Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum. 07-28-2013 yılında eğitimde fatih projesi kapsamında milli eğitimin projesine başladık. ihaleyi alan firma türk telekom. türk telekomda işi yapması için kendi bünyesinde olan İnnova şirketine verdi. İnnova da taşeron firmalara verdi. Artıtel iletişim Bronz Telekom gibi firmalara bölge bölge verdi. biz izmirde oturuyoruz. ben bilgisayarcıyım aynı zamanda kamera güvenlik sistemleri network altyapısı ve haberleşme iletişim alt yapılarını yapıyorum. İzmirde bulunan özel bir firma bana bu işi onlara bağlı olarak yapmam için ekip kurmamı ve onların bünyesinde bu işi bitirmemi istediler. elemanların maaşları,kalacak yer, masraflar, konusunda anlaştık. ekip lideri olarak ekibimi kurdum. firmayla ilk konuşmamızda ekibi kurmadan önce işi yapacağımız yer olan Balikesire gittik okullarda keşif yaptık yapabilirmiyiz diye gittik baktık. sonra İzmire geri gelip ekibi hazırladım gittik. ekipdeki elemanların kimlik fotokopilerini adres bilgilerini istediler ssk ve işe alma için verdik.
ilk işe başlanma süresi 07-28-2013 ve işin bitme süresi 08-28-2013 bitiş. Tam 1 AY hafta sonları dahil. Bayram Tatili dahil. sonrasında ise 10-01-2013 işe başlama 15-01-2014 bitiş. bu tarihler arasında çalıştık. ekipde 9 kişi vardı ve hiç birimiz paramızı alamadık bazı arkadaşlar yarım yamalak aldılar bazıları ben dahil hiç alamadı. sigortalarımız ve işe girişlerimiz yapılmamış. Balıkesirde olduğumuz için takibini yapamadık. şimdi bizi Balıkesire gören firma bizim paramızı vermiyor ve üstüne üstelik benim üzerime yıkıyor. çünkü ekip lideri ben olduğum için paraları ben almışım diye söylüyor elemanlara türlü türlü yalanlar atıyor. yalanlarıda hep ortaya cıktı. çünkü innova şirketi onlara havale cıkartıyordu faturayı onlar kesiyordu benim cebime giren cıkan hiçbirşey yok. Alo 170 aradım şikayet ettim 1 hafta sonra firma sahibi beni aradı ödeyecem şikayetden vazgeç dedi. geçen ramazan bayramında oluyor bu. ama ödeme olmadı bayram geçtikden 4 5 gün sonra elemanlara benden alacağınız yok deyip tekrar benim üzerime suç attı. diğer elemanlarda Alo 170 aradı ama şuanaka kadar bir sonuç yok 1 2 kişinin delil yetersizliği diye kağıt gelmiş. diğerleri bekliyor hala. lütfen bizlere bir yol gösterin. innovanın saha sorumlusuna iş ile alakalı malzeme listeleri okul listeleri gibi meillerim var karşılıklı olarak. ayrıca artı tel firmasınada aynı şekilde. iki firmanın saha sorumluları bizden tarafda sizin orda çalıştığınızı beyan ederiz diyorlar. okullarda çalıştığımız bazı okul müdürleride beyan ederiz diyorlar. avukata verelim dedik ama görüştüğümüz avukatlar bizden bir sürü paralar istedi ve hiç biride kesin birşey söylemedi bu yüzden cebimizde para yokken güvenmeden nasıl verebiliriz dedik. bize para vermeyen adam 80 90 bin liralık mercedes alıp biniyor biz sefil perişan oluyor. okullarda çalışırken kalacak yerimiz yoktu yiyecek ekmeğimiz yoktu. kışın soğunda okul perlerini yorgan yapıp üstümüze atıyorduk okulun kömürlüğünde. neden idare edelim bitsinde paramızı alıpda kurtulalım diye. biz bukadar fedakarlık yaparken düştüğümüz durum bu olmaması gerekiyor. lütfen yardımcı olun bir yol gösterin. şimdiden çok teşekkür ederim.