Öncelikle forumun var olmasında emeği geçen ve akıl danışanlara yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür etmek isterim.

Bir süredir akıl danışmak istediğim konu ile ilgili olarak gezinmekteyim; fakat tatmin edici bir cevap bulamadım açıkçası. Kısaca özetlemeye çalışayım.
1. 2015 yılı başında, çalıştığım şirket, üretim tesisini 2018 sonunda kapatacağını, CEO ağzından e-posta ile duyurdu. Yine herkesin katıldığı bir toplantıda son dakikaya kadar kalanlara da "sözde" vaatler verildi.
2. Mavi yaka sendikalı olduğu için örgütlü davranabiliyor; fakat beyaz yaka yalnız.
3. Beyaz yakalı olarak benim sorum bu süreçten önce istifa ederek ayrılırsak kıdem tazminatımızı alabilir miyiz? (2018 kapanıştan önce).
4. Başka bir arkadaş aynı firmanın başka bir ülkesindeki birimine transfer oldu; ve o ülkenin yerel kanunlarına göre çalışmaya gitti (expat değil). Aldığım duyuma göre buradan istifa ederken kıdem tazminatını vermemişler. Ben de aynı yolda ilerliyorum. İlişiğimi keserken nasıl bir yol izlemeliyim?
5. Benim derdim "sözde" vaatlerde ya da ihbar da değil; kıdem tazminatımı kurtarabilir miyim?

Durum özetle bu şekilde. Benim aktarmayı unuttuğum konuları sorularınızla yönlendirebilirseniz sevinirim.
Teşekkürler, iyi çalışmalar...