Merhabalar.
Ben bir devlet üniversitesinin açmış olduğu öğretim görevliliği kadrosuna başvurdum. Bu kadroda 4 adet öğretim görevlisi alınacaktı. İlk başvuru sonuçları açıklandığında puan sıralamasına göre (Alesin %60'ı yabancı dil puanının %40'ı) 3. sırada yazılı sınava girmeye hak kazandım. 4 gün sonra yazılı sınava girdim ve bildiğim sorular geldiği için gayet güzel bir sınav geçirdim (Not beklentim 85'in üzeri). Aynı gün içinde üniversitenin internet sayfasında "sınava giren öğretim görevlisi adayların dikkatine" diye duyuru yapılmıştı ve sınava giren 28 kişiden 20'si elenip son sekize ikinci sıradan çağrıldım. Ertesi günkü mülakatta ilk sıradaki aday gelmediği için mülakata ilk ben girdim (bir aday daha girmemişti, yani altı kişi kaldık). Benden, kendimden bahsetmemi istediler ve sınıf düzeni oluşturularak ders anlatmam istendi. Bende istediklerini yerine getirdim. bugün alınanlar açıklandı ve son sırada olduğumu gördüm (sınavdan 55 almışım bu arada ve %30'u geçerli). Öğretim görevlisi alım yönetmeliğine baktığımda öğretim görevlisi yazılı sınav ile alınır diyor. şimdi ben mahkemede hakkımı arasam bağımsız bir kurum benim kağıdımı okuyup tekrar not verir mi? bu saatten sonra sizce ne yapabilirim? bu arada 1. sıradan giren aday ilk listede 13. sırada,2. aday 11. sırada, 3. aday 4. sırada ve 4. aday 23. sıradan listeye girdi.
Şimdiden teşekkür ederim.