+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 16 ileti bulundu.
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Eşim Evi Terkedip, Boşanma,Nafaka,Tazminat Davası Açıyor..

Merhaba,
    Tüm Hukuki.net mensuplarına iyi çalışmalar diliyorum.

Aralık 2007 yılından beri evliyim. 7 yaşında Bir çocuğum var. Askerden yeni geldim. Askerliğimi HAKKARİ'de yaptım. Üniversite Mezunuyum. Yaşım 27.. Eşimle askerden geldikten sonraki bir Ay'ımız çok güzel geçti. Fakat akabinde eşimle aramızda yaşanan küçük tartışmalar hep büyüdü. Tartışmalarımızda konu hep maddiyat üzerineydi. İşsiz'im işsizlik maaşı alıyorum. Eşim bana şoför ol şoförlükte iyi para var demeye başlamıştı. Bense askerden yeni geldiğimi, gurbete gitmek istemediğimi, dinlenmek istediğimi daha sonra düşüneceğimi ve üniversite mezunu biri olduğumdan başka iş ve mesleklerle ilgili planlarım olduğunu, şoförlüğün zor ve uzun yol olduğunu evden uzakta kalmak istemediğimi kendisine defalarca anlattım. Ve neden beni evden uzaklaştırmak istiyorsun.. Daha askerden yeni geldim... Beni uzaklaştırmak istemen niye dediğimde ise konu para.. para.. para...

Ne yazık ki o günden sonra evde küçük tartışmalarımız bile büyüyor ve devlet meselesi oluyordu. Birbirimize karşı karşılıklı bağırmaları mızın sonu boşanma sözlerine varıyordu. Ki son zamanlarda eşim benimle birlikte olmuyordu. Cinsel ilişkiye girmiyordu. Reddediyordu. Beni artık sevmediğini istemediğini, soğuduğunu söylüyordu. Bu konuları kendisiyle defalarca konuşmama rağmen düzeltemedim. Daha sonra karşılıklı anlaşarak olayları akışına bıraktık. Amcamın iş yerine son zamanlarda, zaman zaman gidip yardım ediyordum. Ona karşı yaptığım en küçük nasihati bile evirip çevirip kavgaya dönüştürüyor ve "BANA VUR" "BENİ BOŞA" "HADİ DÖV SENE BENİ" "SEN ERKEK MİSİN" gibi tahrik edici sözler söylüyordu. Allah'a şükür hiçbirini yapmadım.. ( Ses kaydı alıp delil topluyormuş, nereden bilebilirdim ki.. ) Bende kendisine benim ailemde böyle birşey olmadığını, boşanmak için bir sebep olmadığını, varsa bir sebebi (aldatma vesaire) söylemesini bir çocuğumuz evimiz ailemiz olduğunu.. Sadece kendimize ve birbirimize karşı değil, yetiştirecek olduğumuz çocuğumuza ve ailelerimize karşı da sorumluluklarımız olduğunu söyledim ve anlattım. Eğer geçerli sebebin yoksa (aldatma yada başka biri... ) ayrılma nedenini söylemesini.. Düzeltemeyecek hiçbir şeyimiz olmadığını anlattım ve konuştum. Ve karşılıklı anlaştık.

Birbirimize karşı fazla baskı kurmadan bu şekilde devam etme kararı aldık. Son günlerimiz aksine çok güzel geçti. Gezdik, yemeğe çıktık, ailelerimizi ziyaret ettik, güldük, eğlendik. Sonra çok mutlu bir şekilde bir akşam uyuduk ve o günün sonrası 15 Mayıs Sabahı eşim beni evden çıkarken uğurladı. Çocuğu da okula gönderdikten sonra, 4 bavul yazlık eşyalarının tümünü, Ziynet eşyalarını, Altınlarını, Paralarını Benim ona aldığım Cep Telefonunu, Dizüstü Bilgisayarını, Kendi kimlik ehliyet ve evraklarını Evlilik Cüzdanını, Güneş Gözlüğü ve Makyaj gereçlerini vs. aldıktan sonra evi terk etti..

