Öncelikle merhabalar, ben kısaca size bildiğim kadarıyla durumu anlatayım umarım bir sonuca varabiliriz.
15 yıl önce vefat eden dedemin zamanında sahip olduğu arsaların varlığından yeni haberimiz oldu detaylarını bilmiyorum ama en az 20-25 senelik bir arsalar olması muhtemel. ankarada 4 ve 18 olmak üzere 22 dönüm bir arsası varmış parsel sorgulamadan baktığımızda arsa üzerinde herhangi bir faliyet yok ve yol geçme durumu yok fakat gerekli mercilerden sorgulattığımızda o arsalardan yol geçeceği ve okul yapılacağı için devlet tarafından istimlak edildiği ve hak sahiplerine de toplamda 120 m2lik bir alan kalmış olduğu söyleniyor. 22 dönüm nerede 120 m2 nerede? Dedemin 8 çocuğu var benim babam da vefat ettiği için hak sahiplerinden biri de benim ama diğer hak sahiplerinin maddi durumu iyi olduğu için pek umursamıyorlar şahsen. Biraz araştırma yaptığımda "devletin el koyduğu arsa sahiplerine müjde" tarzında haberler okudum. Şu anki yasalarla hakkımızı arama gibi bir şansımız var mıdır? Teşekkür ediyorum şimdiden