+ Konuyu Yanıtla
11 / 17 Sayfa İlkİlk 1234567891011121314151617 SonSon
101 den 110´e kadar toplam 162 ileti bulundu.

Konu: Perikondrit

Perikondrit Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Ankara
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Perikondrit

Sakar hocam merhaba. Yazdıklarınızı ilgi ile takip ediyor, uygulamaya Çalışıyor ve insanları bilgilendirmeye geyret ediyoruz. Lütfen böyle sessiz kalmayın. Saygılarımla

Hukuki NET Güncel Haber

Perikondrit konulu yargıtay kararı ara
    Perikondrit konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Kişi benden bir kaç yaş büyüktür ve eniştem olur. Temmuz ayında by-pass ameliyatı olur. Ağustos ayında da: "Akciğer kanserisiniz. Çeşidi; 'Adeno karsinom.' lenflere kadar metastaz. Yeni ameliyat oldunuz, duruma bayramdan sonra bakarız." denir.
    Bana alo der. Konuşuruz. HTT konusunu biliyor. Bir ay kadar kullan, işe yarayıp yaramadığını gör. Bunu da Ca-125 değerini takip ederek kontrol edebilirsin. Kullanmadan önce; değerine baktır. 15 Ağustosta baktırır. Bir ay sonra, bugün yine baktırır.
    Mesaj göndermiş bana: Önceki:236,7 Şimdi:25,7 Normal değer ise: 0-35
    Yani; "Tıp bana kansersin derse, asla ameliyat olmam, RT-KT almam." derken, bir bildiğim vardı. Bu bilgi de; yeni bir delil...
    Eniştemin; hiç sigara içmediğini de belirteyim.
    Bilginize...
    Vatanla ve sağlıcakla kalınız...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Aşağıdaki haberi, az önce Hürriyet Gazetesinde okudum. Gülmekten az kalsın ölüyordum. Bu lâfı eden kim: "Yıllar önce; diş çektireceğime; küçük hücreli dışı, akciğer kanseri olayım..." diyen kişi... Üstelik; daha dün; eniştemle ilgili haberi yazan ben!...
    Haberi ekliyorum:
    Akciğer kanserinde yüzde 53 umudu
    Mesude ERŞAN 15.09.2017 - 22:51 | Son Güncelleme: 15.09.2017 - 22:52
    NEW England Journal of Medicine’de yayınlanan ve son Amerikan Onkoloji Kongresi’nde sunulan çalışma, hedefe yönelik ilaçlardan alectinib’in akciğer kanserinin yaşam süresinde standart tedaviye göre yüzde 53 daha başarılı olduğunu ortaya koydu.

PAYLAŞ
    Flip

Yorum yazA
    ALEX adı verilen araştırma, 31 ülkede toplam 303 akciğer kanseri hastasıyla gerçekleştirildi. Çalışmada, akciğer kanserini tetikleyebilen ve kısa adı ALK olan, hücrede büyüme ve çoğalmadan sorumlu almaç (reseptör) üzerinde etkili iki ilaç (alectinib ve crizotinib) karşılaştırıldı. ALK, sigara içmeyenlerde görülen küçük hücre dışı akciğer kanserinin yaklaşık yüzde 22’sinden, tüm akciğer kanserlerinin ise yaklaşık yüzde 5’inden sorumlu.

Söz konusu çalışmada, ALK’ya yönelik ilk geliştirilen ve halen rutin kullanımda olan crizotinib ile ikinci kuşak ilaç alectinib kıyaslandı. Görüldü ki alectinib, ölüm veya hastalık ilerleme riskini, crizotinib’e göre yüzde 53 oranında azaltıyor. Ayrıca alectinib, akciğer kanserinin beyin metastazını engellemede daha etkili bulundu.

Takip süresince alectinib altındaki hastaların yüzde 12’inde beyinde metastaz saptanırken, crizotinib kullanan hastaların yüzde 45’inde beyinde metastaz vardı. Özetle, tedavi fayda görme oranlarında alectinib’in daha iyi olduğu gözlemlendi. Ciddi yan etkiler açısından da alectinib (yüzde 41) yine crizotinib’den (yüzde 51) daha avantajlı bulundu.