Terk etmeden 10 gün önce de bir avukatla görüşüp gerekli bilgi, belge, vekalet vs.. benden habersiz olarak vermiş. Hatta bizim o güzel geçirdiğimiz günlerde bile benden izinsiz ve habersiz BARO'ya gidip bilgi almış, ettiğimiz o kavgalarda gizli olarak benim ses kaydımı çekmiş.. Giderken kendi ailesine sms yolluyor, "Kesinlikle boşan malıyım, boşanmak için gidiyorum, bana gidecek başka kapı bırakmadınız" diye. Bana hiçbir şekilde bilgi vermiyor giderken. Ailesi de nereye gittiğini akrabalarını her yeri aradılar bulamadılar. Polise kayıp başvurusu yaptım. Hayatından endişe ettiğimi söyledim. Daha sonra Cumhuriyet Başsavcılığı'na eşimin hayatından endişe ettiğimin kayıp olduğunun başvurusunu yaptım.

Hiçbirinden bir cevap alamadım. Sonrasında eşimin avukat tuttuğunu öğrendim ve avukatıyla görüştüm. Hiçbir iletişim bilgisini müvekkili istemediğinden benimle paylaşmadı Haklı olarak. Kendisi avukatına boşanmak istediğini ve boşanmak istediği için benim onu tehdit ettiğimi "HAYATİ TEHLİKESİNİN BULUNDUĞUNU" kesinlikle bilgilerinin paylaşılmasını istemediğini söylemiş...

Şimdilerde yaptığım araştırmalara göre. Askere gitmeden önce eşimle daha iyi görüşmek için kendi adıma bir faturalı hat almıştım. Ve iyi bir android telefon. Bunları askere giderken eşime bırakmıştım. Eşim ben askerdeyken babasının evinde kaldı. Orada İnternet wifi sınırsızdı. Kendisi facebook hesabı açmış, gruplar kurup yöneticilik, adminlik yapmış. Sabah kalkıp güneşin fotoğrafını çekip bu siteye yükleyerek GÜNAYDIN nidaları, AKŞAM gün batımı fotoğraflarıyla iyi akşamlar nidaları.. Şarkılar, Şiirler, Güzel sözler derken İnsanlarla tanışmış.. Kimisine abi amca.. Kimisine abla kardeş derken birisiyle de "aşkım, sevgilim" konumuna gelmiş. Ve bunları ""Eşimin Kardeşleri ve Annesi"" bana şimdi söylüyor. Daha sonra da kendi kullandığı hattın benim üzerime kayıtlı olduğunu bildiği için onunla hiçbir görüşme yapmıyor ama onun İnternet hattını kullanıyor sadece. Ve kendine yeni telefon ve hat alıyor. Bununla o kişi yada kişilerle saatlerce sabah akşam sohbet/muhabbet ediyormuş.

Ailesi ise benimle konuştuğunu sanıyorlarmış. Ki ailesi bu kadar çok kimle görüştüğünü, bu diğer telefonun nereden geldiğini sorduklarında eşim onlara sürekli benimle görüştüğünü söylüyormuş. Ya be insaf HAKKARİ'de askerlik yapan bir insan sabahtan akşama telefonla görüşebilir mi ?.....

Devamında ise eşimi takip ettiklerinde bir başkasıyla, diğer telefonuyla hem facebook hemde telefon yoluyla aşkım sevgilim şeklinde mesajlaştıklarını, görüştüklerini fark ettiklerini ve evde kardeşler arasında kavga ettiklerini belirttiler. Hatta evli olan baldızım ona " SENİN EŞİN ASKERDE BUNU NASIL YAPARSIN, EŞİNE SÖYLEYECEĞİM SENİ " diye söylediğinde ailesi de olaya karışarak baldızımı babasının evinden uzaklaştırmışlar. 3-4 ay da görüşmemişler.

Akabinde Almanya'dan gelen teyzem eşime para harçlık veriyorlar, babasının telefon faturalarını ödemek için aldığı paralar kolundaki bilezikler, benim askerdeyken iş yerinden aldığım ve eşime bıraktığım kıdem tazminatlarım-la birlikte hepsini biriktirerek başka birine kaçtığının kanısına varmış bulunmaktayım. Eşimin nere gittiğini, ben, polis, savcılık kimse bilmiyor. [ Avukat hariç ]... Eşim Hala bulunamadı.

