Konu: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Türk Vatandaşlığı başvurusu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türk Vatandaşlığı başvurusu

merhaba ben 23.06.2017 tarıhınde başvuru yapdım evraklarım ankarada araşdırm ve incelemede

- - - Updated - - -

bu araşdırma ve incelem ne kadar suruyor acab bilgisi olan varmı

Hukuki NET Güncel Haber

Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu yargıtay kararı ara
    Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı dilya rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bayrampaşa ya gittik bi bayan vardı şöyle durum var kaç aydır msj bekliyoruz gelmedi dedik hic birşeye bakmadan dedi daha arastiriyoruz 8 ayda msj gelebilir dedi bi msj gelmesi 8 ay sürüyorsa ankara gittikten sorna 1 2 sene sürecek galiba☺ ama burda yazıları okuyorum 3 ayda gelende var 2 ayda anliyamiyorum neden uzatıyorlar bizimkini herşeyimiz tamamdı bi sıkıntımız yoktu çocukda var. daha neyi araştırıyorlar bilmiyorum ☺
    ben gittiğimde erkek bir bey vardır. ona sordum. ve bu durum olduğu için eşim çalışamıyor. sigorta nedeniyle 2-3 ay çalışıyor sonra ayrılmak durumunda kalıyor. zor bir süreç bizim için dedim , ki gerçeğide böyle .
    bayanlar genelde halden anlamaz bu durumlarda o yüzden derlerya bayan yönetici çekilmez diye. şansını tekrar denemeni öneririm.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    138
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

[QUOTE=Ruya01;614183]E devlet den baktım Ankara'ya gönderildi ama henüz merkeze ulaşmamıştır yazıyor 10 nisandan buyana kadar.budurumda neyapmam gerekiyor
    Arkadaşlar merhaba biri sormuş su ismini hatırlamıyorum çalışma izni uzatmak ve yenilemek hakkında yeni kanun çıkmış ve bu kanuna göre baya zorlasdi baş vurur uzatmak veya yeni baş vurur yapmak.istenen evraklar aşağıdaki gibi dir.
    Yabancıların Çalışma İzinleri Başvuru Sistemi yenilenmiş olup, Uygulama 26.02.2018 tarihinde kullanıma açılmıştır.

Bu nedenle;

Başvuruların e-devlet sistemi üzerinden elektronik imza ile yapılması zorunludur.
    Yapılacak her türlü çalışma izin başvurusunda başvuru sahibinin (işveren veya vekili) ve bağımsız veya süresiz çalışma izni talep eden yabancı şahsın; Elektronik Tebligata Elverişli KEP hesabının bulunması zorunludur.
    Başvuru sahibinin Elektronik imzasının ve KEP hesabının bulunmaması halinde çalışma izin başvurusu mümkün olamayacaktır.
    Yeni sistemde işyerlerinin (Ev Hizmetleri Hariç) ilk kayıtları SGK e-bildirge sorumluları tarafından yapılacak olup, daha sonra bu kişiler sistem üzerinden şirketleri ya da kurumları adına başvuru ve işlem yapacak kişileri yetkilendirebilecektir.
    Başvurular elektronik imza ile yapılacağından Bakanlığımıza başvuru formu, dilekçe veya herhangi bir evrak gönderilmeyecektir.
    Eski sistemde tamamlanmış ve evrakları teslim edilmiş başvuruların inceleme, değerlendirme ve sonuçlandırma işlemleri yine eski sistemden devam edecektir.
    Eski sistemde henüz tamamlanmamış olan başvurular 26.02.2018 tarihinden itibaren pasif hale getirilmiş olup, bu durumda ki başvuruların yeni sistem üzerinden yapılması gerekmektedir.
    Kamuoyuna önemle duyurulur.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar merhaba.Ben Geçen hafta yurt dışına çıktım ve pasaportumu yeniledim.Bugün İl göç idaresine gidip pasaport bilgilerimi güncelledim.İkamet ve çalışma izni süresiz olduğu için güncellemek gerekmiyormuş.Oradan İl Nüfus Müdürlüğüne geçtim.Hala istisnai başvuru karar aşamasındaymışım.Ne vakit sonuçlanacağı hakkında bilgileri yok.Liste dolunca imzalanacak dediler.Zaten listeye 28 Şubatta eklenmişti dedim.Baktı evet dedi karar imzada dedi.Yani kimsenin bilgisi yok onu anladım.Tek çare beklemek.Herkesin Berat kandilini kutlarım.Selam ve Saygılarımla.
    Vatandaşlık sürecim:
    -19 Haziran 2017 Pazartesi İstanbul İl Nüfus Müdürlüğü ilk başvuru
    -21 Haziran 2017 Çarşamba SMS yoluyla başvuru ve dosya numaram gönderildi
    -19 Eylül Salı SMS ile 21 Eylül tarihine komisyon için davet bilgisi geldi.
    -21 Eylül 2017 Perşembe – Komisyonda heyet huzuruna çıkıldı.
    -03 Ekim 2017 Salı Evraklar Ankara’ya Ulaştı.(İstanbul İl nüfusa gidip öğrendim)
    -25 Ekim 2017 Çarşamba İnceleme, araştırma başladı. .(İstanbul İl nüfusa gidip öğrendim)
    -28 Şubat 2018 Çarşamba-Sistemden Karar makamına sunulacak listeye eklendiniz yazısı çıktı.
    -22 Mart 2018 Perşembe-Sistemden Karar aşaması yazısı çıktı.
    Bugün itibari ile tam 40 gündür karar aşamasında.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    138
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı batitrakya rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar merhaba.Ben Geçen hafta yurt dışına çıktım ve pasaportumu yeniledim.Bugün İl göç idaresine gidip pasaport bilgilerimi güncelledim.İkamet ve çalışma izni süresiz olduğu için güncellemek gerekmiyormuş.Oradan İl Nüfus Müdürlüğüne geçtim.Hala istisnai başvuru karar aşamasındaymışım.Ne vakit sonuçlanacağı hakkında bilgileri yok.Liste dolunca imzalanacak dediler.Zaten listeye 28 Şubatta eklenmişti dedim.Baktı evet dedi karar imzada dedi.Yani kimsenin bilgisi yok onu anladım.Tek çare beklemek.Herkesin Berat kandilini kutlarım.Selam ve Saygılarımla.
    Vatandaşlık sürecim:
    -19 Haziran 2017 Pazartesi İstanbul İl Nüfus Müdürlüğü ilk başvuru
    -21 Haziran 2017 Çarşamba SMS yoluyla başvuru ve dosya numaram gönderildi
    -19 Eylül Salı SMS ile 21 Eylül tarihine komisyon için davet bilgisi geldi.
    -21 Eylül 2017 Perşembe – Komisyonda heyet huzuruna çıkıldı.
    -03 Ekim 2017 Salı Evraklar Ankara’ya Ulaştı.(İstanbul İl nüfusa gidip öğrendim)
    -25 Ekim 2017 Çarşamba İnceleme, araştırma başladı. .(İstanbul İl nüfusa gidip öğrendim)
    -28 Şubat 2018 Çarşamba-Sistemden Karar makamına sunulacak listeye eklendiniz yazısı çıktı.
    -22 Mart 2018 Perşembe-Sistemden Karar aşaması yazısı çıktı.
    Bugün itibari ile tam 40 gündür karar aşamasında.
    Tez zamanda isteğine kavuşmak dileğiyle.seninde Berat kandiliniz mübarek olsun

