+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 43 ileti bulundu.
    Nerede
    AKŞEHİR/KONYA
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ceza almış,emekli olmuş memur emeklilik ikramiyesi

Son kez ben bir daha buraya yazma gereği duyuyorum 6270 sayılı kanunun uygulanabilmesi için o kişinin SSK, Bağkur vs hizmeti birleştirilmesi halinde emekli ikramiyesi alamaz 5434 sayılı yasaya göre bir fiil tüm hizmetlerini Emekli sandığına bağlı kurumda çalışmışsa kişi hangi suçtan ceza alırsa alsın eğerki ihraç edildiği dönem emekli ikramiyesini ve emekliliğini hak etmişse kimse kazanılmış hakkı elden alamaz 2829 sayılı Hizmet birleştirme kanunun 12 maddesine göre Emekli sandığında Emekli ikramiyesinin almanın yegane şartı emekli olacak kişinin emekli sandığı kapsamındaki bir görevinden emekliliğe ayrılmasıdır. örneklerle verdiğim uygulamadan da kişi Devlet Memurluğuna 1987 Yılında göreve başlamış 09.01.2012 tarihinde de disiplinsizlik sebebiyle ihraç edilmiştir. Bu kişi fiilen emeklilik hakkını elde etmiştir. bu sebeple çıkan yasa 01.02.2012 tarihinden sonra yasalar bilindiği üzere geriye yürütülemez ancak çıktığı ve yayınlandığı veya resmi gazetede yürürlük tarihi olan süreçte başlatılır. O halde kişi Emekliliğini hak etmiş ve bu hizmetini ise Emekli sandığında tamamlamış bu kişi kesinlikle Emekli ikramiyesini alır. ben sizin bu yöndeki görüşünüze katılmıyorum. Zira sizin bu konu ile ilgili yorumunuzu ekliyorum ; yazınızda 5434 sk 89 md yürürlükte olmadığı için doğan boşluk memur lehine değerlendirip em.ikramiyesi ödenmiştir.fakat 01.02.0012 tarihinden sonra açılan davalar reddolunmuşturki hukukisi budur.ayrıca verdiğiniz örnekte 27 yıl devlet memuru olan,görevinden uzaklaştırılan şahıs emekli ikramiyesi alır,çünkü bunun 2829 sk,dolayısıyla 6270 sk ile ilgisi yoktur demiştiniz şimdi ise yukarıdaki beyanınız ile bu beyan çelişki yaratılmıştır. Bence 2829 gayet açık.

Hukuki NET Güncel Haber

Ceza almış,emekli olmuş memur emeklilik ikramiyesi konulu yargıtay kararı ara
    Ceza almış,emekli olmuş memur emeklilik ikramiyesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    manisa
    İletiler
    121
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ceza almış,emekli olmuş memur emeklilik ikramiyesi

ben hiçbir şahsın mağdur olmasını en azından insan olarak istemem.salı gün ankaradayım konuyu detaylı araştıracağım.inş.bilmediğim bir husus vardır.yardımcı olurum.buradan paylaşacağım.

Nerede
    AKŞEHİR/KONYA
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ceza almış,emekli olmuş memur emeklilik ikramiyesi

Salı günkü yanıtınızı bekleyeceğim bu arada bende küçük bir araştırma yaptım bu hususla ilgili olarak ; 5510 sayılı Kanun kapsamında Devlet memuru olanlar da emekli ikramiyesi alabileceklerdir. Yeni memur için 5434 sayılı Kanunun Ek Madde 82 hükmü, eski memur için ise 5434 sayılı Kanunun Madde 89 hükmü uygulanacaktır.Ayrıca tüm çalışma hayatları boyunca yalnızca devlet memurluğu hizmetini yapmış olanlar için uygulanmamaktadır. Bunlar hakkında, emekli olduklarında memurluk hizmetlerine ikramiye ödenmesinde bir değişiklik bulunmamaktadır. Emekli ikramiyesini emekli olduklarında alabileceklerdir.Keza Sosyal güvenlik hukukunda önemli olan olayın meydana geldiği tarihte geçerli olan kanun hükümleridir. Bu sebeple, görevden ayrılan memurların görev yaptıkları tarihte 6270 sayılı yasa hükümleri bulunmadığından, dâvâ açarak emekli ikramiyelerini alma imkânları bulunmaktadır. bu sebeple yukarıda açıklandığı üzere eski Devlet memurları yönünden 5434 sayılı kanunun 89 maddesi uygulanacaktır.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