Bu süre zarfında çocuğumuz annesine ve bana çok bağlı bir çocuk olduğundan bu olaydan AŞIRI DERECEDE ETKİLENDİ. Ben ise eşim evi terk ettiği için psikolojik travmalar geçiriyorum. Sonuçta eşimi seviyordum. Aşıktım. Bende O'da Severek evlenmiştik. Bende, O da ailesini karşımıza almıştık evlenirken.

Sonuç olarak Avukatıyla yaptığım görüşmeler neticesinde eşim bana EVLİLİK BİRLİĞİNİN TEMELDEN SARSILMASI nedeniyle MADDİ TAZMİNAT, ÇEKİŞMELİ BOŞANMA, NAFAKA ve ÇOCUĞUN VELAYETİ istemiyle dava açmış. Avukatı'na onunla görüşmek istediğimi, bende anlaşmalı boşanmak istediğimi, mahkemede eşimi suçlamak karalamak istemediğimi, pisliklerin ortaya dökülmesini ve boşanmanın uzamasını istemediğimi ne kadar söylediysem de bir cevap alamadım. Avukat onun benimle kesinlikle görüşmek istemediğini söyledi. Eşim de beni aramadı.

Artık eşim geri dönse de istemiyorum. Eşim evi terk ederek beni ve çocuğumuzu mağdur etmiştir. Devamında yaptığım araştırmalar sonucu eşim beni askerdeyken aldatmıştır. Ailemin ona benim asker olmam sebebiyle ayrı oturduğumuz evin ihtiyaçları için verdiği paraları, Asker Eşi Yardım Maaşını, İş yerinden Aldığım Tazminatımı, Altınlarını ve diğer hepsini biriktirerek bu işi tasarlamıştır.

Son zamanlarda kadınlık görevini yapmamıştır. İnanın sokağa çıkacak halim yüzüm kalmadı. Kimsenin yüzüne bakamıyorum. Psikolojim bozuldu. Kendimi çocuğuma adadım, ona hissettirmemeye çalışıyorum. Yavrum "BABA ANNEM NEREDE" diye soracak diye ödüm kopuyor. Ne cevap vereceğimi bilemiyorum.

Yazım çok uzun oldu. Kusura bakmayın. Hakkınızı helal edin. Bende boşanmak istiyorum. Tazminat, Nafaka, Ve kızımı vermek istemiyorum. Zaten durumum belli. Üzerime kayıtlı hiçbir şeyim yok. İşsizim işsizlik maaşım var sadece.. Bende ondan boşanmaktan başka hiçbir şey istemiyorum.

İnanın burada bana vereceğiniz destek, bir evladı ve bir insanı kurtaracak niteliktedir. Psikolojik olarak durumum çok kötü.. Kimseye anlatamıyorum. Eşimi hala suçlayamıyorum. Ona hep güvenmiştim.. Hep inanmıştım.. Şüphelendiğim zamanlarda bile kendi kendime "İNSAN EŞİNDEN HAYAT ARKADAŞINDAN ŞÜPHELENİR Mİ" diye hep kızdım... Yanılmışım...

Ne yapmalıyım.. Nasıl bir yol izlemeliyim.. Lütfen yardım edin....

Hukuki NET Güncel Haber

Eşim Evi Terkedip, Boşanma,Nafaka,Tazminat Davası Açıyor.. konulu yargıtay kararı ara
    Eşim Evi Terkedip, Boşanma,Nafaka,Tazminat Davası Açıyor.. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    363
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Eşim Evi Terkedip, Boşanma,Nafaka,Tazminat Davası Açıyor..