- - - Updated - - -

Arkadaşlar Ankara'yı arayın takib etmek istiyorum hangi numarayı araya bilirim

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İyi Günler

benim eşim adına vatandaşlık başvurusunda bulunduk ilk başvuru tarihimiz 28.06.2017 heyete çıkma tarihimiz 13.12.2017 bugun 01.05.2018 itibariyle sorguladıgımda değişen bişey yok evlilik yoluyla başvuru daha ne kadar bekleyeceğiz bilgisi olan var mı

- - - Updated - - -

Alıntı ayfira rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benim sürecim aşağıdaki gibi
    17 eylül 2017 dosya açma
    20 ekim 2017 parmak izi
    10 aralık 2017 komisyon toplantısı
    20 aralık 2017 evraklar Ankara'ya ulaştı
    23 ocak 2018 araştırma inceleme başladı
    6 nisan 2018 listeye eklendim
    20 nisan karar aşaması
    bizim durum neden bu kadar uzun sürdü hala anlamış değilim ben
    28.06.2017 ilk başvuru dosya açma parmak izi bütün her şey aynı gün teslim edildi bütün evraklar eksiksiz şekilde sonra tam 5 ay 15 gün geçti komisyona
    13.12.2017 de komisyon toplantısına katıldık heyet gibi valilikte
    01.05.2018 oldu ve eşimin 24.05.2018 de ikamet izni bitiyor ne yapcam bilmiyorum 6 ay uzatmak için 70 dolar masraf var buda 300 tl civarı buluyor

01.05.2018 sorgulama cevabı toplam gecen sure 4 ay 18 gün komisyondan sonraki süre ilk başvurudan itibaren geçen süre 10 ay 3 gün
    Konu quanex tarafından (01-05-2018 Saat 08:11:08 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kardeşimin evlilikten başvurup 1 senede vatandaşlığını aldığını önceki yazılarımda belirtmiştim.Ama son 1 senedir her aşamanın süreleri uzamakta.Sizin durumunuza bu uzamaları da dikkate alarak bakıldığında,Komisyon sonrası Süreciniz normal olarak ilerliyor görülüyor. Komisyon sonrası evraklarınızın Aralık sonunda Ankara’ya gittiğini varsayarsak,İnceleme araştırma yazısı 4-6 ay arası gidiyor.Buda Nisan –Haziran 2018 arası İnceleme araştırmanın bitecek demektir.Hiç evrak eksiği yoksa ve ikamet süresi bitmemişse Evlilikten başvuranlar inceleme- araştırma sonrası direkt olarak karar aşamasına girdiklerine göreonada 1-1.5 ay gider dersek toplamda Evrakların Ankara’ya ulaşmasından itibaren sayarsak Temmuz 2018 gibi sonuçlanır.İkamet uzatma konusuna dikkat ediniz bence.Yani uzatınız.Saygılar

