Selamlar,

1995 yılında sendikalı olarak 46 kişinin çalıştığı bir iş yerinde çalışmaya başladım ve 31.01.2002 yılında tüm haklarım verilerek iş akdim fesh edildi ve üç gün sonra 03.02.2002 tarihinde düşük ücretle aynı iş yerinde aynı görevde SÖZLEŞMELİ olarak işe başladım.
Sözleşmede ikramiye performansa göre verilir diye madde var. Bu sözleşmeden başka bu güne kadar herhangi bir sözleşme yapılmadı

Diğer personel sendikalı olduğu için TİS deki tüm haklardan faydalanırken bana da ikramiye ve zamlar hariç TİS deki diğer sosyal yardımları verdiler. 1.5 sene sonra bana sendikalı personele uygulanan TİS deki hakları da (zam ve ikramiye) bana da uyguladılar ve diğer sendiklı personel gibi 01.08.2003 tarihinden sonra Haziran 2006 tarihine kadar her 3 ayda bir ikramiyemi aldım.

Mayıs 2006 tarihinde birkaç çalışana kötü niyetli davranarak bizleri iş akdimizin feshine zorlamaktadır.
Birkaç personele yapıldığı gibi, bana da uyduruk bir soruşturma yaptırarak ünvanımı geri aldı ve bana herhangi bir açıklama yapmadan Haziran 2006 tarihinde hak ettiğim İKRAMİYEMİ vermedi.

Bu açıklamama göre:
- Ben 3 senedir düzenli olarak aldığım ikramiyemi sözleşmede performansa göre verilir maddesine göre işveren ikramiyemi vermeyebilir mi?
- Ben verilmeyen ikramiye için haklı nedenle iş akdimi fesh edip tazminatlarımı alabilir miyim.?

İlgileriniz için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.