Kamu kurumunda memurum. Müdürümün kastı yüzünden haksız yere aylıktan kesim cezası aldım. kıbrısta hukuk fakültesinde okuyorum ve müdürüm baştan beri bu okula girmeme karşı çıktı. Tekrar okuyacaksan istifa et sınavlara gidemezsin dedi.Müdürüm bayan ve takıntılı şekilde bana mobbing uyguluyor. Her fırsatta bana saçma sapan bahaneler hatta iftiralarla tutanak tutuyor. Onun hakkında şikayet dilekçesi verdim soruşturma ayrıca devam ediyor.
Bundan evvel de yine ben sınava kıbrısa gittiğimde dönüşte uçak rotar yaptı havaalanı servisini çok bekledim ve eve sabaha karşı gelebildim. Sabah alarmı yorgunluktan duymadım. Uyandığımda saat 8:30 du. Mesai başlangıç saatinde uyanmıştım. Düşündüm gitsem kesin tutanak tutacak. Arayayım durumu anlatayım belki bu günü de yıllık iznimden düşer yada tamam sorun değil hemen çık gel derse gideyim mesaiye başlayayım dedim. Ayrıca yol izni de almamıştım. Yol izni kullanamazsın demişti önceden. Aradım ve telefonu geçici eleman açtı. Durumu bildirdim. Müdire hanımla görüşeceğim dedim. Müdire hanım seninle görüşmek istemiyor dedi. Nasıl olur dedim iş konusunda görüşeceğim nasıl beni red eder. Almıyor telefonu dedi. Ben de o geçici görevliye dedim ki. Müdire hanım uygun bulursa bu günü de yıllık iznimden düşürsün yada isterse geç kalması sorun değil derse hemen geleyim dedim. Hangisini uygun bulursa dedim. Gelsin derse beni arayın haber verin geleyim dedim. Beni kimse aramadı.
Ertesi gün hakkımda tutanak tutmuş. Geçici hizmetli ve memur olmayan geçici elemana imzalatmış. Özürsüz izinsiz işe gelmemekten ceza aldım. Durumu defalarca açıklasam da savunmamda belirtsem de idare mahkemesi de benim beyanlarıma değil soruşturma dosyasını dayanak almış.
şimdi o imzalardan biri olan hizmetli hiçbişeyden haberi olmadığını müdür zorladığı için okumadan imzaladığını söylüyor ve gerekirse imzalı beyan verebilirim şahitlik edebilirim diyor. Telefon kayıtlarından da o sabah iş yerini aradığım ve onların beni hiç aramadığı görünüyor. Hali hazırda müdür hakkında bana karşı yaptığı mobbing iftira ve hakaret suçlamalı soruşturması sürüyor.
Danıştaya temyiz edeyim mi? 2 avukatla görüştüm bişey çıkmaz boşuna masrafın artar diyor. Ben orada inkar etmediğim için diğer savunmalarım dikkate alınmazmış.
Sizce ne yapabilirim?