+ Konuyu Yanıtla
1 den 7´e kadar toplam 7 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Silahlı adam kaçırma Uyuşturucu v.b. gibi iftiralara maruz kaldım.

Ben işten eve evden işe rutin hayata sahip bir vatandaşım. Geçen akşam arkadaşım tarafından sahilde içki içmeye davet edildim. Arkadaşım küçük viski almıştı ve onun çoğunluğunu ben bir bardakta o olmak üzere birlikte içtik. Daha sonra bir şişede ben ısmarlayayım diyerek yola koyulduk yolda 20-25 kişilik bir gruba rastladık kendi mahallemiz olduğu için selam verdik daha sonra kalabalıktan sesler yükselince tanıdık çıktılar nasıl olsa bizim mahalledeyiz diyerek indik, arkadaşlara kim olduklarını sorduk buraya geziye geldiklerini söylediler kimlerdensin nerelisin derken bizzat kendim hoşgeldiniz kardeşlerim buralar bizim olduğu kadar sizinde istediğiniz gibi dolaşın tarzında sözler söyledim. Ve arabaya doğru yönlendim yanımdaki arkadaşım gruptan bir arkadaşla hemşeri çıktılar ve çocuğa gel sana içki ısmarlayalım kardeşim diyerek arabaya aldık. Arabada çocukla sohbet ederek markete gittik kapalıydı dönüşte kaldıkları yerin önünden geçerken inmek ister misin? biz sahilde sohbet edeceğiz dedik çocuk bizimle gelmek istedi. Çocuğun arkadaşları paniğe kapılarak polisi aramışlar. Kaldıkları yerin 200 metre ilerisinde arkadaşımın arabasının yanına çektiğimizde arabalarınız ne kadar güzel gibi konuşmalar geçti. Arkadaşın arabasının içine bakmak istedi içini açtık. Çocuk arabanın içine bindi ve o anda 1 ekip arabasıyla 2 polis geldi. Çocukta arabadan indi polisler kimlik sordular. Ben arabanın yan torpidosunda olduğunu ve istedikleri gibi arayabileceklerini söyledim. Arkadaşımda niye kimlik soruyorsunuz ben komiseri de müdürümüzü de tanıyorum gibi sözler söyledi o sırada 1 ekip daha geldi ilk gelen ekipteki polislerden biri arabamın içine eğildi sonra 1 ekip daha toplamda polisler 12 kişi falan oldu daha sonra bana kimliğimi bizzat kendim vermem gerektiğini söylediler arabaya doğru eğildiğimde arka koltukta 1 paket sigara sarma kağıdı olduğunu gördüm elimi uzatır uzatmaz ensemden sivil polislerden biri tutarak napiyorsun ulan diye bağırarak dışarı çekti, dışarı çıkar çıkmaz ilk gelen ekipteki polislerden biri hakkınızda şikayet var ulan diyerek 1 yumruk attı yumruk atan polis daha önce birkaç kez sahilde kız arkadaşımla otururken de gelip rahatsızlık vermişti abi neden vuruyorsun ben size bir saygısızlık yapmadım derken 1 tane daha vurdu sonra gelen sivillerden 1 tanesi daha üzerime saldırdı yere düşürüp hepsi birden tekmelediler, vücudumda ve yüzümde darp izleri oluştu. Meğersem arabaya aldığımız çocuğun arkadaşları silahlı kaçırma olarak bizi ihbar etmişler. Sonrasında Karakola götürüldük arabalarımız çekildi bulunduğumuz yer sabaha kadar arandı arabalarımızın belli yerleri sökülerek arandı. Polisler hakkımda olay yerinde uniformaların da ki bayrağa küfür ettiğim benim arabamdan 0,1gr arkadaşın arabasından 1,1gr gibi iftiralar attılar. Karakoldayken bana haksız yere iftira ve dayak atanın Allah belasını versin onlar o... çocuğudur diye küfür ettim. Tekrar üzerime saldırdılar ve ters kelepçeleyerek kelepçeleri sonuna kadar sıktılar. 12 polisin ve gruptan 3 çocuğa polislerin ifadesini imzalattılar. Çocuklarda o an polislerin baskısıyla ifadelerinde silahlılar ve esrar içiyorlardı bizi tehdit ettiler gibi ifadeler verdiler.Sonrasında biz tüm iddaları reddettik iftira olduğunu hakim karşısında da tekrarladık Ertesi gün çocukların bulunduğu yere gidip yanlış bir şey yaptıysak özür dileriz fakat verdiğiniz ifadeler bizi hapis attırabilir gibi konuştuk ve ifadelerinde yalanlar olduğunu ve neyse onu anlatmalarını istedik. Çocuklar polislerin onlara baskı yaptığını ve yönlendirdiğini söylediler. ifadelerini düzelteceklerini doğru neyse avukat eşliğinde onu yazmayı kabul ettiler. Ben tanımadığım bir grup ile tanışıp arabaya alarak bir hata yaptım. Karşılığında yediğim dayağı hak etmedim. Üstüne üzerimde bırakılan Türk bayrağına küfür iftirası da çok gücüme gitti. Yanımda ki birinin bile böyle bir şey yapmasına izin vermem. Esrar kullanmam silahla hiç işim olmaz Bu polislerin başkalarına böyle iftiralar atıp can yakmamaları için cezalandırılmasını istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

