Merhabalar,

2 ay önce bir trafik kazası geçirdim. Polis raporunda karşı tarafı %100 suçladı. Fakat ben 1 ay boyunca ayağa kalkamadım ve daha sonra polise gittiğimde karşı tarafın belgelerini ve ulaşım bilgilerini vermediği için şuan da boşlukta bekliyorum. Adliyeye gittiğimde avukat alabilir dosya savcıda dediler ama dosya adli tıpta. Hala daha orda oldugu için evrakları alamıyoruz ve ne motosikletimin ne de kendi zararım ile ilgili işlem yapamayiorum beklemeli miyim ? Yada daha hızlı nasıl ulaşırım.

Kaza sonrası hiç bir rapor almadım. Sadece gittiğim acil servise durumumu anlatan durum var. Ben daha sonra gidip özel hastanede ameliyat oldum. Sigorta bunları karşılaması gerekiyor diye biliyorum fakat aracın sigorta şirketini kendi imkanlarım ile bulduğum halde karşılamayız dedi. Bunun içinde dava açarsak ben resmen 2 yıl boyunca dava sonuçlansın diye bekleyeceğim. Aynı zamanda sigorta şirketinin çalışanı kaza için çok geç kaldığımı 30 gün içinde bildirmeniz gerekiyor dedi. Ben ayağa kalkıp yürüyebiliyordum fakat elim çok kötü bir ameliyat geçirdiği için sadece dinlenip iyileşmesini bekledim. Sigorta şirketi beni kandırmaya mi çalışıyor yoksa bütün şekilde mağdur muyum ?