Anlattığınız iddiaları kanıtlayacak delilleri toplamaya bakın. Facebook yazışmaları, sms kayıtları vs.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anlattığım iddiaları kanıtlamak için sadece şahitlerim var. Yeterli olur mu acaba ? Facebook'ta kullandığı hesabı yöneticilik yaptığı grubu kapatmış ve evi terk ederken bu sitelerde yazıştığı / konuştuğu evdeki Dizüstü Bilgisayarı ve android cep telefonunu da yanına alarak gitmiş. Sadece babasının evindeki masaüstü bilgisayar duruyor. Yanlız kullandığı Cep telefonu adıma kayıtlı, adıma faturalı. Bu telefonu isteyebilir miyim ? Şahitlerim çok sağlam ve ben askerdeyken olan biten her şeyi en ince detayına kadar biliyorlar. Cep telefonundaki yazışmaları birebir görmüşler. Bu yeterli olmaz mı ?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konuyla ilgili tek sıkıntım elimde kanıt olmaması, Lütfen bana yardım edin. Yardımlarınız hayat kurtaracak nitelikte. Sahibi olduğum telefonu ve hattı kendisi zaten alıp gitti. Dizüstü bilgisayarı da alıp gitti. Yani tüm kanıtlar onun elinde şu anda. Sadece babasının evindeki bilgisayar var ondan da ne kadar bulabilirim bilmiyorum. Kendi kız kardeşi benim şahidim. Ailem de. Zaten bu yabancı kadın ve erkeklerle yaptığı görüşmeleri söyleyen de kendi ailesi onların şahitliği yetmez mi...

Nerede
    Konya
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Cevap: Eşim Evi Terkedip, Boşanma,Nafaka,Tazminat Davası Açıyor..

Bu suçlamaları ıspat etmen lazım. Bu duruma benzer şeyler benimde başımdan geçti. Hakim benim şahitlerimi hiç dikkate almadı. Elinde yazılı ispat olması lazım. Eşimde bana Evlilik birliğinin temelden sarsılması ile dava açtı. Yüklü miktarda tazminat ve nafaka ile birlikte. Akrabalarından yalancı şahitler buldu. ama bu yazılı mesajlar varya onlar sayesinde hakim ayrılık kararı verdi bende yargıtaya gönderdim oradanda davanın reddi hakkında karar geldi. Daha sonra bende Terke dayalı boşanma davası ile kendisinden kurtuldum . Bu süreç 6 yıl kadar sürdü arkadaşım. 5 kuruş nafaka tazminat ödemedim (sadece tedbir nafakası ödedim.) Anlıyacağın 2 davayıda kazandım. Elinde yazılı belge olması çok önemli. Ve karşı tarafada kesinlikle koz vermemen lazım (hakaret,tehdit gibi) Allah yardımcın olsun zor bir durum. Gün geliyor hak yerini buluyor.

Saygılarımla

Nerede
    İzmir
    İletiler
    40
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eşiniz, sizin üzerinize olan hattan karşı şahsa yönelik mesaj(normal sms) göndermişse yada aramalarda bulunmuşsa bunların dökümüne ulaşabilirsin diye biliyorum. Kullanılan hattın müşteri hizmetlerini arayıp görüşmenizde fayda olabilir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Mesaj ve konuşma içeriklerine ulaşamazsınız elbette ama gönderilen mesaj ve yapılan aramaların tarih ve hangi numaraya olduğu bilgilerini görebilirsiniz dökümden.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Eşimin kullandığı hat benim üzerime kayıtlı. O hat üzerinde kendim döküm aldım fakat hiçbir şüpheli arama yada sms yok. Askerliğim süresince benimle ve ailesiyle görüşmüş görünüyor. Benim inceleyeceği mi ve şüphelendiğimi bildiği için o hat üzerinden şüpheli bir görüşme yapmamış. Yanlız telefonun internet paketi birkaç kez aşılmış. Gizlice facebook hesabı açmış. Ayrı bir cep telefonu ve hat almış. Bu hattı benim ona bıraktığım android telefonda kullanmış. Telefon adıma faturalı ve kayıtlı tüm evrakları mevcut. Telefonu geri isteyebilir miyim ? Yazışmaları hep facebook üzerinden ve benim bilmediğim cep telefonu üzerinden yapmış. Mahkemede bu diğer telefonun hattının da incelenmesini isteyebilir miyim ? Ayrıca evde babasının bilgisayarı ve Laptop ta vardı. Bunların incelenmesini nasıl sağlarım.. Değerli arkadaşlar yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim.. Çocuğum ve benim psikolojik travmalarımızı anlatamam... Rabbim kimseyi bu duruma düşürmesin. Kişiye en büyük acıları.. En kötü günlerini.. En yakınındakiler yaşatırmış.. Bunu öğrendim..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tesekkurler Greeneagle.. Allah razi olsun.. İnsallah bende senin gibi kurtulurum bu beladan.. Yanliz benim sahidim kendisinin öz kiz kardesi.. Aldattigini o birebir gormus. Fakat deliller esimin telefonunda o da telefonu ve laptopu aldi gitti evi terkederken. Ayrica extradan 2. Bir telefonda var elinde. Ve hesap ismini gizledigi bir facebook uyeligi de.. Bu telefonu laptopu ve babasinin evindeki bilgisayari inceletebilirmiyim ?...

