+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 28´e kadar toplam 28 ileti bulundu.

Konu: Apartman yönetimi ile ilgili Problem var

Apartman yönetimi ile ilgili Problem var Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Apartman yönetimi ile ilgili Problem var

Alıntı lyon rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben anlamıyorum bu baca projede varmı yokmu eğer varsa, bu adam bacasını kullanırsa neden kablo masraflarını falan ödesin, bina imarına aykırı kullanımı apartman yönetimi yapıyor bence kaybeden apartman yönetimi olur, bu arada bütün apartman yetki vermezse dışarıdan avukat tutulamıyor diye biliyorum.

- - - Updated - - -

Belediye ilgilenmiyor benden demesi boşa vakit harcama, sen projeye uygun kullan gerisini boşver
    Siz garanti, veriyorsanız davayı kazanacağına, kaybedersen masraflar benden diyorsanız, saygı duyarım. Ben şahsen garanti veremiyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Apartman yönetimi ile ilgili Problem var konulu yargıtay kararı ara
    Apartman yönetimi ile ilgili Problem var konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    310
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Şenol Eker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Siz garanti, veriyorsanız davayı kazanacağına, kaybedersen masraflar benden diyorsanız, saygı duyarım. Ben şahsen garanti veremiyorum.
    Bu ülkede adalet olmadığından hiçbirşeyin garantisi yok, ama korkarsa yarın gelir adam evinin içinede girer.

- - - Updated - - -

Alıntı ceceli341 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu mantığa göre kat maliki ile olan sorunlarda hiçbir zaman avukat tutma yetkisi alamayacaktır.
    Her kat maliki tek başına dava açabilir.
    Aynen her kat maliki açabiliyor, avukat tutma yetkisinii bi ara araştırmıştım ama tam emin değilim, yanlışım olmasın, dışarıdan atanan yöneticinin kesinklikle dava açma yetkisi ve avukat tutma yetkisi bulunmuyor, aidat icrası dışında, tüm kat maliklerinin onayı lazım

- - - Updated - - -

Alıntı mawiman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    valla arkadaşlar önce Belediye ye bildiricem proje dışında bina kullanımı ve tadilatı var diye ...

sonra ileri bir tarihte avukat bir arkadaşa yazı yazdırıp notere onaylatıcam barbeküyü şu tarihte kullanıcam diye isterlerse mahkemeye versinler ... onlardan bir adım bekliyor olucam bakalım kısmet
    Proje dışında tadilat var diye şikayet edersen sende ceza yiyebilirsin, tecrübeyle sabit

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı lyon rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu ülkede adalet olmadığından hiçbirşeyin garantisi yok, ama korkarsa yarın gelir adam evinin içinede girer.

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

Sn Lyon sizin olayınız farklı siz mücadele etmeniz gereken bir durumdasınız .

Fakat bu olay bu kadarda mücadele edilecek bir olay değil.
    Sonuçta insanlar basit olaylar yüzünden kavga gürültü davalar, küslükler yaşayacaklar. O saatten sonra orada yaşamak tatsız hale gelecek. Ne için? Evim kokmasın diye bir bareküyü yakamayıp 1-2 kilo et yiyemediğimizden Projede var diye birşey yapmışsız. Peki diğer insanlar neden yapmadı? Onların barbeküde kızarmış et canları çekmiyormudur.? Sırf mutafak kokamasın diye değil, komşum rahatsız olmasın, kendisinin yada çocuklarının canı çekmesin, olan var olmayan var gibi nedenlere o barbeküleri çoğu apartmanda insanlar kullanmaz.

Çok katlı binalarda yaşıyoruz. Projede olsun yada olmasın balkonda barbekü hiçde uygun bir yapı değil. Buyrun bizde 19 dairede barbekü vardı kimse kullanmıyor. Yarısı yıktı barbeküklerini. Sokağımızda kurban haricinde et kokusu gelmez hiç. İnsanlar et yemediğindenmi? Hayır yukarıda açıkladığım nedenlerden dolayı koku gelmez burnumuza.

