Merhaba arkadaşlar, abiler, ablalar..

Konuya geçiyorum direk; benim facebook da bir sayfam var. Bu sayfa dan eskiden başkasının vardı ve sayfa kapatılmıştı. Bende aynı isimle sayfa açtım ve durum paylaşıyorum(Hakaret veya yasa dışı değildir). Ve sayfamdan bana mesaj geldi. Mesajı aşağıya olduğu gibi yazıyorum.

------------
Merhaba,

Sizlere şu an yayında olmayan facebook.com/8dokuz, 8dokuz.com ve 8dokuz markasının sahibi olarak yazmaktayım.

Sayfa tasarımınız, paylaştığınız görseller ve en başta isminiz baz alındığında, fikri mülkiyetin izinsiz kullanılması nedeniyle sayfanızın 3 iş günü içerisinde kapatılmasını talep ediyoruz. Kapatılmadığı takdirde, hukuki yaptırım uygulamak zorunda kalacağız.

Saygılarımla, Zmey Slughorn
8dokuz.com Kurucu & Yöneticisi

-------------

Ardından şöyle bir mesaj attı arkadaş.

------------
An itibariyle hakkınızda yasal işlem başlatılmıştır.

Sayfa ismi, paylaşılan fikirler, logo tasarımları ve sayfa tasarımı konusunda fikri mülkiyetin size ait olduğu düşüncesindeyseniz, 1 hafta içerisinde size açtığımız davaya karşı dava açabilirsiniz.

Sayfanın 1 hafta içerisinde kapatılması durumunda size açtığımız davayı geri çekebileceğiz, ancak 1 haftayı geçmesi durumunda ne yazık ki geri adım atmayacağız.

-----------

Ben sayfa profil ve kapak tasarımlarını değiştim zaten, başıma dert alır mıyım? Birde şöyle düşünüyorum. Facebookda aynı isimle aynı kategoride bir sürü belki binlerce sayfa var ve henüz böyle birşeyden kapatılmadı diye umuyorum.

Sizin görüşünüz nedir abiler, ablalar, arkadaşlar..