Konu: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Türk Vatandaşlığı başvurusu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Eskişehir
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Alıntı academy rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar merhaba,

Türk Vatandaşlığı için başvurumuz mevcuttu. Uzun zamandır sistemden takip ediyorum fakat son 2 gündür " Başvurunuz hakkında bilgi almak için bir dilekçe ile Genel Müdürlüğümüze veya ikamet ettiğiniz İl Valiliğine müracaat edebilirsiniz. " şeklinde bir uyarı almaktayım.

Başvurumda bir sorun mu bulunmakta? Daha önce benzer durumla veya mesajla karşılaşan arkadaşlar yol gösterirse çok sevinirim.

Teşekkürler.
    " İlgili kanunda aranan şartları taşıdığınız anlaşıldığından, Türk vatandaşlığına kabulünüze karar verilmiş olup Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı hak ve ödevlerinizin bilinci içerisinde insan hak ve hürriyetlerine saygılı bir vatandaş olmanız dileğiyle vatandaş olmanızdan dolayı sizi kutluyoruz. Başvuru makamınca gerekli tebligat tarafınıza yapılacaktır. "

Şimdi ne yapmamız gerekiyor arkadaşlar?

Hukuki NET Güncel Haber

Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu yargıtay kararı ara
    Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

academy senin vatandaşlığın çıkmış hayırlı olsun...

bende başvuru yatpım interenette üzerinden sorguladığımda karar aşamasındadır yazıyor 17 mayıs 2016 dan beri kaç gün böyle yazı seninkisinde

- - - Updated - - -

karar aşamasındadır yazısı sende kaç gün sonra değişti.

Nerede
    çannakale
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı müminun rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    academy senin vatandaşlığın çıkmış hayırlı olsun...

bende başvuru yatpım interenette üzerinden sorguladığımda karar aşamasındadır yazıyor 17 mayıs 2016 dan beri kaç gün böyle yazı seninkisinde

- - - Updated - - -

karar aşamasındadır yazısı sende kaç gün sonra değişti.
    merhaba arkadaslar ,

anladığım kadariyla sen genel başvuru yapmışşın ki karar aşamasında yazıyor ,2 sene once bende genel basvuru yaptım bana da aynı sekilde yazıyodu (karar asamasında diye) ,academy arkadasımız ise evlilik yoluyla başvuru yapmış buyuk bir ihimal ki Başvurunuz hakkında bilgi almak için bir dilekçe ile Genel Müdürlüğümüze veya ikamet ettiğiniz İl Valiliğine müracaat edebilirsiniz diyor..su an benim de academy arkadas gibi sistemi sorguladığımda dilekce le valilikte muracat edin diyor (4 ay once evlilik yoluyla basvurdum yeni ,2 ay once ilk komisyondan gectim) bekliyorum ,ilk genel basvuru yaptığımda en az 6 ay sistemde karar asamasında yazı vardı ve en son valilikten aradılar ve sonuç diğer ülke vatandaşından cıkmamı şart kostular .genel basvuruda sonuca kadar 8 ay sürdü sanırım, ve %99 genel basvurularda komisyon şart koyuyor: diğer vatandaşliktan cıkma sartı ,bunu bilin ole hareket edin arkadaslar.
    su an 2 ay once komisyondan cağırdılar (evlilik yoluyla vatandas kazanılması basvurusunda ve sorgulama ekranında Başvurunuz hakkında bilgi almak için bir dilekçe ile Genel Müdürlüğümüze veya ikamet ettiğiniz İl Valiliğine müracaat edebilirsiniz yazıyor ..normal mı acaba ?yoksa basvurum bir kenara atılmış mı? evlilik yoluyla başvuran ve vatandaşlığı alan bir bilgi versin lutfen
    Konu lion_war tarafından (05-06-2016 Saat 23:38:20 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı lion_war rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba arkadaslar ,

