+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 20 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hukuk Bürosuna Dolandırıcılık Davası Nasıl Açılabilir ?

Merhaba,
    Yıllar önce telsim hattım vardı (8yıl) 8 yıl önce telsim vodafoneye geçtiği zamanlar sms gelmişti tüm bocunuzu ödeyin diye indirimliydi.ve ödemiştim kapanmıştı.Sonrasından bugüne en ufak bir bildiri almadım.Makbuz geçen uzun yıllar içinde kayboldu.

Dün sabah evime Bir hukuk bürosundan Haciz yapılacağına dair uzlaşı kağıdı geldi.Hemen aradım hiç bişeyden habersiz.( yukardakileri aramadan sonra anladım) ve telefondaki hanfendi makbuzunuz yok ise yasal işlem başlatılacaktır dedi.İban no verdi hemen ödeyin dedi kağıttaki iban.Biraz söylenip kapattım çünkü hem haklıydım hem aile huzurum bozulmuştı.

Vodafone'yi aradım ve hiç bir borcunuz yok dedi.defalarca incelettim durumu anlattım fakat aynı şeyleri söyledi bir haciz söz knousu olamaz belirtilen numarayı ödemeişsiniz zaten dedi hiç borç yok ve hat borç ödenip kapatılmıştır dedi.Sanırım artık haklı çıktım durum böyle iken vodafoneden makbuz alabilirim nasılsa diyerek bu konuyu kendimce kapattım artık makbuzum var.

Tekrar huku bürosunu arayarak durumu belritttim ve daha ben başalamadan konuşmaya biraz öncede aradınız parayı ödüyor musunuz dedi iyice sinirlenmiştim ve size dava açacağım dedim.insanlara bunları gödneriyosunuz içlerinden bilinçsiz olanlar parayı ödüyor olmayan borçlarını tekrar ödüyorlar dedim.bir çok şey söyledim ve yüzüne kapattım.

Şimdi insan avına çıkmış olan bu hukuk bürosunun ve olaydan sorumlu olan kişilerin görevi kötüye kullanma veya dolandırıcılık ile ilgili dava açmak istiyorum ayrıca olabiliyorsa tazminat davası açmak istiyorum,Kaybolan zamanım bozulan piskolojik durumum ve aileme yansıyan durumlardan ötürü.umarım insana değer veren türkiye en değerli olan yaşamın nabzı olan piskolojik duruma yaşam kalitesini kasten bozmaya yönelik bu durum için ceza hukuku içeriyordur.

*Olayın daha detaylarıda var konuşma tarzı olarak ya makbuz yada haciz sonucuna getiren benimle konuşan hukuk bürosunun konuşma kayıtları telefonumda mevcut.Ben kayd ettiğim bu konuşmanın cezasına razıyım öncelikle bu davayı açmak istiyorum.

*insanların borcunun olup olmadığını kontrol etmeden her istediğine haciz kağıdı göndermek suç değil mi ?
    Bir avukat keyfe keder ad soy adını bildiği tüm kendi ülkesindeki insalara örneğin 8 yıl önce su borcunuzu ödememişsiniz ya makbuz ya haciz diyebilir mi ?

*Bilgisyar yada farklı bir hata yapılmış olsada bir ceza gerektirmez mi ? kazayla insan yaralamanın cezası var sanıyorum.Ruhani olarak yaralandığımızda tazminat davası açabiliyor muyuz doktor raporu aldığımızı var sayarsak ?

Belliki bilinçsiz insanları hedefleyen (yaşlı gibi) bu insan avına çıkmış sözde hukuk bürosu insanları dolandırmaktadı.Buradandan gerekli yardımı alacağımdan hiç şüphem yok
    Teşekkür ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuk Bürosuna Dolandırıcılık Davası Nasıl Açılabilir ? konulu yargıtay kararı ara
    Hukuk Bürosuna Dolandırıcılık Davası Nasıl Açılabilir ? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, bakırköy, Türkiye.
    İletiler
    1.420
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hukuk Bürosuna Dolandırıcılık Davası Nasıl Açılabilir ?

Asıl yanlış işi yapanın vodafone olduğunun farkında değil misiniz? Borcu avukata değil, vodafone şirketine ödediğinize göre, borç ödenmemiştir diye dosyayı avukata gönderen kim sizce? Kimin icraya verileceğine Hukuk bürosu değil, vodafone karar verir ve avukata havale eder. At topu hukukçuya kurtul mantığı ile cevap vermişler size.
    Öte yandan dolandırıcılık suçu da oluşmaz. Olsa olsa bir yanlışlık olabilir. Avukatın her zaman sulh teklifi (uzlaşma) yapma hakkı vardır. Sizi henüz icraya da vermediklerini anlayamamışsınız sanırım. İcraya verirlerse borca itiraz ediyorum dediğinizde takip durur, haciz de yapılamaz. Fazlaca endişelenmişsiniz. Bence vodofone den geçmişe yönelik her hangi bir borç olmadığına dair yazı alın ve artık kim ararsa arasın beni aramayın, elimde belge var deyin ve kaale almayın.