Toplu yaşanan yerlerde çoğunluğun sesine bazen kulak vermek gerekir. Kimse balkonunda barbekü ve barbekü kokusu istemiyor. Sırf yöneticilerle inatlaşmak için onlara sözüm ona haddini bildirmek için Şimdi sizinde bedelini ödediğiniz ve kullandığınız kablolarla uğraşacaksınız.

Barbeküyü yakmaya devam edip kabloları yakacaksınız. Milletin tv yayınları gidecek. Bidaha masraf edecekler ve arkanızdan bir sürüde laf edecekler.
    Unutmayın o kabloları yönetici bacalardan geçirtse dahi o kabloların parasını ödeyenler ve onlardan faydalananlar komşularınız Üstelik o kabloları kaldırsalar dahi başka yerden çekerler. Ama sizde o barbeküyü kullanamazsınız.

Sonuç olarak Atacağınız taş kurbağayı bile ürkütmeyecekse, neden siz taş atmış durumuna düşesiniz?
    Konu ceceli341 tarafından (06-08-2015 Saat 00:44:47 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    310
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ceceli341 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn Lyon sizin olayınız farklı siz mücadele etmeniz gereken bir durumdasınız .

Fakat bu olay bu kadarda mücadele edilecek bir olay değil.
    Sonuçta insanlar basit olaylar yüzünden kavga gürültü davalar, küslükler yaşayacaklar. O saatten sonra orada yaşamak tatsız hale gelecek. Ne için? Evim kokmasın diye bir bareküyü yakamayıp 1-2 kilo et yiyemediğimizden Projede var diye birşey yapmışsız. Peki diğer insanlar neden yapmadı? Onların barbeküde kızarmış et canları çekmiyormudur.? Sırf mutafak kokamasın diye değil, komşum rahatsız olmasın, kendisinin yada çocuklarının canı çekmesin, olan var olmayan var gibi nedenlere o barbeküleri çoğu apartmanda insanlar kullanmaz.

Çok katlı binalarda yaşıyoruz. Projede olsun yada olmasın balkonda barbekü hiçde uygun bir yapı değil. Buyrun bizde 19 dairede barbekü vardı kimse kullanmıyor. Yarısı yıktı barbeküklerini. Sokağımızda kurban haricinde et kokusu gelmez hiç. İnsanlar et yemediğindenmi? Hayır yukarıda açıkladığım nedenlerden dolayı koku gelmez burnumuza.

Toplu yaşanan yerlerde çoğunluğun sesine bazen kulak vermek gerekir. Kimse balkonunda barbekü ve barbekü kokusu istemiyor. Sırf yöneticilerle inatlaşmak için onlara sözüm ona haddini bildirmek için Şimdi sizinde bedelini ödediğiniz ve kullandığınız kablolarla uğraşacaksınız.

Barbeküyü yakmaya devam edip kabloları yakacaksınız. Milletin tv yayınları gidecek. Bidaha masraf edecekler ve arkanızdan bir sürüde laf edecekler.
    Unutmayın o kabloları yönetici bacalardan geçirtse dahi o kabloların parasını ödeyenler ve onlardan faydalananlar komşularınız Üstelik o kabloları kaldırsalar dahi başka yerden çekerler. Ama sizde o barbeküyü kullanamazsınız.

