X bir otobüs firmasından 19.07.2015 gecesi bilet aldım.Otobüs şoförü esenler otogar cıkışından biletsiz bir yolcu aldı Tekirdağ'da indirmek üzere.Yolcu arka tarafı boş olan otobuste tam karsıma oturdu.Tekirdağa yaklaştıgımız sırada servis yapıldı,bu sırada elimde olan cep telefonumu filenin için koydum ve biran için 20dk kadar dalmışım.Uyandıgımda cep telefonumun yerinde olmadıgını farkettim,hemen muavine sordugumda adam nerde indi diye tekirdağda dedi,telefonumu calmış dedim,aradım once mesgul sonra kapalı durumdaydı telefonum.Muavıne sordugumda bilet kesmediklerini soyledi.Jandarmaya haber verdim olay anında ve otobusten iner inmez faturamla bırlıkte yasadıgım yerdeki emniyete basvurdum.Şunu sormak isterim ki burdan sonra ne gibi bir yol izlemeliyim?Telefonun kaskosu vardı basvurusunu yapıp evraklarını gonderdim,telefonu iletişime kapattım,savcılıkta şikayette bulundum.Fakat otobus fırması ile ilgili nasıl bir yol ızlemeliyim karar veremedim.Degerli yorumlarınızı beklıyorum,saygılar.