merhaba

anne ve babam ben 1 yaşındayken boşanmışlar.
uzun yıllardır annem annesi ile birlikte dedemden kalan aile apartmanında hayatını idame ettirmiş
büyük anne ciddi psikolojik sorunları olan biri dayımın karısı olan gelininin akıl sağlığını kaybetmesine ve dayımın intihar etmesine sebep olmuştur.
büyük kızı olan annemi kendine neredeyse köle yapacak şekilde kendisi kız kardeşleri için ezip sosyal maddi tüm imkanlardan mahrum bırakmıştır.
tek çocuğum dayımın intiharı sonrasında psikolojisinin artık dahada kötü olacağını düzen kurması gerektiğini anlatıp yanıma almak istedim ve doktora götürdüm ama doktorun yazdığı ilaçları kullanmayıp benimle ayrı bir hayat yürütmeye yanaşmadı neticede kardeşinin ölümünden sonra geçen 4 yılın sonunda ciddi psikolojik sorunlar yaşıyor takip edildiğini birilerinin aileden birine zarar vereceğini gece uyanıp kapıda biri olduğunu savcılıktan aranıp benim öldürülme tehlikesi geçirdiğimi olmayan şeyleri söylüyor.
benimle yaşamaya başlayalı 10 gün kadar oldu henüz tedavi sürecine geçemedim.
anneme babasından kalan ve henüz paylaşımı yapılmamış diğer kız kardeşlerinin ve annesinin oturduğu apartman daireleri var.
annemin kendi hakkını savunacak ve kendisine yarar sağlayacak bir davranış içine gireceğini düşünmüyorum.
tek çocuğu olmama rağmen benim için hiçbir annelik emaresi göstermedi bile
henüz tedavi süreci başlamadı bile ama eğer ciddi bir sağlık sorunu var ise
annemin yasal haklarını korumak kollamak adına nasıl bir yol izlemem gerekir.

saygılar