1 sayfa dolusu darp raporum var sırtım kırbaçlanmış gibi tekme izleriyle dolu suratımda da tekme izleri var. psikolojik olarak çok etkilendim polis gördüğümde sinirleniyorum. Bu arkadaşlar sayesinde ülkemin polisine nefretle bakar oldum. Kaçırıldığı idda edilen çocuk küfür etmediğimi ve silah görmediğini polislerin kimlik istediğinde yan torpidoda istediğinizi yapabilirsiniz dememe kızabileceklerini söyledi fakat ben bana daha önce ki kız arkadaşlarım varken saatlerce uğraşmalarına rağmen bir şeyimizi bulamadıklarından kinleri olduğunu düşünüyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Silahlı adam kaçırma Uyuşturucu v.b. gibi iftiralara maruz kaldım. konulu yargıtay kararı ara
    Silahlı adam kaçırma Uyuşturucu v.b. gibi iftiralara maruz kaldım. konulu hukuk haber
    Konu mehmetcik1 tarafından (30-05-2015 Saat 02:09:56 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Silahlı adam kaçırma Uyuşturucu v.b. gibi iftiralara maruz kaldım.

Alıntı mehmetcik1 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben işten eve evden işe rutin hayata sahip bir vatandaşım. Geçen akşam arkadaşım tarafından sahilde içki içmeye davet edildim. Arkadaşım küçük viski almıştı ve onun çoğunluğunu ben bir bardakta o olmak üzere birlikte içtik. Daha sonra bir şişede ben ısmarlayayım diyerek yola koyulduk yolda 20-25 kişilik bir gruba rastladık kendi mahallemiz olduğu için selam verdik daha sonra kalabalıktan sesler yükselince tanıdık çıktılar nasıl olsa bizim mahalledeyiz diyerek indik, arkadaşlara kim olduklarını sorduk buraya geziye geldiklerini söylediler kimlerdensin nerelisin derken bizzat kendim hoşgeldiniz kardeşlerim buralar bizim olduğu kadar sizinde istediğiniz gibi dolaşın tarzında sözler söyledim. Ve arabaya doğru yönlendim yanımdaki arkadaşım gruptan bir arkadaşla hemşeri çıktılar ve çocuğa gel sana içki ısmarlayalım kardeşim diyerek arabaya aldık. Arabada çocukla sohbet ederek markete gittik kapalıydı dönüşte kaldıkları yerin önünden geçerken inmek ister misin? biz sahilde sohbet edeceğiz dedik çocuk bizimle gelmek istedi. Çocuğun arkadaşları paniğe kapılarak polisi aramışlar. Kaldıkları yerin 200 metre ilerisinde arkadaşımın arabasının yanına çektiğimizde arabalarınız ne kadar güzel gibi konuşmalar geçti. Arkadaşın arabasının içine bakmak istedi içini açtık. Çocuk arabanın içine bindi ve o anda 1 ekip arabasıyla 2 polis geldi. Çocukta arabadan indi polisler kimlik sordular. Ben arabanın yan torpidosunda olduğunu ve istedikleri gibi arayabileceklerini söyledim. Arkadaşımda niye kimlik soruyorsunuz ben komiseri de müdürümüzü de tanıyorum gibi sözler söyledi o sırada 1 ekip daha geldi ilk gelen ekipteki polislerden biri arabamın içine eğildi sonra 1 ekip daha toplamda polisler 12 kişi falan oldu daha sonra bana kimliğimi bizzat kendim vermem gerektiğini söylediler arabaya doğru eğildiğimde arka koltukta 1 paket sigara sarma kağıdı olduğunu gördüm elimi uzatır uzatmaz ensemden sivil polislerden biri tutarak napiyorsun ulan diye bağırarak dışarı çekti, dışarı çıkar çıkmaz ilk gelen ekipteki polislerden biri hakkınızda şikayet var ulan diyerek 1 yumruk attı yumruk atan polis daha önce birkaç kez sahilde kız arkadaşımla otururken de gelip rahatsızlık vermişti abi neden vuruyorsun ben size bir saygısızlık yapmadım derken 1 tane daha vurdu sonra gelen sivillerden 1 tanesi daha üzerime saldırdı yere düşürüp hepsi birden tekmelediler, vücudumda ve yüzümde darp izleri oluştu. Meğersem arabaya aldığımız çocuğun arkadaşları silahlı kaçırma olarak bizi ihbar etmişler. Sonrasında Karakola götürüldük arabalarımız çekildi bulunduğumuz yer sabaha kadar arandı arabalarımızın belli yerleri sökülerek arandı. Polisler hakkımda olay yerinde uniformaların da ki bayrağa küfür ettiğim benim arabamdan 0,1gr arkadaşın arabasından 1,1gr gibi iftiralar attılar. Karakoldayken bana haksız yere iftira ve dayak atanın Allah belasını versin onlar o... çocuğudur diye küfür ettim. Tekrar üzerime saldırdılar ve ters kelepçeleyerek kelepçeleri sonuna kadar sıktılar. 12 polisin ve gruptan 3 çocuğa polislerin ifadesini imzalattılar. Çocuklarda o an polislerin baskısıyla ifadelerinde silahlılar ve esrar içiyorlardı bizi tehdit ettiler gibi ifadeler verdiler.Sonrasında biz tüm iddaları reddettik iftira olduğunu hakim karşısında da tekrarladık Ertesi gün çocukların bulunduğu yere gidip yanlış bir şey yaptıysak özür dileriz fakat verdiğiniz ifadeler bizi hapis attırabilir gibi konuştuk ve ifadelerinde yalanlar olduğunu ve neyse onu anlatmalarını istedik. Çocuklar polislerin onlara baskı yaptığını ve yönlendirdiğini söylediler. ifadelerini düzelteceklerini doğru neyse avukat eşliğinde onu yazmayı kabul ettiler. Ben tanımadığım bir grup ile tanışıp arabaya alarak bir hata yaptım. Karşılığında yediğim dayağı hak etmedim. Üstüne üzerimde bırakılan Türk bayrağına küfür iftirası da çok gücüme gitti. Yanımda ki birinin bile böyle bir şey yapmasına izin vermem. Esrar kullanmam silahla hiç işim olmaz Bu polislerin başkalarına böyle iftiralar atıp can yakmamaları için cezalandırılmasını istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

