Öncelikle konuyu yanlış yere açmış olabilirim, kusura bakmayın.

Şimdi ben r10.net üzerinden (internet üzerinden ticaret ve alışveriş yapılan bir site) birisiyle bir anlaşma yaptım. 3 adet karakalem çizimi için 700 TL'ye anlaştık. Bu kişi beni r10.net'teki açtığım konudan buldu. Ben de buna r10 üyeliğin var mı diye sordum ve bana bir üye linkini gönderdi. Üye adı Hakan idi ve kendisi de bana adının hakan olduğunu söyledi. Neyse, bir problem yok heralde diyip tamam dedim.

Biz resimleri çizmeye başladık, 1 tanesini bitirdik ve dedik ki en azından şu 1 resmi gönderelim, ücretini alalım, diğerlerini de daha sonra çizeriz dedik.

Bununla Facebook üzerinden konuşuyorduk, bana 1 gün cevap vermedi ve ben de r10.net'ten bana verdiği üye linkine bir mesaj attım. Nerelerdesiniz, facebook'u açar mısınız diye. r10.net'teki adamın bana verdiği cevap ile şok oldum. Sen kimsin, ne resmi, böyle bir şey yok, ben o değilim dedi.

Sonra ben bu arkadaşla Skype üzerinden görüntülü konuştum, bu r10 konusunu açtım ve çıktı görüşmeden. Facebook'tan engelledi, şu an ulaşamıyorum.

Bütün skype görüşmelerimiz, her türlü anlaşmamız, facebook görüşmelerimiz mevcut. Telefon numarası elimde. Kendi resmi elimde. Yüzü gözüküyor. Ve bir adres vermişti PTT şubesi olarak. Açık adresi yok ama verdiği PTT şubesinin bulunduğu yer ufacık bir ilçenin mahallesi, belki buradan bulabiliriz.

En büyük sorun ortada bir sözleşmenin olmaması. Yalnızca Skype ve Facebook üzerinden konuştuk. Ama tüm bilgileri elinde.

Ben nasıl bir dava açabilirim, hukuki olarak yapabileceğim bir şey var mı?