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı İbrahim Yasin İrez rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Eşiniz, sizin üzerinize olan hattan karşı şahsa yönelik mesaj(normal sms) göndermişse yada aramalarda bulunmuşsa bunların dökümüne ulaşabilirsin diye biliyorum.
    Hiç bir gsm operatörü mahkeme kararı / savcılık talebi kişiler arasındaki mesajların kaydını tutmaz..
    GSM operatöründen alınacak bilgiler ancak; haberleşme trafiği verileridir. Bu veriler ise; görüşme / mesajlaşma tarihi / saati / dakikası / saniyesi, gönderilen verinin boyutu ya da görüşmenin süresi bilgileridir.

- - - Updated - - -

Alıntı Suat AKAN rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Telefonu geri isteyebilir miyim ?

Mahkemede bu diğer telefonun hattının da incelenmesini isteyebilir miyim ?

Ayrıca evde babasının bilgisayarı ve Laptop ta vardı. Bunların incelenmesini nasıl sağlarım..

Hukuki olarak o telefonu geri isteyemezsiniz, rızası ile verirse eşiniz o başka.
    Mahkemeden diğer hattın (eşiniz adına olan) görüşme trafiği bilgilerini isteyebilirsiniz...
    Başkasına ait cihazların incelenmesini talep edebilrsiniz ancak buna karar çıkmayacaktır.

Sonuç olarak sadakatsizlik / zina gibi sebeplere dayalı boşanma davalarında elde sağlam deliller (mail / ses kaydı / video görüntüsü/ fotoğraf) yok ise kazanma şansı düşüktür.

Forumu inceleyecek olursanız itirafların hatta fotoğrafların mesajların da olduğu bir çok dava kazanılamamıştır ne yazık ki..
    En büyük yanılgı mağdur olan tarafın kendisi aldatan eşinin akraba ana baba ve kardeşlerinin tanıklıklarına güvenerek dava açmasıdır.

Yaralar soğumaya başladığında olaya tanık olanlar, akrabalar dostlar tanıklıktan imtina etmekte, karı - koca arasına girmemek için çaba göstermekte, aile akraba ve yakınlar ise kendi çocuklarına hatalı8 da olsa sahip çıkmayı yeğlemektedirler.

Yapabiliyorsanız çocuğunuzun velayetini alarak tazminatsız nafakasız bir anlaşmalı boşanmayı deneyin, yok değilse, elinizde olanları mahkemeye sunmak ve adalete güvenmekten başkaca şansınız yok.

Ancak eş dost arkadaş vasıtası ile eşinizin yaşadığı yeri / şehri öğrenip varsa hayatında bir başkasının varlığını ve/veya birlikte yaşadığını, evlilik hazılrığı, nişan, söz gibi facebook ve ya sosyal medyada yayınlanmış bir belge yada görsel edinebilirseniz, ya da bu yönde duyumu olan sağlam tanıklar ile mahkemede haklılığınızı ispat edebilirsiniz..

Yine de her durumda velayet konusunda çok umutlu olmayın derim.

Geçmiş olsun..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

karima asktim ama o aldatti

eşim evi terkedip

esim beni terk etti.tazminat davasi acabilirmiyim

evliyim sevgilim terketti

esim nafaka vermemek icin dava acmiyor

nafaka vermemek icin isten cikiyor

esim bosanma davasini baska sehirde acmis

sms dokumu almak icin sadece savcinin onayi yeterlimi

almanya da esim evi terk etti ve nafaka istiyor

kocam benden haberdiz alisverisr gitmis

cocuk valeyeti mahkeme acmislar gostermeyince ne olur

esim evi terketti bosanma davasi

boşanma davasının reddi www.hukuki.net

esim beni askerdeyken terk etti

nafaka davaları

kocam bana bosanma davasi aciyor

https:www.hukuki.netshowthread.php121640-Esim-Evi-Terkedip-Bosanma-Nafaka-Tazminat-Davasi-Aciyor

Forum