+ Konuyu Yanıtla
11 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011
101 den 105´e kadar toplam 105 ileti bulundu.

Konu: Perikondrit

 1. #101
  Kayıt Tarihi
  Jul 2017
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Perikondrit

  Sakar hocam merhaba. Yazdıklarınızı ilgi ile takip ediyor, uygulamaya Çalışıyor ve insanları bilgilendirmeye geyret ediyoruz. Lütfen böyle sessiz kalmayın. Saygılarımla  Hukuki NET Güncel Haber


  Perikondrit konulu yargıtay kararı ara
  Perikondrit konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #102
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Aydın
  İletiler
  1.925
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Perikondrit

  Arkadaşlar,
  Kişi benden bir kaç yaş büyüktür ve eniştem olur. Temmuz ayında by-pass ameliyatı olur. Ağustos ayında da: "Akciğer kanserisiniz. Çeşidi; 'Adeno karsinom.' lenflere kadar metastaz. Yeni ameliyat oldunuz, duruma bayramdan sonra bakarız." denir.
  Bana alo der. Konuşuruz. HTT konusunu biliyor. Bir ay kadar kullan, işe yarayıp yaramadığını gör. Bunu da Ca-125 değerini takip ederek kontrol edebilirsin. Kullanmadan önce; değerine baktır. 15 Ağustosta baktırır. Bir ay sonra, bugün yine baktırır.
  Mesaj göndermiş bana: Önceki:236,7 Şimdi:25,7 Normal değer ise: 0-35
  Yani; "Tıp bana kansersin derse, asla ameliyat olmam, RT-KT almam." derken, bir bildiğim vardı. Bu bilgi de; yeni bir delil...
  Eniştemin; hiç sigara içmediğini de belirteyim.
  Bilginize...
  Vatanla ve sağlıcakla kalınız...

 4. #103
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Aydın
  İletiler
  1.925
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Perikondrit

  Arkadaşlar,
  Aşağıdaki haberi, az önce Hürriyet Gazetesinde okudum. Gülmekten az kalsın ölüyordum. Bu lâfı eden kim: "Yıllar önce; diş çektireceğime; küçük hücreli dışı, akciğer kanseri olayım..." diyen kişi... Üstelik; daha dün; eniştemle ilgili haberi yazan ben!...
  Haberi ekliyorum:
  Akciğer kanserinde yüzde 53 umudu
  Mesude ERŞAN 15.09.2017 - 22:51 | Son Güncelleme: 15.09.2017 - 22:52
  NEW England Journal of Medicine’de yayınlanan ve son Amerikan Onkoloji Kongresi’nde sunulan çalışma, hedefe yönelik ilaçlardan alectinib’in akciğer kanserinin yaşam süresinde standart tedaviye göre yüzde 53 daha başarılı olduğunu ortaya koydu.

  Akciğer kanserinde yüzde 53 umudu
  PAYLAŞ
  Flip

  Yorum yazA
  ALEX adı verilen araştırma, 31 ülkede toplam 303 akciğer kanseri hastasıyla gerçekleştirildi. Çalışmada, akciğer kanserini tetikleyebilen ve kısa adı ALK olan, hücrede büyüme ve çoğalmadan sorumlu almaç (reseptör) üzerinde etkili iki ilaç (alectinib ve crizotinib) karşılaştırıldı. ALK, sigara içmeyenlerde görülen küçük hücre dışı akciğer kanserinin yaklaşık yüzde 22’sinden, tüm akciğer kanserlerinin ise yaklaşık yüzde 5’inden sorumlu.

  Akciğer kanserinde yüzde 53 umudu
  Söz konusu çalışmada, ALK’ya yönelik ilk geliştirilen ve halen rutin kullanımda olan crizotinib ile ikinci kuşak ilaç alectinib kıyaslandı. Görüldü ki alectinib, ölüm veya hastalık ilerleme riskini, crizotinib’e göre yüzde 53 oranında azaltıyor. Ayrıca alectinib, akciğer kanserinin beyin metastazını engellemede daha etkili bulundu.