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhabalar

arkadışım istisnaı olarak başvuru yapmış, sistemde hala inceleme ve araştırma gözüküyor, fakat genel müdürlüne gitmiş tahkikat bitmiş sonuç olmsuz çıktı , vatandaşlık alman yok demişler

bu durumda ne yapabiliyor ?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı AHMAD S rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhabalar

arkadışım istisnaı olarak başvuru yapmış, sistemde hala inceleme ve araştırma gözüküyor, fakat genel müdürlüne gitmiş tahkikat bitmiş sonuç olmsuz çıktı , vatandaşlık alman yok demişler

bu durumda ne yapabiliyor ?
    Arkadaşının inceleme ve araştırma aşamasındaki gizli bir dosyayı genel müdürlükten öğrenecek kadar tanıdığı var anladığım kadar.Evrak eksikliği ve istisnai vatandaşlık şartlarını yerine getirememiş ise onları yerine getirir ve resmi ret cevabını alınca gerekli evrakları sil baştan temin eder,kriterleri tekraren yerine getirir ve tekrar baş vurur.Bunda sıkıntı yok. AMMMAAAA. GÜVENLİK SORUŞTURMASI SONRASI RET VARSA!!!! Bir şarkı vardır hani''Yar saçların lüle lüle.Yar benziyor beyaz güle'' diye başlayan ben onu değiştireyim şöyle:''Yar saçların lüle lüle vatandaşlık sana güle güle''

- - - Updated - - -

Alıntı Ruya01 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tez zamanda isteğine kavuşmak dileğiyle.seninde Berat kandiliniz mübarek olsun

- - - Updated - - -

Arkadaşlar Ankara'yı arayın takib etmek istiyorum hangi numarayı araya bilirim

İstanbul'dan arada sırada bizzat giderek veya internetten takip etmenizi tavsiye ederim. Ankara'daki numaralar zaten cevap vermiyor veya 199 yönlendiriyor.Denedim.Test ettim çünkü.Şu ehliyet ve pasaport işleri Nüfus Müdürlüklerine verileli beri işler baya uzamaya başladı. Komisyon sonrası 6-8 ay giden vatandaşlık süreci Bundan böyle 1.5 senede sonuçlanırsa ne ala.Nedense herkes ilk başvuru tarihini yazıyor.Evraklarını eksik vermiş veya ikamet süresi az onu söylemiyor ve evrak istenince de işler uzuyor.Asıl olan komisyon sonrası ve inceleme araştırma başlangıcı halbuki.Saygılar.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı nargiza1991 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba sevgili dilya Yok Hala bekliyorum Nissan sonu gidip ogrencem Cunku Su an ikinci cocuguma hamileyim ve Temmuz da dogum yapacagim komissiyona dogum Dan once girsem Iyi olur Nissan sonu mayis gibi gidecegiz esimle haber veririm Merak etmeyin

- - - Updated - - -

Tesekkur ler sevgili ruya fikriniz icn Yalniz ozden olma cocugunuz varsa Ne demek aydinlatirmisiniz saygilar

- - - Updated - - -

Selam dilya Nissan sonu gidecegim bir an once komissiyona girmeliyim dogumum yaklasiyor Temmuz da dogum yapacagim Nissan sonu. Esimle gitcem size haber veririm
    Merhaba dilya Bugun bayrampasadaydim durumu anlattim ve daha Yeni vermissin parmak izini 5 ay Gecmis Gecen sene Temmuz agustos 2017 aylarinin parmak izleri inceleniyor dedi Ama Yine de acip evraklarimiza bakti ve ayri ayri mulakat yapti isleminiz bitmis oldu Artik evinize polis gelmicek telefon aranmicak dedi dogumumu sordu ve Temmuzda diyince SMS mulakatda 3-4 Ayi bulur Temmuz gibi gelir dedi sirf hamile oldugum icn yardimci oldu sagolsun esim diyor ki isimiz 3-4 ay erkene almis olduk giderek diyor
    Simdi benim anlamadim 4 ay sonra subeye cagirilsaydik Bu mulakat icn daha 4 ay SMS mi beklerdik ve Toplam 8 ay sonra komissiyonami girecektik Simdi mulakat olunca SMS gelmesi Yine 3 Ayi bulur dedi kafam karisti biraz

+ Konuyu Yanıtla
185 / 514 Sayfa İlkİlk ... 1535455565758595105115125135145155165175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195205215225235245255265275285295305315325335355385435 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage402

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage384https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage284https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage318https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage321https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage365https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433&p=650500#post650500https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage320https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage344https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage415https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage340listeye dahilhttp:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuRUYA01devam etmektedirapostillistede bekliyorumhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage370Vatandaslik whatsappvatandaslik basvurusu hukukivatandaslik komisyon sonucuvatandaslik basurusonucuturk vatandasligi hukuki.net
Forum