Alıntı saliverdim rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba,
    Yıllar önce telsim hattım vardı (8yıl) 8 yıl önce telsim vodafoneye geçtiği zamanlar sms gelmişti tüm bocunuzu ödeyin diye indirimliydi.ve ödemiştim kapanmıştı.Sonrasından bugüne en ufak bir bildiri almadım.Makbuz geçen uzun yıllar içinde kayboldu.

Dün sabah evime Bir hukuk bürosundan Haciz yapılacağına dair uzlaşı kağıdı geldi.Hemen aradım hiç bişeyden habersiz.( yukardakileri aramadan sonra anladım) ve telefondaki hanfendi makbuzunuz yok ise yasal işlem başlatılacaktır dedi.İban no verdi hemen ödeyin dedi kağıttaki iban.Biraz söylenip kapattım çünkü hem haklıydım hem aile huzurum bozulmuştı.

Vodafone'yi aradım ve hiç bir borcunuz yok dedi.defalarca incelettim durumu anlattım fakat aynı şeyleri söyledi bir haciz söz knousu olamaz belirtilen numarayı ödemeişsiniz zaten dedi hiç borç yok ve hat borç ödenip kapatılmıştır dedi.Sanırım artık haklı çıktım durum böyle iken vodafoneden makbuz alabilirim nasılsa diyerek bu konuyu kendimce kapattım artık makbuzum var.

Tekrar huku bürosunu arayarak durumu belritttim ve daha ben başalamadan konuşmaya biraz öncede aradınız parayı ödüyor musunuz dedi iyice sinirlenmiştim ve size dava açacağım dedim.insanlara bunları gödneriyosunuz içlerinden bilinçsiz olanlar parayı ödüyor olmayan borçlarını tekrar ödüyorlar dedim.bir çok şey söyledim ve yüzüne kapattım.

Şimdi insan avına çıkmış olan bu hukuk bürosunun ve olaydan sorumlu olan kişilerin görevi kötüye kullanma veya dolandırıcılık ile ilgili dava açmak istiyorum ayrıca olabiliyorsa tazminat davası açmak istiyorum,Kaybolan zamanım bozulan piskolojik durumum ve aileme yansıyan durumlardan ötürü.umarım insana değer veren türkiye en değerli olan yaşamın nabzı olan piskolojik duruma yaşam kalitesini kasten bozmaya yönelik bu durum için ceza hukuku içeriyordur.

*Olayın daha detaylarıda var konuşma tarzı olarak ya makbuz yada haciz sonucuna getiren benimle konuşan hukuk bürosunun konuşma kayıtları telefonumda mevcut.Ben kayd ettiğim bu konuşmanın cezasına razıyım öncelikle bu davayı açmak istiyorum.

*insanların borcunun olup olmadığını kontrol etmeden her istediğine haciz kağıdı göndermek suç değil mi ?
    Bir avukat keyfe keder ad soy adını bildiği tüm kendi ülkesindeki insalara örneğin 8 yıl önce su borcunuzu ödememişsiniz ya makbuz ya haciz diyebilir mi ?

*Bilgisyar yada farklı bir hata yapılmış olsada bir ceza gerektirmez mi ? kazayla insan yaralamanın cezası var sanıyorum.Ruhani olarak yaralandığımızda tazminat davası açabiliyor muyuz doktor raporu aldığımızı var sayarsak ?

Belliki bilinçsiz insanları hedefleyen (yaşlı gibi) bu insan avına çıkmış sözde hukuk bürosu insanları dolandırmaktadı.Buradandan gerekli yardımı alacağımdan hiç şüphem yok
    Teşekkür ederim.
    Konu illegal tarafından (15-04-2015 Saat 22:09:46 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı illegal rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Asıl yanlış işi yapanın vodafone olduğunun farkında değil misiniz? Borcu avukata değil, vodafone şirketine ödediğinize göre, borç ödenmemiştir diye dosyayı avukata gönderen kim sizce? Kimin icraya verileceğine Hukuk bürosu değil, vodafone karar verir ve avukata havale eder. At topu hukukçuya kurtul mantığı ile cevap vermişler size.
    Öte yandan dolandırıcılık suçu da oluşmaz. Olsa olsa bir yanlışlık olabilir. Avukatın her zaman sulh teklifi (uzlaşma) yapma hakkı vardır. Sizi henüz icraya da vermediklerini anlayamamışsınız sanırım. İcraya verirlerse borca itiraz ediyorum dediğinizde takip durur. Fazlaca endişelenmişsiniz.
    bişey dicem yanlış bi durum var burda.Vodafone benim 2. aradığım yer ve bana borcunuz yok diyen yer.