  Takip süresince alectinib altındaki hastaların yüzde 12’inde beyinde metastaz saptanırken, crizotinib kullanan hastaların yüzde 45’inde beyinde metastaz vardı. Özetle, tedavi fayda görme oranlarında alectinib’in daha iyi olduğu gözlemlendi. Ciddi yan etkiler açısından da alectinib (yüzde 41) yine crizotinib’den (yüzde 51) daha avantajlı bulundu.

  TÜRKİYE'DE HENÜZ RUHSATI YOK
  KISA adı FDA olan Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu’nun onay verdiği yeni ilaç alectinib’in henüz Türkiye’de ruhsatı bulunmuyor. Çalışmanın hastalığın tedavisi için heyecan verici olduğunu söyleyen Medikal onkoloji uzmanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, şunları söyledi. “Önümüzdeki dönemde alectinib’in uzun süreli tedavi sonuçlarını göreceğiz ve ALK pozitif küçük hücreli dışı akciğer kanserinin başlangıç (birinci basamak) tedavisinde crizotinib’in yerine geçeceği kanısındayım. Son 20 yıla bakıldığında dördüncü evre akciğer kanseri tedavisinde hayatta kalma süreleri ortalamada 1 yılı geçti. Özel gruplarda ise 20 ayı geçmeye başladı. 6 aylar düzeyinden, bu süreye ulaşılması oldukça sevindirici. Daha önce hiç görmediğimiz, şu an özellikle akıllı ilaçlı tedaviyle 5-7 yıl yaşayan akciğer kanserli hastalarımızı kliniklerimizde görüyoruz.”

 5. #104
  Kayıt Tarihi
  Oct 2005
  Nerede
  Turkey.Antalya
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Perikondrit

  Hocam saygılar, sizin bilgileriniz sayesinde ,HTT ile çalışmalar doktorlar arasında başladı,akademik olarak ilgilenen, HTT yapımına başlayan doktorlar var. İnşallah devamı gelir.Bir doktor arkadaşın dediği, İsviçre Kantaron ilaçları yapımında dünyada ilk sırada ilginç olanı ise ,İsviçre'de kantaron yetişmiyor, Türkiye'den alıyorlar.Elimizdeki hazinenin farkına sayenizde varıyoruz.

 6. #105
  Kayıt Tarihi
  Apr 2007
  Nerede
  Aydın
  İletiler
  1.925
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Perikondrit