Sonuç olarak Atacağınız taş kurbağayı bile ürkütmeyecekse, neden siz taş atmış durumuna düşesiniz?
    Ceceli senin yorumlarını insani boyuttan tamamen katılıyorum, ama mahkeme önünd eyaşanacak boyuttan bahsettim ben, dediğin gibi karşı tarafta anlayışlı olsa kabloları geçirecek başka bir yer bulurdu, bugün o arkadas evi satsa yeni alan adamda aynısı yapar, insani olarak çözebilirlerse ne mutlu benim olayımda karsımda pek insan olmadıgı icin mecbur kaldım

İletiler
    205
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba,
    Herkes bir fikir beyan etmiş, ne güzel ama hukuki dayanaklar yok sadece yorumlar. Tapunuzda Kat Mülkiyeti yazıyor ise, ilgili kanunu Medeni Kanun, Kat Mülkiyeti Kanunu ve Borçlar kanunudur. Evler mimari projelere göre yapılır ve her yerin kullanış amacı bellidir. Merdivenler merdiven amaçlı kullanılır. Merdivene döşek serip yatamazsınız veya, bacaya iki sandelye atıp bir sezlong atıp güneşlenemezsiniz. Barbekülerin amacıda et tavuk patlıcan pişirmek içindir. Barbeküye ait bacanın içinden kablo geçirmek, dahice bir fikir olabilir, ama usule amaca uygun değildir. Nasıl balkonu kullanmayı engelleme hakkına sahip değil isek, barbeküyü kullanmayıda engelleyemeyiz. Ama barbekü yakıldığı zaman kimseye rahatsızlık vermemelidir.
    saygılar

Nerede
    Bursa
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

S.S YAŞARKENT SİTE YÖNETİMİ VE KAT MALİKLERİNE
    Yaşarkent sitesi B/blok kat:7 Daire 19’da oturan kat mülkiyet kullanım hakkı sahiplerinden ve mirasçılarından ***** ********* 1999 yılında dairemizin balkonunda bulunan barbekü (barbekü duman bacası) bacaya uygun yaptırılmış ve halen kullanımda olan barbekümüz vardır. Apartmanda yapılan toplantılara çalışma saatlerimin yoğunluğundan dolayı katılamadığım ve apartman yönetiminin aldığı kararları ilan panosuna veya posta yolu ile haberdar etmemesinden baca içinden TV anteni kablosu geçirme konusunda, balkon şeklinin değişikliği, balkon demirlerinin değişikliği ve mantolama konusunda hiç beyanım olmamıştır.
    02.08.2015 saat 15:50 sıralarında bir TV anten montajcısı kapıma gelip “TV anten kablolarını balkon bacasından geçiriyorum barbeküyü kırmam lazım bana verilen talimat böyle” demesi üzerine bende “barbekümün kırılmasının gerek olmadığı baca içinden kablo geçirmenin proje ye aykırı olduğunu belirtmem üzerine Site yönetim başkanı Ali Çelik’le telefon görüşmesi yapılmış ve bunun bacalardan geçirilmemesi gereği ifade edilmiştir.(sözlü uyarı)
    634 Kat mülkiyet kanununa, İmarlar yönetmeliğine, Bursa Büyükşehir belediyesinin imar izinlerine ve benim yapmış olduğum araştırmalarda barbekünün yasal olduğu ve balkondaki duman bacasını kullanım amacı içinde kullandığımdan dolayı bacayı kullanım dışı yapılmaması gerektiği ortadadır.
    Baca deliğinden kablo geçirme işleminin 634 kat mülkiyet kanununda yeri yoktur. İmar yönetmeliğine göre Projede var olan ortak kullanım alanına girmekte ve bu alanın kullanım alanı dışında kullanılması da ancak proje değişikliği ile olmaktadır.
    634 Kat mülkiyet kanunun 19. Maddesinin 2. Fıkrasına göre 4/5 çoğunluk sadece projeye uyan haller için geçerlidir. Baca kullanımının değişmesi balkonda yapılacak değişiklikler proje değişikliğinden sonra ancak işlev kazana bilir proje değiştirme ilgili yönetmelikler kamu kurum ve kuruluşlarla başvurarak tüm kat maliklerinin onayı ile yapılmaktadır.
    Yaşadığımız apartmanın oturma izni olmaması ve projelere uygun işlerin yapılmaması dolayısı ile Yaşarkent’te yaşayan kat maliklerinin ileriki zamanlarda maddi, manevi ve zaman açısında uğraştırıcı yasal yükümlülükleri ağır sonuçlarla karşı karşıya kalmaları içten bile değildir.
    Yıldırım belediyesi Yapı Kontrol Bürosundan yapılan açıklama ile ilgili kararda ortak alan sayılan yerlerin projede nasıl ise öyle kalması yönündedir.
    Biz B/blok kat:7 daire 19’daki kat maliki olarak Proje dışı işlerin yapılmasına karşıyız ileriki zamanlarda doğacak yasal hükümlülük altına girmek istemiyoruz. Baca içinden geçen kabloların zarar görmesi veya balkonda ki değişikliğin projeye uygun olmaması veya zarar görmesi durumda hiçbir mesuliyet kabul etmediğimizi Yaşarken Sitesi yönetimine ve kat maliklerine duyururuz.
    Bizleri ve diğer kat maliklerini mağdur etmemesini Yaşarkent sitesi yönetiminden arz ederim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