TÜRKİYE'DE HENÜZ RUHSATI YOK
    KISA adı FDA olan Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu’nun onay verdiği yeni ilaç alectinib’in henüz Türkiye’de ruhsatı bulunmuyor. Çalışmanın hastalığın tedavisi için heyecan verici olduğunu söyleyen Medikal onkoloji uzmanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, şunları söyledi. “Önümüzdeki dönemde alectinib’in uzun süreli tedavi sonuçlarını göreceğiz ve ALK pozitif küçük hücreli dışı akciğer kanserinin başlangıç (birinci basamak) tedavisinde crizotinib’in yerine geçeceği kanısındayım. Son 20 yıla bakıldığında dördüncü evre akciğer kanseri tedavisinde hayatta kalma süreleri ortalamada 1 yılı geçti. Özel gruplarda ise 20 ayı geçmeye başladı. 6 aylar düzeyinden, bu süreye ulaşılması oldukça sevindirici. Daha önce hiç görmediğimiz, şu an özellikle akıllı ilaçlı tedaviyle 5-7 yıl yaşayan akciğer kanserli hastalarımızı kliniklerimizde görüyoruz.”

Nerede
    Turkey.Antalya
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hocam saygılar, sizin bilgileriniz sayesinde ,HTT ile çalışmalar doktorlar arasında başladı,akademik olarak ilgilenen, HTT yapımına başlayan doktorlar var. İnşallah devamı gelir.Bir doktor arkadaşın dediği, İsviçre Kantaron ilaçları yapımında dünyada ilk sırada ilginç olanı ise ,İsviçre'de kantaron yetişmiyor, Türkiye'den alıyorlar.Elimizdeki hazinenin farkına sayenizde varıyoruz.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    İnanılmaz bir şey daha yazmak için; klavyenin başındayım. "İnanılmaz"a gelmeden önce; Cafer Arı Beyin yazdığına geleyim.
    Cafer Arı Bey, diyor ki: "HTT'yle hekimler de ilgilenmeye başladı..."
    Öncesine geleyim:
    Bir kaç yıl önce şunu yazdım, hatırlarsanız: "Hukuki Net'teki bu yazılarım amacına ulaşmıştır. Çünkü; bizim ilçeden, komşu ilçeden, Antalya'dan, bizim ilden, Denizli'den, İzmir'den, ve daha sonraları; Konya Karaman'dan... insanlar gelip; bu otu tanımak ve nasıl yapılacağını göstermemi istediklerinden, ayrıca; Antalya, Kocaeli, Didim, Çorum ve Kilis'ten bazı kişiler, yaptıklarının doğru olup olmadığıyla ilgili bana; numune gönderdiler. "Bu ot; doğru ot mu?..." diye soranları saymıyorum. Yani; bu konu başlığı (Hukuki Net Üye ve Misafirleri Bu Yaz İlaç Yapacağız." dahil amacına ulaşmıştır.
    Şimdi geliyorum; Cafer Arı Bey'in lâfına: "Hekimler, HTT'yle ilgileniyorlar..." Hele şükür!... Berlin ve Viyana anladı, bizimkiler; yeni anladı... Bu durum; Bülent Ersoy'un ifadesiyle: "Fevkâlâdenin fevkînde."dir...
    Bunlardan, elbette; mutlu oluyorum. Niye; "Öğretmen; öğretir!..." Yemin ediyorum; başardığım için çok mutluyum!...
    Kötü haberler de var, yazmıyorum: "Lâfımı dinlemeyen ölür."le ilgili.
    LAM ve kemik çürümesi (Erimesi değil.) ile ilgili hastalardan şimdilik haber yok. Epey süre önce, şöyle yazmıştım: "Alzheimer hastalığında deneme başladı." Bunu yazmama rağmen; olmayacağına aklım yatıyordu. Niye; hasta kadın kocasını bile tanımıyordu. Sadece oğlunu tanıyordu ve HTT verecek/kullandıracak tek kişi de o idi. Oğlu da; berduşun teki... Yani; hiç birimiz, şimdilik; alzheimer hastalığıyla ilgili rapor beklemeyelim.
    Şu anda; Viyana'daki bir kadın: "Polinöropati" hastalığında, İstanbul'daki biri de "Büller amfizem" de denemekte...
    Yine, şu anda; Ankara'da bir lenf kanseri adam, Didim'de de 35 yaşlarında bir kadın; "Hodgkin lenfoma"da denemekte.
    Şimdi geleyim; "inanılmaz"a...
    Dün, perşembe günü, Boşnak Mehmet (Daha önceki yazılarımdan, kişiyi tanıyor olmalısınız.) ne dedi biliyor musunuz: "Komşu köyden, filancaya; hastahanedeki dr. ne demiş biliyor musun: 'Git, doğru dürüst yapılmış kantaron yağı bul, onu kullan' Adam geldi, beni buldu. Verdim biraz. Bana da; yarım litre kadar kaldı."
    Yani; Cafer Arı'nın bildikleri dışında da, bazı hekimler; HTTnin farkında... Hele şükür, bir sitede, bir forum başlığı daha ne yapabilir ki...
    Perşembe günü Viyana'dan gelen telefon (43699113459XX) Ne dediğine gelmeden önce; "Bu da kim?" sorusunun cevabına. Kadın beni bulur. Şeker hastasıdır ve şeker hastalığından dolayı da; böbreklerinde yetmezlik başlamıştır. Bana der ki: "Hocam, bayramdan az önce; filan şehre geleceğim. Vereceğim adrese, gönderin. Nasıl kullanılacağını da yazın. Parasını; hesabınıza yatırırım, merak etmeyin." Kadın gelmeden, HTT adrese ulaştırılır. Gelir ve tarif üzerine kullanmaya başlar. İki hafta kadar kullanmıştır ve Viyana'ya dönmek üzere uçağa binme teşebbüsünde bulunur. Aldığı iki litreden kalan HTT, çantasındadır ve bununla kabine girmeye kalkar. "Hooop, atıyoruz." denir. Kadın: "Yahu, bu ilaç... filân." Netice; HTT çöpe atılır. Viyana'ya vardıktan sonra beni arar: "Hocam, böyle böyle oldu. İşe yaradığını fark ettim, ama; ilacım kalmadı. Sizi tanıyan ve tanıdığım G. hanım, yakında Viyana'ya dönecek, onunla bana tekrar gönder."
    G. Hanım Viyana'ya dönmeden önce, Viyana'ya gidecek başka birini bulduk. Onunla HTTyi gönderdim. O kadın, bana bu gün telefon etti: "Hocam, bunu kargoyla gönderme imkanınız yok mu? Hastahaneye gittim. 'Şekerin düşmüş, böbreklerin gayet iyi.' dediler. Aman bir yolunu bul."
    Cevap:" H. hanım, senin ilacın şu anda Viyana'da. Götüren hanıma, senin telefonunu verdim, seni arayacak, buluşacaksınız ve sana teslim edecek!..."
    Nasıl ama; film gibi biraz...