1 sayfa dolusu darp raporum var sırtım kırbaçlanmış gibi tekme izleriyle dolu suratımda da tekme izleri var. psikolojik olarak çok etkilendim polis gördüğümde sinirleniyorum. Bu arkadaşlar sayesinde ülkemin polisine nefretle bakar oldum. Kaçırıldığı idda edilen çocuk küfür etmediğimi ve silah görmediğini polislerin kimlik istediğinde yan torpidoda istediğinizi yapabilirsiniz dememe kızabileceklerini söyledi fakat ben bana daha önce ki kız arkadaşlarım varken saatlerce uğraşmalarına rağmen bir şeyimizi bulamadıklarından kinleri olduğunu düşünüyorum.
    Yazılanları okudum.Yazılanlar hayatın olağan akışının çok çok dışında.Yani yolda gördüğünüz bir genci arabanıza davet ettiniz diye sizi silahlı adam kaçırma diye polise şikayet ediyorlar(?), hadi onlar delirmiş gelen polis hiç bir şey olmadan üzerinize saldırıyor(?).Daha göze batan yazıda ve akışta problem olan bir çok yer var.Bir de bu sırada alkolde var ki bu verilen ifadeyi daha da itibarsız kılar.Bu ifade görünen o ki ciddiye alınmayacak ve daha ağır/ertelenmemiş cezaların kapısını açacaktır.Acilen bir avukatla tüm ayrıntılar paylaşılarak çalışılmaya başlanmalı aksi takdirde cezaevi yolu gözükebilir.

Her şeye rağmen siz alkollü de olsanız(bu arada alkollü olmak suç değildir, kimseye zararı olmadan içene afiyet olsun demek düşer), olay kaçırılmaya benzer bir halde almış da olsa, polisle münakaşa içinde de olsanız, silah ve uyuşturucudan ihbar da edilseniz polisin sizi darp etme hakkı ve yetkisi yoktur.Bununla alakalı mutlaka suç duyurusunda bulunulmalıdır.O konuda polisin yaptığı doğru bir yaklaşım olarak değerlendirilmez.

