5.AVUKATLIK KAMPI - İSTANBUL (25-30 KASIM 2015)

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi desteğiyle YOUTH-AGENDA ve GlobalB Academy tarafından Türkiye’de 5. kez 25-30 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul Şile Değirmen Hotel'de 6 gün boyunca kapsamlı ve uygulamalı 5.Avukatlık Kampı yapılacaktır

İzmir ve Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi desteğiyle YOUTH-AGENDA ve GlobalB Academy tarafından Türkiye’de 5. kez 25-30 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul Şile Değirmen Hotel'de 6 gün boyunca kapsamlı ve uygulamalı 5.Avukatlık Kampı yapılacaktır.Dünyanın birçok ülkesinde yapılmakta olan bu kamp Türkiye’deki hukukçular için yeni bir eğitim fırsatı.

Kısa sürede Avukatlık mesleğinde başarılı olmak için uygulamalı olarak tecrübeli Avukatların eşliğinde Avukatlık mesleğine dair temel bilgilerin uygulamada nasıl olduğunu simülasyon dava ile gösterilecek ve uygulamalı tekniklerle pratik hukuk sistemi anlatılacak. Böylece genç hukukçular Avukatlık mesleğine bir adım önde başlayacak.5. Avukatlık Kampı'nda hem 'Özel Hukuk' hem de 'Ceza Hukuku' eğitimi yer alacaktır.

Eğitim Yeri : İSTANBUL DEĞİRMEN HOTEL (www.degirmenotel.com.tr)

Eğitim Tarihi : 25-30 Kasım 2015

ÖZEL HUKUK - Eğitim İçeriği :
• Yeni HMK ve Avukatlık Mesleğine Dair Düzenlemeler
• Avukatlık Mesleği Nasıl Yapılmalı, Nelere Dikkat Edilmeli
• Sözleşme Nasıl Yazılır? (Uygulamalı Sözleşme Yazımı)
• İhtarname Hazırlanması ( Uygulamalı İhtarname Yazımı )
• Dava Dilekçesi Nasıl Yazılır? ( Uygulamalı Dilekçe Yazımı )
• Simülasyon Dava Çalışması ( Gerçek Hakim Eşliğinde )
• Ön İnceleme / Tahkikat Aşaması / Yargı Kararının Kesinleşme Evresi
• Dava Sürecinin Grup Çalışmalarıyla Gösterilmesi.
• İlamlı ve İlamsız İcra Dosyası Hazırlama ( İcra Takip Aşamaları )
• Avukatlık Sözleşmesi Örnekleri
• Tecrübeli Avukatlarla Söyleşi

CEZA HUKUKU- Eğitim İçeriği :

• CMK Uygulamasında Avukatın Rolü

• CMK - SORUŞTURMA EVRESİ

• CMK - KANUN YOLLARI ( Ceza Muhakemesinde Yazışma Teknikleri -Suç Duyurusu Hazırlama-Koruma Tedbirleri İtiraz -Temyiz Dilekçesi -Davaya Katılma Dilekçesi)

• CMK UZLAŞTIRMA KURUMU ( Kimler Uzlaştırmacı olabilir , Başvuru Süreçleri ve Koşulları , Uzlaştırma nasıl yapılır , Uzlaştırmanın Kapsamı, Örnek Uzlaştırma Dosyası )

• CMK - KOVUŞTURMA EVRESİ ( Simülasyon Dava Çalışması ( Hakim – Savcı eşliğinde ) - Grupların Örnek Ceza Davası Yargılaması

** Avukatlık Kampımıza Özel olarak Avukat ve Avukat Adaylarına Özel Uygulamalı Uyuşmazlık Çözüm Dili Eğitimi verilecektir.

- Kurgusal Davada Hitabet Tekniği - Hukukçularla ve Adli çalışanlarla iletişim becerileri

TÜRKİYE’DE İLK KEZ UYGULAMALI AVUKATLIK KAMPI
• Eğitimde alanında başarılı ' Avukatlar' ve 'Öğretim Üyeleri' yer alacaktır.

• Eğitimler İnteraktif eğitim teknikleri , Atölye Çalışmaları şeklinde olacaktır.

• Grupların Başına Danışman Avukatlar Hazır bulunacaktır.

• Katılımcılara Türkçe ve İngilizce olmak 2 Sertifika verilecektir.

• Avukatlıkla ilgili video ve Sinema gösterimleri yapılacaktır.Kimler Katılabilir :

• Hukuk Fakültesi Öğrencileri

• Stajyer Avukatlar

• Avukatlar

Eğitim Ücreti :Öğrenci ve Stajyerler için Erken Kayıt İndirimi : 1450 TL ( ön ödeme ücreti 450 TL)

Avukatlar için Erken Kayıt İndirimi : 1650 TL ( ön ödeme ücreti 650 TL )

** Erken kayıt indirimi 1 Kasım 2015 tarihine kadar geçerlidir. Bu tarihten sonra 200 TL daha fazla alınacaktır.

* Ön kayıt ücreti rezervasyon kayıt ücretidir. Geri kalan bedel olan 1000 TL eğitimin ilk günü olan 25 Kasım 2015 günü kayıt sırasında peşin ya da KREDI kartına taksit -tek çekim olarak alınır. ( Kredi kartı taksitlendirmelerde %10 fark alınır )

*Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans Öğrencilerine %10 indirimlidir.
*İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans Öğrencilerine %10 indirimlidir.

Eğitim Ücretine Dahil Hizmetler :

• Full Konaklama
• 3 Öğün Yemek (Açık Büfe )
• Coffee Break + İkramlar
• Eğitim Materyalleri ( Eğitim Set Dosyası + Kanun)
• Özel Transfer Hizmeti (Üsküdar/ Kadıköy - Şile )
• 2 Sertifika dahildir. ( İngilizce ve Türkçe )

* Konaklamalı durumda katılımcılar iki kişilik odada ( twin odada) kalacaklardır. Tek başına kalmak isteyenlerin toplam olarak ekstra 250 TL vermeleri gerekmektedir.

Nasıl Başvurulur :
5. Avukatlık Kampımıza katılmak için ekte bulunan 5. AVUKATLIK KAMPI BAŞVURU FORMU’ nun eksiksiz doldurulup avukatlikkampi@gmail.com adresine gönderilmelidir. Başvurusu Kabul edilenlerle iletişime geçilecek ve kesin kayıtları yapılacaktır.

Kayıt İletişim
Ofis Merkez : 0212 258 81 21
Av. Sima Baktaş : 05324007381
Hilal B. Bilgen : 0532 436 30 68
mail : avukatlikkampi@gmail.com

GLOBAL B ACADEMY & YOUTH-AGENDA Adres : Barbaros Bulvarı 31/9 Beşiktaş
Tel : 0212588121 / 05324007381www.globalb.com.tr / www.youth-agenda.org