Nerede
    Turkey.Antalya
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hocam teşekkürler
    Sırada HİV (Aids) hastası bir genç var,çok az HTT gönderdim, ilaçları bırakamıyor,
    probiyotik ile tedaviye başladı Tüm yazılarınızı okudum,HİV ile ilgili bilgi göremedim . Dünyadaki çalışmalara baktım kantaron olarak kullanmışlar ,sonuç psikolojik destekten öteye gitmemiş. Desteğinizi bekliyorum.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Az önce ODATV'de aşağıdaki haberi okudum:
    "05.10.2017 00:38
    68 kuşağının önemli isimlerinden, TKHP-C’nin kurucularından, yazar, çevirmen, yayıncı Oktay Etiman 70 yaşında hayatını kaybetti.

Etiman bir süredir zatürre tanısıyla yatırıldığı Hacettepe Hastanesi’nde tedavi altındaydı."
    Ben size; "İzmir'de, yedi yaşında zatürre hastası bir çocuk, beş yıldır her ay hastahaneye gidiyor. Ne oluyor, ne de; ölüyor... HTT kullanmaya başladıktan sonraki, ilk hastahaneye gidişinde; hekimin: "İlk defa çok iyi bir gelişme yakaladık.' dediği."ni yazalı kaç yıl oldu?...
    HTTnin A ve B yüzünü özetlerken; "Zatürre diye bir hastalık yoktur." diye yazalı kaç ay oldu?...
    Bu kadar yazı; niçin yazılıyor ki?...