Vodafonun bana borcunuz yok deyip avukata bunun borcu var dediğini düşünmemi istemeniz beni çok üzer.

Haciz öncesi uzlaşma adlı bir kağıt.iyi ya keşke haciz kağıdı olsaydı diyorum en azından devlet eli var derdim bilmiyorum farklı birşeyler düşünürdüm ama durumun böyle olması bana avukatlık burosunun (kötü deyim olcak silerim gerekirse ama başka bişe bulamadım)"avlanmaya çıkmış olduğu hissini" uyandırıyor sizce yanlışmı düşünüyorum? ve düşündüğüm doğru ise,yani bir kişiye ödediği borcu tekrar ödeten bir kurum dolandırıcılık yapmış olmuyor mu ?
    Konu saliverdim tarafından (15-04-2015 Saat 22:16:23 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul, bakırköy, Türkiye.
    İletiler
    1.420
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İyi de avukat kendi başına hiç borcu olmayan adamın adını soyadını borç miktarını nereden bilsin. Vodofone vermiş ki o da kağıt gönderiyor. Borç ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ad soy ad bulmak bu zamanda en kolay şey değilmi ? hatta böyle bir sektor var data satışı diye.Örneğin tüm dijitürk üyelerinin ad soy adını ve telfon bilgilerini alabilirsiniz.
    borc 55 den 1090TL olmuş

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bizim tazminat hukukumuza göre çıkabilecek bir sonuç yok.Herhangi bir kişi bir kişiye bana borcun var öde diye ilamsız icra gönderebilir.Karşı taraf yok der çıkar.Diğer tarafa dava açıp kanıtlamak düşer.Bunlar suç değil.Hukuk bürosu yanlışlık yapmış ise getir makbuzunu düzeltelim demiş.Yani yazdıklarınızdan pek hukukla işli dışlı olmadığınız anlaşılıyor.Bahsettiklerinizden hukuki bir şey çıkmaz.Ben sinirlendim, üzüldüm, bozuldum'a tazminat çıksa millet işi gücü bırakır sağa sola tazminat davası açar.

Yapılan ve yaşadığınız yanlış hele hele özellikle yapıldıysa çok çok yanlış ama dur borcu olmadığı halde milleti söğüşlemek için yapıldığını ispatlamak şu haliyle mümkün değil.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bizim tazminat hukukumuza göre çıkabilecek bir sonuç yok.Herhangi bir kişi bir kişiye bana borcun var öde diye ilamsız icra gönderebilir.Karşı taraf yok der çıkar.Diğer tarafa dava açıp kanıtlamak düşer.Bunlar suç değil.Hukuk bürosu yanlışlık yapmış ise getir makbuzunu düzeltelim demiş.Yani yazdıklarınızdan pek hukukla işli dışlı olmadığınız anlaşılıyor.Bahsettiklerinizden hukuki bir şey çıkmaz.Ben sinirlendim, üzüldüm, bozuldum'a tazminat çıksa millet işi gücü bırakır sağa sola tazminat davası açar.

Yapılan ve yaşadığınız yanlış hele hele özellikle yapıldıysa çok çok yanlış ama dur borcu olmadığı halde milleti söğüşlemek için yapıldığını ispatlamak şu haliyle mümkün değil.
    Çok teşekkür ederim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Birşey daha merak ettim,
    Acaba bizim sorma hakkımız yok mu borclu olduğumuzu size kim söyledi diye ? Vodafone söylemediğine göre..
    umarım bunu sorma hakkımız vardır vatandaş olarak.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Vodafona şu kadar borcunuz var diyen hukuk bürosuna o kadar borcu sizce kim bildirmiş olabilir??