mustafa bey merhaba yardımlarınız için çok tşkler

Nerede
    AKŞEHİR/KONYA
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Varanos kardeşim bir şey değil sizin babanızın yapacağı bir tek bir şey var Sosyal Güvenlik Kurumuna bir dilekçe ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başakanlığı, Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığına talepte bulunsun. bulunurken geçmişte şu kadar hizmet yılı olduğunu bu ikramiyesinin kendisine ödenmesini talep etsin red ederse hemen İdare Mahkemesine dava açsın ancak red etmeyecek Sosyal güvenlik kurumu zaten kurumun dava masrafı, keza avukatlık ücreti ayrıca geçmişe yönelik ikramiye parasını vermemesi sebebiyle uygulanacak faiz vs gibi hususları göz önüne alarak dava açanların davasından vaz geçmesi halinde dahi ödeyeceklerini dava açmamalarını beyan etmiştir babanda eski memur bu yeni çıkan kanun 2009 yılından sonra göreve başlayan memurlarla ilgili bu sebeple kurum emekli ikramiyesini ödemezse bu sitede açıkça yardım ise bana özelde mesaj at ben dilekçeni yazarım İdare mahkemesinde Yürütmeli durdurma dilekçe ile hemen 60 gün süre geçmeden davasını açarsa parasını çatır çatır alır. bilginiz olsun.
    Konu Mustafa BARAN tarafından (10-02-2015 Saat 20:49:50 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şu çarşaf gibi yayınlayıp durduğunuz telefon numaralarınızı yarın öbür gün ankara wc duvarlarında ara beni aşkım notuyla gördüğünüzde şok olmayasınız sakın ????