- - - Updated - - -

Arkadaşlar,
    Sakın bana: "Yahu Hocam, Siz, en son yazınızı; 05.10.2017 tarih ve saat 00.22.05 itibariyle yazmışsınız. Yazınızda, kopyala-yapıştır tekniğiyle, ODATV'deki yazıyı aktarmışsınız. Aktardığınız yazının, o sitedeki yayın durumu: '05.10.2017 00.38' iken, siz yayınlanmamış yazıyı, 16 dakika önce nasıl oldu da; okuyup yazdınız?'" demeyin.
    Çünkü; ODATV ile HUKUKİ NET Sitesi'nin saatleri arasında, bir saat fark var...
    Yani; HUKUKİ NET'in saati; ODATV'nin saatinden bir saat geri. Mesele budur. Bilginize...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Daha önce yazacaktım, ama; zeytin kırma ve dilme işleriyle uğraşıyorum.
    Daha önce; benden bir kaç yaş büyük (Ben 67 olduğuma göre; 70 yaşında) hayatında hiç sigara içmemiş ve "Akciğer Ca. Adeno karsinom, lenflere metastaz" teşhisi konmuş eniştemden söz etmiştim.
    Bu haberden daha önce de, eniştemle ilgili olarak; bana; Op. Dr. İlhami Güneral'in "Kanserden Korkma" ve "Keleyşın Tedavisi" adlı iki kitabı gönderdiğini yazmıştım.
    Eniştem, bu iki kitabı gönderdikten sonra; kanser olduğunu öğrenmişti. Bu kitapları okuyan ve de üstelik; beni bilen birinin klasik tıbbın kanser tedavisini kabul etmesi mümkün değildi. Eniştem de aynısını yaptı. HTT yi kullanmadan önce, 15 ağustosta Ca-125 değerine baktırdı. Bir ay HTT kullandı ve 15 Eylülde tekrar baktırdı. Bunları yazmıştım. 15 Ekim pazara denk geldiği için; 14 Eylülde tekrar tahlil yaptırır. Bu tahlil daha genişçedir.
    14 Eylül 2017 tarih ve saat 13.26.51 itibariyle 053234744XX numaralı telefonundan gönderdiği mesaj aynen şu:
    "Bugün Total PSA 1.71 Serbest PSA 0.385 CEA 3.6 Ca-125 11.1 Selâmlar."
    Daha sonra gelen mesaj ise şu: "Evet örnek gösterilecek harika bir sonuç.Neşem ve iştahım yerinde şarkı bile söylüyorum. Moralim ve keyfim çok iyi."
    Aradan zaman geçti. Hatunla zeytin işiyle uğraşıyoruz. Enişteden telefon: "Kayın oğlan, az sonra internete gireceğim. Daha önce okuduğum; "Kanser Cinayetleri" adlı kitabı bulabilirsem, sana kargoyla göndereceğim."

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Özür dilerim, yorgunluktan. Yazıda geçen "14 Eylül" ifadesi; "14 Ekim olacaktır.
    İkinci özür ise; yazımda geçen "Bu kitapları okuyan ve de üstelik; beni bilen birinin klasik tıbbın kanser tedavisini kabul etmesi mümkün değildi." cümlesindeki "...beni..." HTTyi kastetmektedir.
    Ben ne oluyorum ki...
    Tekrar özür...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Kızımla birlikte, aynı kurumda çalışırken: " 4. evre meme kanserisiniz. Beyin hariç her tarafa metastaz" denmiş, işi bırakıp memleketi Kayseri'ye dönmüş, HTT kullanmaya başlamadan önce Ca: 15-3 değeri 685 olan, bir ay sonra 181 e düşen Ayşe Ç.den söz etmiştim.
    Bugün Ayşe Ç. eşi ve iki çocuğuyla birlikte, bulunduğum köye gelerek beni ziyaret ettiler.
    Daha ne diyeyim ki?...
    Vatanla ve sağlıcakla kalın.

+ Konuyu Yanıtla
11 / 17 Sayfa İlkİlk 1234567891011121314151617 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ELifim Qaraxan

sakar

perikondrit diyabet

perikondrit

sakar hocaQaraxan hekumhttps:www.hukuki.netshowthread.php125220-Perikondrit
Forum