir olayı anlatayım, kısaca: Adam ve karısı, beni HTT kullanmış birinden öğrenirler ve bana yakın bir tatil kasabasından gelirler. Kendileri Hollanda'da yaşamaktadırlar. Adamın karısına; "pankreas kanseri" denir ve tümör alınır.
    Konuşmaktayız. Derim ki: "Tümör alınınca; kanserden kurtulduğunu mu sanıyorsun?" Ben, neler gördüm; yılbaşına doğru anlatacağım...
    Kadın demez mi; "pankreasımda iltihap var ve tedavi edemiyorlar."
    Aaaa, iltihap... Yahu iltihap nedir ki?...
    Kadına derim ki: "Abla, 10 gün süreyle; günde 3 yemek aşığı içeceksin. Daha sonra, günde bir yemek kaşığına düşüreceksin. On günden sonra; iltihap geçmezse; tüfeği, fişeği verip, ve 'Beni vursun' yazılı izni imzalayıp, beni vurma yetkisini vereceğim. Beni VUR!..." Devam ederim: "Sonradan günde bir yemek kaşığına düşmen; kanser tekrarlamasın dozudur ve aldığın miktar; süre için yeterli değildir, bunu da bil."
    İleride anlatacağım; aklınızın almayacağı şeyler...
    Yılbaşına doğru...
    Sağlıcakla kalın...
    NOT: 4-5 gün içinde yaşadığım; Hollanda'da yaşayan; Dünya'nın sayılı salaklarından biri olan hastadan da söz etmeyeceğim. Mesane kanseri denmiş ve ameliyatı yarım yapılmış... Harcadığı paralara gelmiyorum...

+ Konuyu Yanıtla
5 / 17 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ELifim Qaraxan

sakar

perikondrit diyabet

perikondrit

sakar hocaQaraxan hekumhttps:www.hukuki.netshowthread.php125220-Perikondrit
Forum