anladığım kadariyla sen genel başvuru yapmışşın ki karar aşamasında yazıyor ,2 sene once bende genel basvuru yaptım bana da aynı sekilde yazıyodu (karar asamasında diye) ,academy arkadasımız ise evlilik yoluyla başvuru yapmış buyuk bir ihimal ki Başvurunuz hakkında bilgi almak için bir dilekçe ile Genel Müdürlüğümüze veya ikamet ettiğiniz İl Valiliğine müracaat edebilirsiniz diyor..su an benim de academy arkadas gibi sistemi sorguladığımda dilekce le valilikte muracat edin diyor (4 ay once evlilik yoluyla basvurdum yeni ,2 ay once ilk komisyondan gectim) bekliyorum ,ilk genel basvuru yaptığımda en az 6 ay sistemde karar asamasında yazı vardı ve en son valilikten aradılar ve sonuç diğer ülke vatandaşından cıkmamı şart kostular .genel basvuruda sonuca kadar 8 ay sürdü sanırım, ve %99 genel basvurularda komisyon şart koyuyor: diğer vatandaşliktan cıkma sartı ,bunu bilin ole hareket edin arkadaslar.
    su an 2 ay once komisyondan cağırdılar (evlilik yoluyla vatandas kazanılması basvurusunda ve sorgulama ekranında Başvurunuz hakkında bilgi almak için bir dilekçe ile Genel Müdürlüğümüze veya ikamet ettiğiniz İl Valiliğine müracaat edebilirsiniz yazıyor ..normal mı acaba ?yoksa basvurum bir kenara atılmış mı? evlilik yoluyla başvuran ve vatandaşlığı alan bir bilgi versin lutfen
    Merhaba lion bir sorum olacak şimdi genel başvuru yaptığında nerenin vatandaşıydın ve çıkmanı istediklerinde sana nasıl ulaştılar msj ya da bizzat mı aradılar mail yoluyla mı. ilk vatandaşlığından çıkman nasıl gerçekleşti hai evet çıkmayı kabul mu ediyorum şeklindeydi yoksa ... ?

Nerede
    çannakale
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ferdiiii rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba lion bir sorum olacak şimdi genel başvuru yaptığında nerenin vatandaşıydın ve çıkmanı istediklerinde sana nasıl ulaştılar msj ya da bizzat mı aradılar mail yoluyla mı. ilk vatandaşlığından çıkman nasıl gerçekleşti hai evet çıkmayı kabul mu ediyorum şeklindeydi yoksa ... ?
    genel başvuru 2013 senesinde yaptım,arnavut vatandaşıyım ,beni çannakale valilik nüfüs ve vatandaşlık müdürlüğünden telefonla aradılar (başvuru yaptığım yerden) (aynı zamanda postayla zarf gönderiyorlar 1 hafta sonra ulaştı elime(email ve telefon mesaji hic atmadılar)),telefonla konustuğumda gelin müdürlüğümüze ben anlatacam dedi yetkili,nufus ve vatandaşlık müdürlüğe gittiğimde bir belge gösterdiler ankara kululu almış bu kararı: ''diğer vatandaşlıktan çıkma belgesi apostilli''. (kabul ediyorum sözle olmuyor zaten ), o andan itibaren genel basvuru 2 sene daha süre tanıyorlar (vatandaşlıktan cıkma belgesini almak icin),ülkene gidiyosun ben vatandaşlığımdan cıkmak istiyorum diyosun (basvuru yapiyosun) kendi iç işleri bakanında, onlar da en az 6 ay sonra cıkma belgesi veriyorlar (müsait görurseler tabi) ,o apostilli belgeyle tercüme ediyosun turkiyede genel yaptığın başvuru nufus ve vatandışlık müdürlüne veriyosun ve en az bir 6 ay -12ay kadar bekliyosun (belgeyi araştırıyorlar sahte mi diye), bu surede vatansız oluyosun mahv oluyosun turkiyede zaten...bu arada internette sistemi sorgulağinda hep basvurunuz arastırma ve karar asamasında diyor ve ole kalacak sen cıkma belgesini getirene kadar ,
    tabi ben kendi vatandasımdan cıkmak istemediğim için basvuruyu acık bıraktım cunku 1 bucuk sene sonra evlilik yoluyla basvuracaktım ve 14 subat 2016 (4 ay once) evlilik yoluyla basvurdum ve genel basvuruyuya kendi ülkemde haklarımı kayb etmek istemediği soyledim ole evlilik yoluyla basvuru yaptım , su an bekliyorum ,evlilik yoluyla basvurum tahkikattaymış, bekliyom ole müdendisim ama mesleği yapamadığımdan borçta yüzüyorum işte mal gibi..

- - - Updated - - -

Alıntı DerK rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba bugün kutlama mesajı aldım:
    "İlgili kanunda aranan şartları taşıdığınız anlaşıldığından, Türk vatandaşlığına kabulünüze karar verilmiş olup Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı hak ve ödevlerinizin bilinci içerisinde insan hak ve hürriyetlerine saygılı bir vatandaş olmanız dileğiyle vatandaş olmanızdan dolayı sizi kutluyoruz. Başvuru makamınca gerekli tebligat tarafınıza yapılacaktır."
    Siz en iyisi telefon açın yada Nüfus sitesinde mektup yazın, belki de aynı anlamına geliyor.
    tebrik ederim sizi,telefonla mı aradınız bir yere yoksa sadece sistemden mi oğrendiğiz ,arayabileceğimiz bi yer varsa bize de yardim edin ltf

Nerede
    istanbul
    İletiler
    107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı lion_war rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    genel başvuru 2013 senesinde yaptım,arnavut vatandaşıyım ,beni çannakale valilik nüfüs ve vatandaşlık müdürlüğünden telefonla aradılar (başvuru yaptığım yerden) (aynı zamanda postayla zarf gönderiyorlar 1 hafta sonra ulaştı elime(email ve telefon mesaji hic atmadılar)),telefonla konustuğumda gelin müdürlüğümüze ben anlatacam dedi yetkili,nufus ve vatandaşlık müdürlüğe gittiğimde bir belge gösterdiler ankara kululu almış bu kararı: ''diğer vatandaşlıktan çıkma belgesi apostilli''. (kabul ediyorum sözle olmuyor zaten ), o andan itibaren genel basvuru 2 sene daha süre tanıyorlar (vatandaşlıktan cıkma belgesini almak icin),ülkene gidiyosun ben vatandaşlığımdan cıkmak istiyorum diyosun (basvuru yapiyosun) kendi iç işleri bakanında, onlar da en az 6 ay sonra cıkma belgesi veriyorlar (müsait görurseler tabi) ,o apostilli belgeyle tercüme ediyosun turkiyede genel yaptığın başvuru nufus ve vatandışlık müdürlüne veriyosun ve en az bir 6 ay -12ay kadar bekliyosun (belgeyi araştırıyorlar sahte mi diye), bu surede vatansız oluyosun mahv oluyosun turkiyede zaten...bu arada internette sistemi sorgulağinda hep basvurunuz arastırma ve karar asamasında diyor ve ole kalacak sen cıkma belgesini getirene kadar ,
    tabi ben kendi vatandasımdan cıkmak istemediğim için basvuruyu acık bıraktım cunku 1 bucuk sene sonra evlilik yoluyla basvuracaktım ve 14 subat 2016 (4 ay once) evlilik yoluyla basvurdum ve genel basvuruyuya kendi ülkemde haklarımı kayb etmek istemediği soyledim ole evlilik yoluyla basvuru yaptım , su an bekliyorum ,evlilik yoluyla basvurum tahkikattaymış, bekliyom ole müdendisim ama mesleği yapamadığımdan borçta yüzüyorum işte mal gibi..

- - - Updated - - -

tebrik ederim sizi,telefonla mı aradınız bir yere yoksa sadece sistemden mi oğrendiğiz ,arayabileceğimiz bi yer varsa bize de yardim edin ltf
    Lion kardeşim duygularıma tercüman oldun. ben de 19 senedir türkiyedeyim mühendislik bitirdim istanbul üniversitesinden. hakkatten mal gibi hissediyorum arkadaşlarım müdür oldu ben daha başlayamadım çok hayallerim vardı yıkıldı bu tc den dolayı. ben de genel olarak başvurdum ama vatandaşlıktan çıkmayı isterlerse oyle bir imkanım hiç yok. artık ne yapıcağımı bilemiyorum. artık olmazsa rusyaya gidip değnekçilik yapıcağım. bu ikinci sorunun cevabı da daha önceki msjlarda mevcut telefon numaraları vs hepsi verilmiş. cevap da nvi.gov dan ve sms dan geliyor diye biliyorum. çok sempati duydum sana duygularım durumu biraz da olsa anlıyorsun. yaşamadan anlamıyor kimse

Nerede
    istanbul
    İletiler
    107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşlar komisyona gireli 6 ay oldu. lakin hala bir cevap yok. 5.5 ay oldu araştırma inceleme aşamasında. sizce bu normal mi ???

Nerede
    çannakale
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

genel basvuruysa 5.5 ay normal sıkıntı yok, 3-4 ay sonra sonuc gelectir maksimum ,zaten sonuc cıkana kadar internette yazı ole kalacaktır inceleme arastırma asamasinda diye,bir sorun cıktığında il nufus mudurluğunden arayacaklar acıklama yapacaklar(ör:diğer vatandaşlığından vaz geçmek gibi),ama benim fikrim sıkıntı yok bu sure içerisinde

Nerede
    istanbul
    İletiler
    107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. belki ramazandan dolayı da tembellik yapıyor olabilirler bu arada sizin başvurunuz ne durumda cevap geldi mi ?

Nerede
    çannakale
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ferdiiii rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. belki ramazandan dolayı da tembellik yapıyor olabilirler bu arada sizin başvurunuz ne durumda cevap geldi mi ?
    daha cevap gelmedi bana da ,ocağı bulur diyorlar ama bakalım nasıl olacak..

+ Konuyu Yanıtla
13 / 515 Sayfa İlkİlk ... 3456789101112131415161718192021222333435363738393103113123133143153163183213263363513 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage402

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage384https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage284https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage318https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage321https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage365https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433&p=650500#post650500https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage320https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage344https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage415https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage340listeye dahilhttp:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuRUYA01devam etmektedirapostillistede bekliyorumhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage370Vatandaslik whatsappvatandaslik basvurusu hukukivatandaslik komisyon sonucuvatandaslik basurusonucuturk vatandasligi hukuki.net
Forum