arkadaşlar, öğretmenim geçen mayıs ayında bir akraba ziyareti esnasında kapı önünde daha önceden mahkemelik oldukları kiracı bayan akrabalarıma fiili saldırıda bulunmuş. kavga çıkmış. olay yerine gittiğimde kavgayı durdurmaya çalıştım. kiracı bayan akrabalarımdan ikisini yaraladığını görünce polisi aradım. birlikte karakola gittik. kiracı bayan olaya karışmayan akrabalarımı ve beni olaya katarak ifade vermiş. ve şikayetçi olmuş. (olayı büyük göstermek istemiş) kendisine küfür ettiğimi söylemiş. üstelik darp raporu almış.ben de ifadem de küfür etmediğimi belirttim ve kendisinde şikayetçi oldum. olay mahkemeye intikal etti. nisan'da alanen hakaret ve iştirak halinde yaralama ile alanen hakaretten mahkeme kağıdı geldi. geçen hafta konu ile ilgili ilçe milli eğitim ifademi istedi. ben buna anlam veremedim dava şahsi davaydı. internetten araştırdığımda olumsuz sonuçlarla karşılaştım. öncelikle mahkemede ceza alır mıyım? şahitlerim çok. 2. si milli eğitim neden ifademi istedi. disiplin cezası alma durumum mu var? muhakkikler bilgi vermediler.ne yapmalıyım? yardım lütfen. o kiracı bayanla öğretmen olan başka bir akrabam arasında karşılıklı darp ve hakaretten mahkemeleri sürüyor. akrabam milli eğitimin kendisinden hiç bir ifade almadığını söyledi. tedirgin oldum. (malum sendikal olaylar da olabilir)