Merhabalar,

Ben uygunluk değerlendirme (ürün belgelendirme) sektöründe Ürün Belgelendirme Uzmanı olarak çalışıyorum, tecrübem gereği Türkiyedeki neredeyse sektör lideri tüm üreticileri belgelendiriyoruz . yani fabrikalarını ve laboratuvarlarını denetliyoruz.

Bu müşterilerimizden bir tanesi iş teklifinde bulundu ancak İş Kolu pazarlama uzmanı . Dolayısı ile firmamda yaptığım işle bir alakası yok. Bir gizlilik taahüdümüz mevcut. buradaki ifade:

- Uygunluk değerlendirme faaliyetinde bulunduğum hiçbir firma ile başka bir ticari ilişki içinde olmayacağım.
-Faaliyetlerini gerçekleştirdiğim kuruluşlardan elde ettiğim hiçbir bilgiyi ileride bu kuruluşlara karşı faaliyet göstererek bu kuruluşlarla rekabet edecek herhangi bir faaliyetde bulunmayacağım.
- Elde edilen hiç bir veriyi kendime saklamayacağım, başka kişi ya da kurular ile paylaşmayacağım.

Tabiki elimde hiçbir doküman olmayacak, olur da firmadan ayrılırsam tüm bilgiler bilgisayarda kalacak, bana kalan sadece kendi gördüklerim ve aklımdakiler olacak. zaten gideceğim firma da bu tarz herhangi bir bilgiye ihtiyacı olmayacak. Aslında taahüdü tamamen yerine getirip kimseye bir başkasının bilgisini, belgesini, detayını verme taraftarı değilim ve etikte değil zaten. Gidersem eğer gittiğim firmaya aktaracağım tek şey sadece tecrübeye istinaden yaşadıklarım olacak ki bu da zaten herhangi birisinin aktarabileceği bir husus.

Bu konuda firma bana ne gibi yaptırımlar uygulayabilir ? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim