+ Konuyu Yanıtla
4 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 51 ileti bulundu.

Konu: Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?...

Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?... Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?...

Alıntı KB002 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ya evet ebn 4. diye algılamışım son madde işte. İyi güzel hoş diyorsunuz da ben insan kaynakalrı ile nasıl görüşeyim; ofisleri başka yerde ben molaya bile çıakmıyorum yerimnden inanın sosyal işleriimi kurumalrdaki işlrerimi yapamıyorum bile bazen. Yani şimdi ben kesinkez istifamdan vazgeçtim deyince beni kendileri çıarır mı ? İstifa yı verdiniz istifanzı elimizde demezler mi?

Benim takıldıgım nokta o gorusmede ben haskız yere cıakrılyıorum ve haklarıım savunmak içöin istifa etmıyorum deseydım ıyı olackatı gıbı dusundum . Aam demedim işte.

Yani şu an durum kazanacakalrım varsa dava açığ böyle böyele oldu istifa verdim ama vazgectım benı oyaladıalr ve istifamı işleme koydular dilekçeme rağmen istifa etti gösterdiler ve beni mağdur ettielr derim. Biz görüştüğümzde niye demedin derseler size niye söyleelyim yeterince hukuksuzluk yaptyıınz zaten şeklinde cevap veririm mesela...

Ama işte dava ile felan pek ugrasmam heralde uzun iş, öyle desem en aızndan biraz tedirgin olurlar herseyimi veririlerdi bu bilinçli diye öyle düşündüm bi yandan da . Memelekete gidicem bi de her dava için geri buraya mı geleceğim.

Bide bişey soracagı msımdı ben ıstıfa etmıs gozukuyorum ve crts son iş güünm, neredeyse bitti ama ben şimdi kendim istifa etsem adam akıllı. Şöyle desem; güvenli çalışma koşulları oluştuturulmadığı, iş güvenliği ilkelri ihlal edildiği için sözleşmeyi tek traraflı fesh ediyorum dersem haklı fesh e girer mi. Bu ne kadar geçerli bişey olur zaten sitifa etmişsin bu ne, herhangi bi gçeerliliği yok öylesine birşey derler mi , o konuma düşer mi. Dieğr endişlemde haklı fesih yada dava açarsam haklı cıkarırılarmı kendılerını evet benım fazla abarrttgım noktalar avr ama dıkkat etmedikleri haklı oldugum yerler de var. Savunam oalrak bunca yıl kısmeye bısey oakmdı sen abartıyosun bak sunalrımz sunalrımız var derslerse tıpkı dneetımelrdek ıgosterıs de oldugu gibi.

2. gerçek istifama ve/veya davamda hem bu çalışma şartlarından hem de güvenli çalışayım diye ugrasırken dşikakt etmm konusunda bana psikolojik baskı yapıldıgınından bahsetsem bunednele tek tartaflı fesh edıyorum ve/veya sikayetciyim ( davada ) desem nasıl olur ki .

Zaman bitmek uzere ve hıcbısey yapmadım . Çok dava felan ile ugrasmak sitemıyırum ama boyle tembellık ypaıp erteleyıp yada bosver deyıopp yapabilecklerimid de yapmamk istemıyorum
    Artık kendinizi tekrar eden anlaşılmaz imla hatalarıyla dolu yazılardan başka bir yazmıyorsunuz.Her hangi bir forumda bu şekilde yazılar okunmadığı gibi silinir ancak bu forum(bence ne kadar teşekkür etseniz az) hala fedakarca yardımcı olmaya çalışan kişilerle dolu.

İstifanızı vermişsiniz olay bitmiş, bundan yapılabilecek şey önünüze bakmak.Yazılarda hatalarla dolu olduğu için başkalarının okuyup faydalanabileceği noktadan iyice uzaklaştı.Bu konuya ulaşan diğer kişilere de konunun verdiği en önemli mesaj acele karar verip istifa vermemek idi oda alındı.Benzer tekrarlar ve sn.Yöneticimizin de altını çizdiği şekilde anlaşılmaz/okuyana eziyet haline gelen mesajlar yazmaya devam ederseniz konuya müdahale etmemiz gerektiğini hatırlatmış olayım.

Hukuki NET Güncel Haber

Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?... konulu yargıtay kararı ara
    Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?... konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    -
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Artık kendinizi tekrar eden anlaşılmaz imla hatalarıyla dolu yazılardan başka bir yazmıyorsunuz.Her hangi bir forumda bu şekilde yazılar okunmadığı gibi silinir ancak bu forum(bence ne kadar teşekkür etseniz az) hala fedakarca yardımcı olmaya çalışan kişilerle dolu.

İstifanızı vermişsiniz olay bitmiş, bundan yapılabilecek şey önünüze bakmak.Yazılarda hatalarla dolu olduğu için başkalarının okuyup faydalanabileceği noktadan iyice uzaklaştı.Bu konuya ulaşan diğer kişilere de konunun verdiği en önemli mesaj acele karar verip istifa vermemek idi oda alındı.Benzer tekrarlar ve sn.Yöneticimizin de altını çizdiği şekilde anlaşılmaz/okuyana eziyet haline gelen mesajlar yazmaya devam ederseniz konuya müdahale etmemiz gerektiğini hatırlatmış olayım.
    Özür dilerim, acele ile yazıldığından ve klavyemde sıkıntı olduğundan öyle oldu.

Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
    Yarın çıkışımı yapacağım; bana gelen mail de 31.07.2015 tarihli istifa ettiğinize ilişkin beyanınız doğrultusunda... diye bilgi verdiler. Yani istifamı 31.07.2015 de yapmışım gibi , aslında o tarihte yapmadıysam istifa reddi talebim kabul edilmesi gerekir durumda diye düşünüyorum.

Herneyse şu durumda yapılabilecek şey umursamamak yada ben haksız yere çıkartıldım, psikolojik baskı ile istifa ettim geri vazgeçtim ama beni oyalıyarak istifamı işleme koydular; ayrıca çalışma alanında bana güvenli bir çalışma alanı sağlanmadı; iş güvenliği ilkeleri ihlal edildi.. şeklinde dava açmak ...
    Dava felanla da uğraşmak istemiyorum; istifa etmiş olmamla-çıkartılmış olmam arasındaki fark şu an sadece kötü niyet tazminatı öyle değil mi? Her nekadar istifa etmiş olsam da fazla mesai ücretlerim gibi benzer şeyler varsa yine vermek zorundalar sonuçta bu benim hakkım, yanılıyor muyum?

Ve kötü niyet tazminatını kazanabilir miyim, kendilerini haklı çıkarırlar mı onu da bilmiyorum. Ayrıca açılan dava ile ilk işe geri alım yapılıyormuş yani direkt tazminat verilmiyormuş ( bu doğru mu? ) eğer böyle ise çok da anlamı yok.

Ama sırf beni ayak sütü istifa ettirdiklerinden, istifamdan vazgeçtim dediğimde endişe duymalarından benim istifa etmiş gibi gözükmem için uğraştıklarından, onlar haksız gibi göründüklerinden dolayı uğraşmak dava açmak istiyorum...

( Eski postlarım düzeltmek istedim; ama belli bir süreden sonra düzeltme imkanı sağlanmıyor bu nedenle şimdi ve önceleri yazılarımöyle kalmış ve kalmaya devam etmiş oldu, tekrar herkesten özür diler; tüm arkadaşlara teşekkür ederim)

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hoşlansanız da hoşlanmasanız da hukuki yollara gittiğinizde görünen o ki sonucun sizin lehinize olma ihtimali çok düşük. Tüm alacaklarınızı zaten alırsınız, sorun çıkartacaklarını zannetmiyorum. Bence bunu bir tecrübe olarak değerlendirip kötü niyet tazminatı gibi şeyleri de bu tecrübenin bedeli olarak görün.

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ve kötü niyet tazminatını kazanabilir miyim, kendilerini haklı çıkarırlar mı onu da bilmiyorum. Ayrıca açılan dava ile ilk işe geri alım yapılıyormuş yani direkt tazminat verilmiyormuş ( bu doğru mu? ) eğer böyle ise çok da anlamı yok.
    Bu konu ile ilgili benimde son iletim.

6 Aya kadar kıdemi olanlar( 6 aydan eksik) İşe iade davası açamazlar. Ancak kötü niyet tazminatı açabilirler.Sizin 6 aydan daha az kıdeminiz olduğundan işe iade hakkınız yok.

Kötü niyet tazminatı davası açabilmeniz için işverenin sizi haksız nedenle çıkarmış olması gerekirdi. Bunun için dava açsanızda kazanma şansınızı görmüyoruz.

Bunun yanında çıktığınız tarih itibariyle her türlü maaş ve fazla çalışma ücretlerinizi alacaksınız bu konuda hak kaybına uğramış değilsiniz.

Yarın işverene ihbar öneli süresini kullanmak istediğiniz ile ilgili ayrıca bir talepte bulunup 2 hafta kadar daha çalışıp maaş alma şansı elde edebilirsiniz.

Kızgınlıklada olsa Kendi el yazınız ile istifa ettiniz. Sonuçlarına Katlanacaksınız. Vazgeçsenizde, işveren bunu kabülle zorunlu değil.

Nerede
    -
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ceceli341 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu konu ile ilgili benimde son iletim.

6 Aya kadar kıdemi olanlar( 6 aydan eksik) İşe iade davası açamazlar. Ancak kötü niyet tazminatı açabilirler.Sizin 6 aydan daha az kıdeminiz olduğundan işe iade hakkınız yok.

Kötü niyet tazminatı davası açabilmeniz için işverenin sizi haksız nedenle çıkarmış olması gerekirdi. Bunun için dava açsanızda kazanma şansınızı görmüyoruz.

Bunun yanında çıktığınız tarih itibariyle her türlü maaş ve fazla çalışma ücretlerinizi alacaksınız bu konuda hak kaybına uğramış değilsiniz.

Yarın işverene ihbar öneli süresini kullanmak istediğiniz ile ilgili ayrıca bir talepte bulunup 2 hafta kadar daha çalışıp maaş alma şansı elde edebilirsiniz.

Kızgınlıklada olsa Kendi el yazınız ile istifa ettiniz. Sonuçlarına Katlanacaksınız. Vazgeçsenizde, işveren bunu kabülle zorunlu değil.
    Teşekkür ederim;
    Ama 5 dk sonra vazgeçip, beni oyalayıp istifa dilekçemi faxlamaları ne kadar yasal ? Durumu ayrıntılı anlattığım istifa geçersizdir dilekçesini de faxladım; bu durumda dışarıdan bakıldığında benim çıkartıldığım ( istifa etmediğim ) kanıtlarıyla birlikte görünmüyore mu herkes tarafından. Birine sorsak bu kanaate varır diye düşünüyorum. Farzedelim beni çıkarttılar, istifam yok kötü niyet tazminatı davası açtım; bu durumda kazanma durumu nedir. Mesela karşısı performansını beğendmedim deyip çıkarması kötü niyete girer mi?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkür ederim;
    Ama 5 dk sonra vazgeçip, beni oyalayıp istifa dilekçemi faxlamaları ne kadar yasal ? Durumu ayrıntılı anlattığım istifa geçersizdir dilekçesini de faxladım; bu durumda dışarıdan bakıldığında benim çıkartıldığım ( istifa etmediğim ) kanıtlarıyla birlikte görünmüyore mu herkes tarafından. Birine sorsak bu kanaate varır diye düşünüyorum. Farzedelim beni çıkarttılar, istifam yok kötü niyet tazminatı davası açtım; bu durumda kazanma durumu nedir. Mesela karşısı performansını beğendmedim deyip çıkarması kötü niyete girer mi?
    İstifanız sayılmaz. Kötü niyet tazminatı isteyin adamdan yüz bin milyar tazminat alırsınız.
    Şimdi istediğiniz gibi bir cevap oldu mu?
    Sorunuza defalarca cevap verildi ancak siz sanki cevap verilmemişçesinde yazmaya devam ediyorsunuz.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkür ederim;
    İstifa dilekçenizde sebep olarak ne belirtmiştiniz?

- istifa dilekçenizi işvereninize teslim ettikten sonra, sizin vazgeçmenizin hiç bir anlamı yok. İstifanızı kabul etmek istemezse işvereniniz, ancak o zaman istifa dilekçeniz bir sonuç doğurmayabilirDİ. 3dk sonar geri almak istedim 5 dk sonra geri almak istedim vermediler, ben vazgeçtim, onlar çıkarmış gibi görülmezler mi şeklinde fantazilerinizin de bir önemi yok.

-İstifa etmiş durumdasınız, istifa etmiş görülürsünüz, kim bakarsa baksın, nereden hangi açıyla bakılırsa bakılsın.

İstifa dilekçeniz varken, işveren kötü niyetli olarak beni işten çıkardı diyerek kötü niyet tazminatı için dava açmanız, sadece sizin iyi niyetli olmadığınızın göstergesi olabilir. ( Şahsen kötü niyet tazminatından bahsettiğim andan beri sürekli kötü niyet tazminatı alamazmıyıma yoğunlaşmanız, bende o yönde bir düşünce oluşturmuş durumda)

- Açacağınız herhangi bir davaya başlarken kazanma yada kaybetme ihtimaliniz eşittir, ya kazanırsınız, ya kaybedersiniz, yani ihtimal %50. Sonrasında sunulacak delillere göre o ihtimal bir tarafın lehine artar. İstifa eden biri için açtığı böyle bir davayı kaybetme ihtimali, kazanma ihtimaline göre %99 daha yüksektir.

- Olması mümkün olabilecek durumları varsayarak yorumlar yapalım elbette, farklı bir sonuca ulaşmak mümkün olabilir, ama sizin varsayalım diyip durduğunuz durum, varsayımdan yola çıkılabilecek bir durum değil.
    Varsayımlarınızdan öte bir gerçek var, yazılı olarak '' istifa ettiniz''. Sonucu da bellidir, o tarih geldiğinde ilişiğiniz kesilir, varsa ücret-izin-fazla çalışma haklarınız ödenir ve olay biter.

Nerede
    -
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İstifa dilekçenizde sebep olarak ne belirtmiştiniz?

- istifa dilekçenizi işvereninize teslim ettikten sonra, sizin vazgeçmenizin hiç bir anlamı yok. İstifanızı kabul etmek istemezse işvereniniz, ancak o zaman istifa dilekçeniz bir sonuç doğurmayabilirDİ. 3dk sonar geri almak istedim 5 dk sonra geri almak istedim vermediler, ben vazgeçtim, onlar çıkarmış gibi görülmezler mi şeklinde fantazilerinizin de bir önemi yok.

-İstifa etmiş durumdasınız, istifa etmiş görülürsünüz, kim bakarsa baksın, nereden hangi açıyla bakılırsa bakılsın.

İstifa dilekçeniz varken, işveren kötü niyetli olarak beni işten çıkardı diyerek kötü niyet tazminatı için dava açmanız, sadece sizin iyi niyetli olmadığınızın göstergesi olabilir. ( Şahsen kötü niyet tazminatından bahsettiğim andan beri sürekli kötü niyet tazminatı alamazmıyıma yoğunlaşmanız, bende o yönde bir düşünce oluşturmuş durumda)

- Açacağınız herhangi bir davaya başlarken kazanma yada kaybetme ihtimaliniz eşittir, ya kazanırsınız, ya kaybedersiniz, yani ihtimal %50. Sonrasında sunulacak delillere göre o ihtimal bir tarafın lehine artar. İstifa eden biri için açtığı böyle bir davayı kaybetme ihtimali, kazanma ihtimaline göre %99 daha yüksektir.

- Olması mümkün olabilecek durumları varsayarak yorumlar yapalım elbette, farklı bir sonuca ulaşmak mümkün olabilir, ama sizin varsayalım diyip durduğunuz durum, varsayımdan yola çıkılabilecek bir durum değil.
    Varsayımlarınızdan öte bir gerçek var, yazılı olarak '' istifa ettiniz''. Sonucu da bellidir, o tarih geldiğinde ilişiğiniz kesilir, varsa ücret-izin-fazla çalışma haklarınız ödenir ve olay biter.
    Herhangi bir sebep belirtilmedi.

+İyi misiniz siz ? Burada haksızlığa uğrayan benim ne kötü niyeti. Benim düşüncem kötülük yapan herkes cezalandırılmalı.
    Dün çıkış işlemelrimi gerçekleştirdim. Sözleşmemin bir nüshasını istedim vermediler, alacakalrıma ibranameye felan imza atmış da olduk. böyle hukuksuzluk olabilir mi?

Kafama takılan şey şu. Ben istifamı 23 ünde mi yoksa 31inde mi vermiş oluyorum dediğimde. 23 ünde istifanıız vermiş oluyorsunuz 31i son iş günü dedi. E hani ihbar süresi hemen çıkacaksam nedne hmene çıkmadım ihbar süresi var ise neden 14 gün olmadı hadi diyelim iş arama izinleri ile toplu izin saysalar o nednele böyle olsa dedim ama yok 31 inden sonra çalışıyor görünmüyorum. İhbar süresi ve/veya iş arama izni ile ilgili bir sıkıntı var mı sizce ? Madem 31inden sonra çalışıyor gözükmüyorum, bari istifa ettiğimden sonra iş armaa izinlerimi kullansaydım değil mi?
    Bu ihbar süresi iş arama izninde bir sorun var mı arkadaşalr?

+ İstifa- istifa reddi felan filan yazıalrla uğraşarak hem hastane ile hem insan kaynakalrıyla kötü olduk + güvenli iş ortamı iel ilgili sıknıtılar oluyordu bu yuzdne karsılıklı olarak sıknıtı yasıyorduk ben onlardan onlar benden bu durumu mail ile ilettim; bi de üstüne çalışma arkadaşları ile kötü olduk. Yok insan ekmek yediği yere ihanet edermi felan da filan da. Anlamıyorum ya yetişkin profesyonel bir meslek üyesi bireyler böyle şeyleri normal karşılayabilmeli yasadııgm sıknıtıyı aktarmma gayet normal birşey ama ne yazıkki hala eski kafa hala eski usul sistem devam ediyor. Ne profesyonellik ne insanların kendine saygısı, kendilerini düşünmesi var. Kendi kendilerine zarar veriyorlar, ezdiriyorlar ..

Kısacası şimdi dava işleri de uzun belki çaarım diye bu kadar adım adım yazı işleri ile ugrastım ama büyük bi ihtimal açmam, hem dava açayacsam hem de istifa etmiş olduysam boşu boşuna bu kadar kişi ile kötü olmuş, zarar etmiş oldum. Referans yazacaktım onları bu kez aramız kötü olduğu için o da olmayacak ... Heryönden zarar uğradım gibi anlamadım . Bu da ayrı bir taraf tabi.
    Konu KB002 tarafından (01-08-2015 Saat 14:52:46 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İsterseniz,
    beni o istifa dilekçesini yazmam için baskı uyguladılar diyerek dava açabilirsiniz.

+ Çok şükür, iyiyim. İnşallah siz de iyisinizdir.

...

Nerede
    -
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İsterseniz,
    beni o istifa dilekçesini yazmam için baskı uyguladılar diyerek dava açabilirsiniz.

+ Çok şükür, iyiyim. İnşallah siz de iyisinizdir.

...
    İyiyim teşekkür ederim Ya ama burda iyi ve mağdur olan benim ya o nedenle öyle dedim...

E hani dava olayı saçma ve olamaz geliyordu size ?

+ Konuyu Yanıtla
4 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: