Merhaba arkadaşlar,
işe girmiş olduğum bir yazılım firmasında çalıştım bana verilen işi yerine getirdim.. ve 2-3 defa sağlık problemlerinden dolayı işe gitmem konusunda aksama oldu ama bunu iş yerine bildiriyordum...(gitmediğim günlerde de evden çalışıyordum projemi açıp) Sonrasında yaklaşık 10 gün boyunca proje verilmedi defalarca sordum proje var mı yok mu diye... sonrasında benim gibi çalışan olan biri bana yeterli performans sergilenmediğinden işime son verildiğini söyledi... 21 günüm olmuştu... ona rağmen gitmediğim günleri hesapladım tahmini alacağımı söyledim onlarda 1 hafta içinde ödeme yapacaklarını söyledi...Ancak 15 gün oldu. sigortam vardı giriş yapılmıştı...Ve şuan kredi kartımı telefon faturamı yatıramayacak durumda olduğumu geçen haftadan beri belirttim ödeme gerçekleştirilmedi telefonlarımı bile açmadı iş yeri sahibi.Toplantıdayım diye geçiştirdi. Bu durumda ne gibi yol izleyebilirim...Nasıl şikayet edebilirim yardımcı olur musunuz ?? Bu uğradığım mağduriyet o kişinin aleyhine nasıl çevrilir. ?

Noter ihtarnamesi diye bir şey varmış açıklayabilir misiniz tam olarak ?

Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.