İyi Günler
Test şeklinde yapılan bir sınav sonucunda sisteme benim sahip olduğum puandan daha düşük bir puan girildiğini düşünüyorum.Düşünüyorum değil eminim aslında. Daha önceden husumetim olan bir hocanın dersinde beklediğimin çok altında bir not aldım. İşi yasal boyuta taşımayı düşünüyorum acaba ne şekilde gelişir süreç?

Optik kağıtta ve soru kağıdında cevaplarımın açıklanan nottan yaklaşık 3kat fazla olduğuna inanıyorum.
Fakat sınav soru kağıdında cevapları soruların altına yazın,işlemleri silmeyin cevapsız işaretleriniz dikkate alınmayacak gibi bir ifade var. Ancak test sinavi olduğundan neye göre dikkate alınıyor? İşlem yoluyla kesin sonuca ulaşamadığım fakat 5şıktan 2/3unu eledigim sorularda doğru şıkkı bulma şansımı %50ye getirdiğim sorularda hiçbir şekilde isaretledigim şık doğru olsa bile soru kağıtta cevap tam olmadığından sıfır puan aldığımı düşünüyorum.Düşünüyorum değil eminim hocayla geçmişteki husumetimden dolayı. Sınav esnasında herhangi bir kopya sonucu yakalanma islemi sözkonusu değil ancak etik olmamakla beraber kendi yapmadığım fakat bir şekilde kopya ile dogru cevabı isaretledigim sorular mevcut. Test olduğundan dolayı bunların yok sayılması mümkün mü? Yani testte optikte mevcut cevaplarin bana getirdiği puanlarin 3te 1i kadar bir puan ilan edildi.Yasal boyuta taşıdığımda süreç ne şekilde gelişecektir?