14.06.2013 tarihinde aldığımız. 55PFL6198K/12 model Philips Smart Tv miz alındıktan 2-3 ay sonra kendiliğinden kapanmaya başladı. Servisi çağırdık.
Bize gelen elemanlarda kapandığına şahit oldular. Tv güncel mi diye baktılar. (Tvyi sürekli güncel tutarım) Tv güncel olunca flashdisk takıp sıfırladılar.
Fabrika ayarlarına geri döndü. Bize tv açınca arka ışıkları yanana kadar tuşlara dokunmayın, kanal geçişlerinde biraz yavaş basın, pili bitince değiştirin gibi öğütlerde verdiler. Ondanda yapabiliyormuş. Elemanın dedği gibi kullanmaya başladık ve aradan 1-2 ay sonra gene kapanmaya başladı. Gene servisi aradık geldiler. Önceki gelen elemanların aynısını söyleyip tvyi sıfırladılar. Biz harfiyen dediklerini uyguluyorduk. Tv sıfırlandıktan sonra gene gözlerinin önünde kapanıp kapanıp durunca tvyi servise götürelim dediler. 2. Kez burda kapanmaya tanık oluyorlar. Biz malımıza titiz bir aileyiz. Tvyi kutsu ve muşambasıyla güzelce giydirip adamlara emanet ettik ve tembihledik bişey olmasın çizilmesin. Tv gitti 1 hafta serviste kaldı. Ardından tvyi eve geri getirdiler. Tv orda kapanmıyormuş ve bir sorun yokmuş. Tv geldi kutudan muşambalı giydirdğimiz mal muşambasız çıktı. (Sanki kendi malı olsa o tvye o kdar para verse öyle koyucaklar) İyi hoş güncelledik sıfırladık dediler. Arıza olmadığı için tutanakta tutulmuyor bu arada. Bunlar gidince tv kirlenmiş her yeri parmak izi olunca lcd temizlik spreyi ile beziyle güzelce bir temizledim. Panelin ortasına doğru tırnak ucu kadar bir çizik. Elime kontrol ettim tırnağıma takılıyor. Sövermisin sövmezmisin. Gene aradık geldiler çiziği gördüler. İlk sizin üstünüze yıkmaya çalışıyorlar. Sonra biraz sert davranınca olmuş olabilir bide biz kendi spreyle bezimizle silelim diye çıkıp dahada ne arayan var ne soran. Daha sonra tv geldi bu sefer 20-24 gün olmadan gene kapanmaya başladı. Tv kapanıyor gecede kendiliğinden açılıyor. Ne zaman açıp kapanacağıda belli değil. Bu sefer babam servisine gidiyor. Sanki babam suçluymuş gibi tvyi biz bozmuşuz gibi konuşmalara maruz kalıyor. Sonra babam dedi şunun arkdan bir kabloyu çek, çektim 15 dk bekledik sonra gene taktık. Bu sefer gene 20-25 gün kapanmadı.
bundan 2.5 hafta önce gene kapanmaya başladı. Bende videoya aldım kapanırken. Şikayet var hattına yazdım. Videoyu youtube yükledim ve aynı şikayetten bir çok kişide olduğunu gördüm. Çoğunda bu kapanma durumu var. Tvyi alırken ki dükkan komşumuzda aynı tvden aldı. Oda Antalyada onunkide kapanıyor oda aynı dertten müzdarip. Bu sefer İstanbul ana merkez devreye giriyor. 2 gün sonra servis geliyor. Tvye tutanak yazıyorlar. Paketleyip götürüyorlar. 2 haftayı geçk serviste kalıyor. Kapanırken videosunuda izliyorlar. 2 hafta sonra bize ürün geri geliyor ve sonuç gene bişeyi yok. Ürünü alan servis elemanıyla uzun uzun konuştuk bu philips modellerinde arıza nadir olur dedi fiyat yüksek olduğundan gibisine getirdi. Sonra dedi atıyorum bu tvden 10.000tane satıldı. 50-60ında bu sorun vardır dedi. Yav arkdaşım kendi ağzınla söylüyorsun üretim hatası var demekki.Bize ayıplı mal veriyorsunuz sonra yıldırma kampanyaları uzadıkça uzasın yapıyorsunuz. Tv getirdiler. Bize kapanıp kapanmayacağına dair bir kesinlik sunamıyorlar.
İstanbul deseniz foss ha burdaki servis ha ora hep yıldırma müşterinin hatası.
2 adette resim koyucam. Biri servisin tuttuğu tutanak. Diğeri servis ürünü getirirken verdği tamir fişi ve yaptıklarının sorunun açıklaması
http://i.hizliresim.com/2YypoO.jpg - http://i.hizliresim.com/BREjbG.jpg

Aradan 9 gün geçti ve tv gene kapanıyor. servise gitmeden önce videosunu youtube a yükledim. Şimdiki kapanma videosunuda çektim ve onuda yüklüyorum.
Philips Tvnin kendi sitesinde ve şikayet hattında ayrıca youtube kanalında bu sorunları yaşayan birçok insan var. Yasal olarak ne yapmalıyız ?