Merhaba arkadaşlar...

Hali hazırda site içerisinde mesken olarak kullanmakta olduğum zemin kat dairemi işyerine çevirmek istiyorum. Meskenimin bulunduğu pafta da toplam 20 daire mevcut ve 20 dairenin tümünden şu yazı altında imza aldım ;

........ BELEDİYESİ BAŞKANLIĞINA
..... Mahallesi.... cad.... pafta ..... ada ..... parsel malikleri olarak zemin katta bulunan 2 nolu konutun işyeri olmasına ve işyerine göre yapılan vaziyet planı tadilatına onay verdiğimizi bilgilerinize arz ederiz.

Kat malikleri listesinin tümünden imza aldım şuan tadilat projelerini çizdirip belediye imar işlerine vereceğim fakat kafamın takıldığı ve işyerine çevirdikten sonra önüme büyük engel olacağını düşündüğüm bir konu var...

Yazıda da belirttiğim gibi vaziyet planı değişikliğine onay veriyorum adı altında kat maliklerinden imza aldım apartmanın 5 mt. bahçe çekmesi var yani dairem caddeden 5mt. içeride ve önümde bahçe duvarı var. Ben bu duvarı 3 mt genişliğinde kırıp dükkanıma giriş kapısı açabilir miyim? Şayet bunu yaptım ve bir müddet sonra apartmandan birisi bahçeyi bozdun gibi bir düşünceye girip beni şikayet edip işyerimi mühürletebilir yada bahçeyi eski haline getirmemi isteyebilir mi? Eğer ki beni bu konuda dava ederlerse yukarıda yazmış olduğum ve vaziyet planı değişikliğine vermiş oldukları onayı mahkemede hakkım olarak öne sürebilir miyim? Bu konu benim için çok önemli eğer ki böyle bir hakları var ise meskenimi işyerine çeviremeyeceğim ve benim için çok büyük bir kayıp olacak.

kısacası daha sonra önüme çıkabilecek bir sorun olursa bu kadar masrafa girmeyeceğim... İlgileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla iyi çalışmalar..