  Arkadaşlar,
  İnanılmaz bir şey daha yazmak için; klavyenin başındayım. "İnanılmaz"a gelmeden önce; Cafer Arı Beyin yazdığına geleyim.
  Cafer Arı Bey, diyor ki: "HTT'yle hekimler de ilgilenmeye başladı..."
  Öncesine geleyim:
  Bir kaç yıl önce şunu yazdım, hatırlarsanız: "Hukuki Net'teki bu yazılarım amacına ulaşmıştır. Çünkü; bizim ilçeden, komşu ilçeden, Antalya'dan, bizim ilden, Denizli'den, İzmir'den, ve daha sonraları; Konya Karaman'dan... insanlar gelip; bu otu tanımak ve nasıl yapılacağını göstermemi istediklerinden, ayrıca; Antalya, Kocaeli, Didim, Çorum ve Kilis'ten bazı kişiler, yaptıklarının doğru olup olmadığıyla ilgili bana; numune gönderdiler. "Bu ot; doğru ot mu?..." diye soranları saymıyorum. Yani; bu konu başlığı (Hukuki Net Üye ve Misafirleri Bu Yaz İlaç Yapacağız." dahil amacına ulaşmıştır.
  Şimdi geliyorum; Cafer Arı Bey'in lâfına: "Hekimler, HTT'yle ilgileniyorlar..." Hele şükür!... Berlin ve Viyana anladı, bizimkiler; yeni anladı... Bu durum; Bülent Ersoy'un ifadesiyle: "Fevkâlâdenin fevkînde."dir...
  Bunlardan, elbette; mutlu oluyorum. Niye; "Öğretmen; öğretir!..." Yemin ediyorum; başardığım için çok mutluyum!...
  Kötü haberler de var, yazmıyorum: "Lâfımı dinlemeyen ölür."le ilgili.
  LAM ve kemik çürümesi (Erimesi değil.) ile ilgili hastalardan şimdilik haber yok. Epey süre önce, şöyle yazmıştım: "Alzheimer hastalığında deneme başladı." Bunu yazmama rağmen; olmayacağına aklım yatıyordu. Niye; hasta kadın kocasını bile tanımıyordu. Sadece oğlunu tanıyordu ve HTT verecek/kullandıracak tek kişi de o idi. Oğlu da; berduşun teki... Yani; hiç birimiz, şimdilik; alzheimer hastalığıyla ilgili rapor beklemeyelim.
  Şu anda; Viyana'daki bir kadın: "Polinöropati" hastalığında, İstanbul'daki biri de "Büller amfizem" de denemekte...
  Yine, şu anda; Ankara'da bir lenf kanseri adam, Didim'de de 35 yaşlarında bir kadın; "Hodgkin lenfoma"da denemekte.
  Şimdi geleyim; "inanılmaz"a...
  Dün, perşembe günü, Boşnak Mehmet (Daha önceki yazılarımdan, kişiyi tanıyor olmalısınız.) ne dedi biliyor musunuz: "Komşu köyden, filancaya; hastahanedeki dr. ne demiş biliyor musun: 'Git, doğru dürüst yapılmış kantaron yağı bul, onu kullan' Adam geldi, beni buldu. Verdim biraz. Bana da; yarım litre kadar kaldı."
  Yani; Cafer Arı'nın bildikleri dışında da, bazı hekimler; HTTnin farkında... Hele şükür, bir sitede, bir forum başlığı daha ne yapabilir ki...
  Perşembe günü Viyana'dan gelen telefon (43699113459XX) Ne dediğine gelmeden önce; "Bu da kim?" sorusunun cevabına. Kadın beni bulur. Şeker hastasıdır ve şeker hastalığından dolayı da; böbreklerinde yetmezlik başlamıştır. Bana der ki: "Hocam, bayramdan az önce; filan şehre geleceğim. Vereceğim adrese, gönderin. Nasıl kullanılacağını da yazın. Parasını; hesabınıza yatırırım, merak etmeyin." Kadın gelmeden, HTT adrese ulaştırılır. Gelir ve tarif üzerine kullanmaya başlar. İki hafta kadar kullanmıştır ve Viyana'ya dönmek üzere uçağa binme teşebbüsünde bulunur. Aldığı iki litreden kalan HTT, çantasındadır ve bununla kabine girmeye kalkar. "Hooop, atıyoruz." denir. Kadın: "Yahu, bu ilaç... filân." Netice; HTT çöpe atılır. Viyana'ya vardıktan sonra beni arar: "Hocam, böyle böyle oldu. İşe yaradığını fark ettim, ama; ilacım kalmadı. Sizi tanıyan ve tanıdığım G. hanım, yakında Viyana'ya dönecek, onunla bana tekrar gönder."
  G. Hanım Viyana'ya dönmeden önce, Viyana'ya gidecek başka birini bulduk. Onunla HTTyi gönderdim. O kadın, bana bu gün telefon etti: "Hocam, bunu kargoyla gönderme imkanınız yok mu? Hastahaneye gittim. 'Şekerin düşmüş, böbreklerin gayet iyi.' dediler. Aman bir yolunu bul."
  Cevap:" H. hanım, senin ilacın şu anda Viyana'da. Götüren hanıma, senin telefonunu verdim, seni arayacak, buluşacaksınız ve sana teslim edecek!..."
  Nasıl ama; film gibi biraz...
  Vatanla ve sağlıcakla kalınız...

+ Konuyu Yanıtla
11 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ELifim Qaraxan

perikondrit diyabet

perikondrit
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2016 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  ISP Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  İcraBurada | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2016 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2016 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.