yukarıdaki yazıyı tüm kat maliklerine ve dairelerde oturan kiracılara verdim... destekleyenler oldu desteklemeyenlerde oldu neyse hepsine sözlü ve yazılı olarak bu uyarıları yaptım ...

06.08.2015 de şimdi ilçe belediyesini arayarak durumu şikayet ettim yapı kontrol bürosuna biz inceleme yapıyoruz dediler ...

halen bir durum olmazsa mahkeme yolu görünüyor.

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hukuki olmayan nedir? Balkonda mangala ceza veren ve yasaklayan yargıtay kararları mevcut. Uydu anteni onaylayan yargıtay kararlarıda mevcut. Barbekü bacası kullanılmayacak ise kablonun geçmesinde ne zararı var? Yada kablolları yakamanın soruyu sorana ne faydası var?

- - - Updated - - -

Alıntı mawiman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    S.S YAŞARKENT SİTE YÖNETİMİ VE KAT MALİKLERİNE
    Yaşarkent sitesi B/blok kat:7 Daire 19’da oturan kat mülkiyet kullanım hakkı sahiplerinden ve mirasçılarından ***** ********* 1999 yılında dairemizin balkonunda bulunan barbekü (barbekü duman bacası) bacaya uygun yaptırılmış ve halen kullanımda olan barbekümüz vardır. Apartmanda yapılan toplantılara çalışma saatlerimin yoğunluğundan dolayı katılamadığım ve apartman yönetiminin aldığı kararları ilan panosuna veya posta yolu ile haberdar etmemesinden baca içinden TV anteni kablosu geçirme konusunda, balkon şeklinin değişikliği, balkon demirlerinin değişikliği ve mantolama konusunda hiç beyanım olmamıştır.
    02.08.2015 saat 15:50 sıralarında bir TV anten montajcısı kapıma gelip “TV anten kablolarını balkon bacasından geçiriyorum barbeküyü kırmam lazım bana verilen talimat böyle” demesi üzerine bende “barbekümün kırılmasının gerek olmadığı baca içinden kablo geçirmenin proje ye aykırı olduğunu belirtmem üzerine Site yönetim başkanı Ali Çelik’le telefon görüşmesi yapılmış ve bunun bacalardan geçirilmemesi gereği ifade edilmiştir.(sözlü uyarı)
    634 Kat mülkiyet kanununa, İmarlar yönetmeliğine, Bursa Büyükşehir belediyesinin imar izinlerine ve benim yapmış olduğum araştırmalarda barbekünün yasal olduğu ve balkondaki duman bacasını kullanım amacı içinde kullandığımdan dolayı bacayı kullanım dışı yapılmaması gerektiği ortadadır.
    Baca deliğinden kablo geçirme işleminin 634 kat mülkiyet kanununda yeri yoktur. İmar yönetmeliğine göre Projede var olan ortak kullanım alanına girmekte ve bu alanın kullanım alanı dışında kullanılması da ancak proje değişikliği ile olmaktadır.
    634 Kat mülkiyet kanunun 19. Maddesinin 2. Fıkrasına göre 4/5 çoğunluk sadece projeye uyan haller için geçerlidir. Baca kullanımının değişmesi balkonda yapılacak değişiklikler proje değişikliğinden sonra ancak işlev kazana bilir proje değiştirme ilgili yönetmelikler kamu kurum ve kuruluşlarla başvurarak tüm kat maliklerinin onayı ile yapılmaktadır.
    Yaşadığımız apartmanın oturma izni olmaması ve projelere uygun işlerin yapılmaması dolayısı ile Yaşarkent’te yaşayan kat maliklerinin ileriki zamanlarda maddi, manevi ve zaman açısında uğraştırıcı yasal yükümlülükleri ağır sonuçlarla karşı karşıya kalmaları içten bile değildir.
    Yıldırım belediyesi Yapı Kontrol Bürosundan yapılan açıklama ile ilgili kararda ortak alan sayılan yerlerin projede nasıl ise öyle kalması yönündedir.
    Biz B/blok kat:7 daire 19’daki kat maliki olarak Proje dışı işlerin yapılmasına karşıyız ileriki zamanlarda doğacak yasal hükümlülük altına girmek istemiyoruz. Baca içinden geçen kabloların zarar görmesi veya balkonda ki değişikliğin projeye uygun olmaması veya zarar görmesi durumda hiçbir mesuliyet kabul etmediğimizi Yaşarken Sitesi yönetimine ve kat maliklerine duyururuz.
    Bizleri ve diğer kat maliklerini mağdur etmemesini Yaşarkent sitesi yönetiminden arz ederim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

