Merhaba
Size birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.Herşeyi hukuka uygun yapmak istiyorum..

-Apartmanımız 24 Kasım 2014 tarihinde iskanı almış.İskan alınmadan Mayıs 2014 de asansör firması ile bakım anlaşması imzalanmış ve bir yıldır herhangi bir üceret ödenmemiş şimdi asansör firması bizi icra mahkemesine verecek.Yöneticliği ben devraldım hemen makine mühendisleri odasına başvuru yaptım ve dün eksiklikler nedeniyle kırmızı etiket yapıştırdılar.
Asansör bakım ücretinin hepsini hemen yatırmalı mıyım yoksa iskandan sonraki ayları mı yatırmalıyım.Sonra eksiklikleri gidermeleri için başvuracağım..

-Apartmandaki çevre aydınlatma adına herhangibirşey yapılmamış bunu müteahhit mi yapmalı yoksa kat malikleri mi?

-Apartmandaki projede su deposu krom olarak görünüyor ama depo betondan yapılmış ve kaçak olabilir diye içerisine kireç dökülmüş duvarlarında hala kireç var.. denetimden sonra değiştirilmiş..Projede olan krom yaptırma zorunluluğu var mı bunu müteahhite yaptırabilir miyiz..

-Apartmanın bahçesine düzenlenen parke taşları çok kötü bir şekilde çökmüş ve yükseltilere neden olmuş bu çöküntülerde oluşan su birikintileri bodrum duvarlarında küflenmeye sıvasının dökülmesine neden oluyor.. bundan kat malikleri mi müteahhit mi sorumludur??

-Apartman çatı merdiven dairesindeki duvarlar dışarıdan su aldıklarından küflenip dökülmeye başlamış çatı izolasyonu adına birşey yok bunu müteahhite düzelttirebilir miyiz??

-Apartman çevre duvarında göçük meydana geldi bunu kat malikleri mi müteahhit mi yaptır malı??

-Apartman altında bulunan üç dükkan müteahhitin ve şimdilik boş..Buradan aidat toplayabilir miyiz?Apartman eksiklikleri giderilirken para toplayabilir miyiz?(ör:apartmanın boyası için para toplanırsa dükkanın sayısına göre de para toplamalı mıyım??)