28 Haziranda Sağlık Bakanlığının açtığı ünvan değişikliği sınava katıldım.Bilgisayar teknikerliği ünvanında sınav öncesi olması istenen konu başlıkları ve soru adetlerinin sınav sonrasında belirtilen rakamlardan farklı ve özensiz hazırlanmış olduğunu gördük.Soru cevaplar yayınlandıktan sonra üc soruya itiraz ettim (keşke daha dikkatli inceleseymişim iki soru daha varmış ) Sadece bir sorunun cevabı haklı bulunarak değiştirilmiş,diğerlerine ret verilmiştir.İtirazlarımıza cevap web sayfasından toplu olarak duyurulmuştur.Başka bir arkadaşın yaptığı itirazda cevap şıkkı değiştirilen bir sorunun cevabı yine hatalı bulunmuştur...Sınav sonuçlarında bağıl değerlendirme yapılmayarak 47 kişilik kadroya bir elin parmakları kadar kişinin atanmasına karar verilmiştir...Şimdi size sormak istediğim %99 haklı bulduğum ilk itirazımdaki sorulara dava açmak istiyorum.
1) Ben 28 temmuzda yayınlanan sınav puanıma itiraz etmeli miyim? Puan olarak herhangi bir optik okuma hatası yoktur.
2) Davayı hemen açmak istiyorum ama yönetim hizmetleri bana yazılı cevap vermeyip web sayfasından tüm branşlarda olan değişiklikleri yayınlamıştır.Davayı açma sürem yayın tarihinin başladığı gün müdür?
3) Dava dilekçeme daha önce itiraz ettiğim sorular haricinde ek soru koyabilir miyim ? Bunlardan bir tanesi başkasının itirazı sonucu oluşan yeni şıktır.İtiraza itiraz edemediğimizden kendimizi savunamadık.
4) Eğer davayı kazanırsam sadece benim cevap kağıdıma mı işlem yapılır yoksa sınava giren herkesin cevap anahtarı taranarak yeni sonuçları mı oluşturulur.Eğer ikinci şıksa kazananlardan kaybedenler olacaktır.
5) Arkadaşlarımdan da dava açmayı düşünenler var.Ortak mı hareket etmeliyiz yoksa farklı mahkemelerden emsal teskil edecek kararlar yakalayabiliriz diye ayrı mı vermeliyiz?
5) Bu süreç ne kadar sürer,tahmini zaman aralığı verebilir misiniz? Teşekkür ederim.