Bununla beraber siz olayın içinde ve nispeten hala şokunda olabilirsiniz lakin bu yazdıklarınızın bağlantıları, hayatın olağan akışına uyumu, mantık süzgecinden geçince arta kalanları bakımından 15 yaşında bir çocuğun bile okuduğunda aklına yatmayacak çok fazla şey barındırıyor.Yani bu ifadeyi bir hakime, bir savcıya inandırma/bu şekilde olduğuna ikna etme ihtimaliniz olmadığı gibi dalga geçtiğiniz düşüncesiyle daha da sıkıntılı durumlarla karşılaşma ihtimaliniz var.Çok acil bir ceza hukukçusuyla çalışmanızı tavsiye ederim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Silahlı adam kaçırma Uyuşturucu v.b. gibi iftiralara maruz kaldım.

Sayın Engin Ünalmış vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Bizimle gelen çocuk oraya özgürlük demokrat tam açılımını bilmediğim bir siyasi grup üyesi olarak gelmiş yaklaşık 30 kişi hep birlikte oraya geziye gelmişler. Şuan çocuk ve oradakiler bizimle kendi isteği ile geldiğini ve hiç bir zarar görmediklerini söylüyor fakat ihbar ederlerken arkadaşımızı kaçırdılar şeklinde ihbar etmişler. Siyasi bir grup oldukları için başlarına öyle bir olay gelebileceğini düşündüklerini ve o şekilde şikayette bulunduklarını televizyona yansımayan çok ciddi olaylar yaşadıklarını anlatıyorlar. Bir ceza hukukçusu araştırmaya başladım.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Polislerde de darp raporu var mı onlar da sizden şikayetçi durumda mı(ki genelde bu şekilde seyreder).Alkol raporu var mı.Araç başında/içinde olduğunuz için ehliyetle alakalı bir işlem yapıldı mı.Arabadan neler çıktı(bıçak, sopa, silah, uyuşturucu vs.) işte bunlar çok önemli durumda şu an için..

Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar Engin Bey;
    Polislerde bizden şikayetçi durumda gömleğinin düğmesini kopardığımı yırttığımı idda ediyorlar fakat ben kesinlikle karşı koymadım. Arabalardan herhangi bir şey çıkmadığı halde 0,1 gr esrar maddesi bulduklarını idda ediyorlar. Araç dışında olduğumuz için ehliyetle ilgili herhangi bir işlem yapılmadı. Alkol raporu olaydan 8 saat sonra yapıldı 46 promil
    Uyuşturucu ile ilgili test yaptırıp dosyama eklemeli miyim?

Ben karakoldayken bana haksız yere vurup iftiralar atanların diye başlayarak küfür ettim. Fakat orada bana fazla vurmadılar. Sahilde hiç bir küfür veya saygısızlık karşı koyma gibi hiç bir şey yapmadığım halde yere yatırılıp tekmelendim. Küfür etmediğimi kaçırdığımızı idda edilen çocuk ve yanımda ki arkadaşta söylüyorlar. Fakat polisler dayak attıkları cezasız kalması için Türk bayrağımıza küfür ettiğimi idda ediyorlar
    Konu mehmetcik1 tarafından (31-05-2015 Saat 10:47:22 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Mesajdaki ve Engin beyin alıntısında ki şahıs isimlerini ve yaka numaralarını kaldırmak için nasıl bir yol izlemeleyim?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben gerekli kaldırma işlemini yaptım.Böyle durumlarda savcılar genelde görev başındaki polislerin ifadelerine çok önem verirler.Polislerin ifadesi size ceza aldıracaktır çünkü bu durumlarda sistem görevlendirdiği personelini doğal olarak korumak zorundadır.Polis üstüme saldırıp gömleğimi yırttı der diğer polisler şahitlik ederse bu durum ciddiye alınır.Sizin raporlarınız önemli ama muhtemelen polisler ''alkollüydü, uyuşturucu madde de aracından çıktı üzerimize saldırıp kendini yerden yere attı bizde orantılı şekilde güç kullandık'' diyeceklerdir.Aldığınız raporu bilmemekle beraber basit tıbbi müdahale ile giderilebilir raporunuz var ise bu polislerin beraat alabileceği anlamı taşır.Rapor ve hakimin görüşüne göre ceza da alabilirler ve ne olursa olsun işin içinde tekme tokat var ise ceza almalılardır.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Adam kacirma

uyusturucu iftira

uyusturucu kullaniyor diye iftira attilar

Forum