O kadar uzun yollardan dolaşmak yerine, vodafone gidip, bahsedilen borcu ödediğinize ve artık o konu ile ilgili borcunuz kalmadığına dair alacağınız yazıyı hukuk bürosuna iletseniz, o anda zaten bütün sorun bitmiş olacak.
    ama ben oynamak istiyorum diyorsanız, arayın hukuk bürosunu sorun, vodafon dan bize aktarılan dosyadır diyeceklerdir. Ardından sözle gene dersiniz benim vodafone borcum yok diye, onlar da derler ellerindeki dosyada bildirilen rakama göre borcunuzu, siz gene yok dersiniz, onlar da icra takibine başlayıp ilamsız ödeme emri gönderirlerse, artık sözlü hiç bir yanıtınızın veya haklılığınızın önemi kalmayacak ve borca itiraz için notere -icra müdürlüğüne gidip itirazınızı iletmek zorunda kalacaksınız, üstelik kısıtlı bir zaman dilimi içinde.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Vodafona şu kadar borcunuz var diyen hukuk bürosuna o kadar borcu sizce kim bildirmiş olabilir??

O kadar uzun yollardan dolaşmak yerine, vodafone gidip, bahsedilen borcu ödediğinize ve artık o konu ile ilgili borcunuz kalmadığına dair alacağınız yazıyı hukuk bürosuna iletseniz, o anda zaten bütün sorun bitmiş olacak.
    ama ben oynamak istiyorum diyorsanız, arayın hukuk bürosunu sorun, vodafon dan bize aktarılan dosyadır diyeceklerdir. Ardından sözle gene dersiniz benim vodafone borcum yok diye, onlar da derler ellerindeki dosyada bildirilen rakama göre borcunuzu, siz gene yok dersiniz, onlar da icra takibine başlayıp ilamsız ödeme emri gönderirlerse, artık sözlü hiç bir yanıtınızın veya haklılığınızın önemi kalmayacak ve borca itiraz için notere -icra müdürlüğüne gidip itirazınızı iletmek zorunda kalacaksınız, üstelik kısıtlı bir zaman dilimi içinde.
    Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sorunuza yanıt olarak Vodafone bildirmemiş diyebilirim çünkü vodafone borcunuz yok diyor zaten.Vodafone ile ilgili bir problemim yok.Vodafone bana herhangi bir sms,bildiri yada herhangi birşey de göndermedi.Hatta ben aramasam aramıcaklar çünkü borcum yok ve ispatlı artık makbuzumda mevcut.

Bu durumdan sonra yapmak istediğmi eylemleri oynamak olarak tanımlamanız beni üzdü fakat ben bir vatandaşın hakkını araması olarak yorumluyorum izlinizle.Keyfe keder bir büronun insanlara bunu yollamasının suç olmasını gerektiğini düşünüyorum.
    Ya ben unutmuş olsaydım ödemiş olduğum borcu ve yeniden ödeseydim ? 2 kez ödenmiş olan haksız para olmuş olacaktı.Bu suç değil mi ? bir faturayı 2 kez ödetmek veya ödetmeye teşebüss ettirmek suç değil mi ? Kim bilir ödediğini unutan,durumdan korkup araştırmayan ,veya yaşlı bazı insanlar kimler kimler para ödedi bu hukuk bürosuna.Hukuk buna haksız kazanç demiyor mu ve bu bir dolandırıcılık değil mi ?

Sormak istediğim,"Sizin ellerindeki evraklara göre hareket ediyorlar" dediğiniz dosyanın adını bilmek ve vatandaş olarak ne sormalıyım ne istemeliyim avuklatlık bürsoundan bunu öğrenmek istiyorum.

Pek seçenek kalmıyor;
    1-Ya Hatalı bir evrakları var ellerinde (bu hatadan dolayı dava açmak isterim hata bana ait değil veya personel hatası)

2-Hukuk bürosu görevi kötüye kullanıyor ve telefonda bana kütüğüme kadar sayabilen avukat en olması gereken bişeyi bilmiyor oda borcun ödenip ödenmediği.

Durum 2.si gibiyse yorumu zaten size bırakıyorum.Farklı bir seçenek varsa bilmeyi çok isterim.
    Konu saliverdim tarafından (16-04-2015 Saat 17:02:57 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Erba hukuk

dolandirilcilik davanasil acilir

asc hukuk

kredi borcu dolandiriciligi hukuk burosu

avukatlik burosundan arayarak dolandiricilikdolandiricilikta tazminat davasiyasal takip burosu maslakasc hukuk mesajerba hukuk neredeerba hukuk sahibihukuk burosuna dava acmakerba hukuk burosuistanbul ebra hukukyasal işlem takip bürosu dolandırıcılıkdolandiricilik davasina donusebilir mi icraasc hukuk burosunun baktigi davalardolandiricilik davasini kimler acartazminat davası nasıl açılırhukuk bürosu dolandırıcılığıdolandirici ya tazminat davasiasc hukuk yorumhukuk burosundan banka borcu dolandiricilikvodafone usulsuz abonesinden nasil kurtuluravikatlik burosu dolandiricilikvodofoneye borcunuz var acil bizi arayin mesaji
Forum