yukarıdaki yazıyı tüm kat maliklerine ve dairelerde oturan kiracılara verdim... destekleyenler oldu desteklemeyenlerde oldu neyse hepsine sözlü ve yazılı olarak bu uyarıları yaptım ...

06.08.2015 de şimdi ilçe belediyesini arayarak durumu şikayet ettim yapı kontrol bürosuna biz inceleme yapıyoruz dediler ...

halen bir durum olmazsa mahkeme yolu görünüyor.
    Sizin apartmanın yapı kulanma izin belgesi yok anladığım kadarıyla. Peki bunun nedeni nedir? Kat mülkiyeti kurulmuş durumdamı apartmanda?
    Konu ceceli341 tarafından (06-08-2015 Saat 13:15:50 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

proje ye uygun olmaması ondan dolayı oturma izni alınamıyor ve halen proje dışı işler yapılıyor ...

bana barbekü yü yasaklasınlar kararı getirsin bende kabul edeyim ... ama Baca Duman bacası projelerde öyle nasıl kablo geçiyor banyolarda da bacalarımız var ve kimse kullanmıyor oradanda geçirse zaten itiraz ederim ... oturma izini alamıyor proje uyumsuzluğunda sonra yönetim toplantılarda belediyeyi suçluyor rüşvet istiyor diye ...

- - - Updated - - -

mangal yasak ama barbekü değil ... bununla alakalı projede bacamız var kullanıyoruz bacamızda geçen bir baca ki geçmese bile ben kullandığım için apartman yönetimi bunu çeker hale getirmek zorunda kablo geçiremez proje hatası oluyor ...

şikayet ettim süreci sizlere adım adım yazıyor olacam bakalım durum ne olacak

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar:

apartman yonetimiyle ilgili lItalie

apartman yonetiminde canak anten problemi

barbekuleri iptal etmisler yonet karari

balkonda mangal

mangal yakma

https:www.hukuki.netshowthread.php123157-Apartman-yonetimi-ile-ilgili-Problem-varpage3

https:www.hukuki.netshowthread.php123157-Apartman-yonetimi-ile-ilgili-Problem-var

Forum