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şu çarşaf gibi yayınlayıp durduğunuz telefon numaralarınızı yarın öbür gün ankara wc duvarlarında ara beni aşkım notuyla gördüğünüzde şok olmayasınız sakın ????
    Nede olsa Nasrettin Hocanın memleketlisi Ya tutarsa ? Belki aşkını arıyordur.
    Konu ceceli341 tarafından (10-02-2015 Saat 19:41:56 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    AKŞEHİR/KONYA
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu site değerli ve bir çok nacizane Hukukçularla dolu bir site benim telefon numaramı nereye yazarsanız yazın ve beni kim ararsa arasın ben telefonu açtığımda ona ne diyeceğimi bilirim biz buralarda birilerine yardımcı olabilmek adına iş yapmaya çalışırken sizlerin halen ısrarla bir şeyi anlamadan dinlemeden olayları bu noktalara getirmenizi anlamış değilim ben diyorumki bu arkadaş davasını açsın kazanmazsa buraya yazsın ben onun tüm masraflarını kendi cebimden vereceğim söz sizler yağ anlamak istemiyorsunuz yada Sosyal güvenlikle bağlı bir yanınız var arkadaşım eski memur 6270 sayılı kanunun ne zaman çıktığı belli kişi emekliliğini kazanıp hakkını elde etmişse bu kişi hasbi hal kader çocuğu okurdur veya emekli olursa maaşı düşer düşüncesiyle emekli olmadıysa ve bir gün oldu yağ Hırsızlık, Zimmet, Dolandırıcılık suçu işledi peki bu arkadaşın kazanılmış hakkını kim elinden alabilir eğer o cezayı işlediyse elbetteki cezasını çekecektir. Soru soran ilk arkadaşın yanıta bakarsanız babası 6270 sayılı yasa çıkmadan önce başına böyle bir olay gelmiş ve yasa çıkarken 2009 öncesi ve 2009 sonraki ayrım yapılmış 5434 sayılı Kanunun Ek Madde 82 hükmü, ESKİ MEMUR İÇİN İSE 5434 sayılı Kanunun Madde 89 hükmü uygulanacaktır.Ayrıca tüm çalışma hayatları boyunca yalnızca devlet memurluğu hizmetini yapmış olanlar için uygulanmamaktadır. Bunlar hakkında, emekli olduklarında memurluk hizmetlerine ikramiye ödenmesinde bir değişiklik bulunmamaktadır. Halen siz neyi ısrar ediyorsunuz peki burada bir kaç kişi yazı yazdı diye o kişinin gidip dava açmamasımı gerekir. Ağlamazsan hakkını aramazsan kimse sana emzik vermez değerli kardeşlerim.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Mustafa BARAN rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu site değerli ve bir çok nacizane Hukukçularla dolu bir site benim telefon numaramı nereye yazarsanız yazın ve beni kim ararsa arasın ben telefonu açtığımda ona ne diyeceğimi bilirim biz buralarda birilerine yardımcı olabilmek adına iş yapmaya çalışırken sizlerin halen ısrarla bir şeyi anlamadan dinlemeden olayları bu noktalara getirmenizi anlamış değilim ben diyorumki bu arkadaş davasını açsın kazanmazsa buraya yazsın ben onun tüm masraflarını kendi cebimden vereceğim söz sizler yağ anlamak istemiyorsunuz yada Sosyal güvenlikle bağlı bir yanınız var arkadaşım eski memur 6270 sayılı kanunun ne zaman çıktığı belli kişi emekliliğini kazanıp hakkını elde etmişse bu kişi hasbi hal kader çocuğu okurdur veya emekli olursa maaşı düşer düşüncesiyle emekli olmadıysa ve bir gün oldu yağ Hırsızlık, Zimmet, Dolandırıcılık suçu işledi peki bu arkadaşın kazanılmış hakkını kim elinden alabilir eğer o cezayı işlediyse elbetteki cezasını çekecektir. Soru soran ilk arkadaşın yanıta bakarsanız babası 6270 sayılı yasa çıkmadan önce başına böyle bir olay gelmiş ve yasa çıkarken 2009 öncesi ve 2009 sonraki ayrım yapılmış 5434 sayılı Kanunun Ek Madde 82 hükmü, ESKİ MEMUR İÇİN İSE 5434 sayılı Kanunun Madde 89 hükmü uygulanacaktır.Ayrıca tüm çalışma hayatları boyunca yalnızca devlet memurluğu hizmetini yapmış olanlar için uygulanmamaktadır. Bunlar hakkında, emekli olduklarında memurluk hizmetlerine ikramiye ödenmesinde bir değişiklik bulunmamaktadır. Halen siz neyi ısrar ediyorsunuz peki burada bir kaç kişi yazı yazdı diye o kişinin gidip dava açmamasımı gerekir. Ağlamazsan hakkını aramazsan kimse sana emzik vermez değerli kardeşlerim.
    Hayır , dediğiniz gibi değil malesef, konuya çözüm konusundaki çabanızı tüm kalbimle destekliyor - takdir ediyor ve katkılarınız için teşekkür ediyorum kendi adıma ve elbette site adına.

Ancak sizin anlayamadığınız bir nokta var anlaşılan,
    biz hukuki. net sitesinde genel alanda kişisel bilgilerin, iletişim bilgilerinin paylaşılmasını istemiyoruz-hoş görmüyoruz- tasvip etmiyoruz. Olay bu .

Nerede
    AKŞEHİR/KONYA
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Erdoğan kardeş numaram orada kayıtlı isteyen istediği yere yazsın telefonu açan benden nasibini alır ama nezaket kuralları içerisinde benden bilgi istiyorsa bende eski bir Adliye çalışanı olarak o kişiye yardımcı olursam ne mutlu bana bu siteninde amacı bu şu an sizin dolaylı da olsa bana kişisel olarak hakaret ettiğinizi ya kanunu bilmemenize yada cahilliğinize yazıyorum bu konu ile ilgili olarak işlem yapmak istemiyorum burası Hukuk sitesi birileri bunu unutmasın içimizde böyle densiz seviyesiz kişiler varsa yönetim bunları bir an önce sitede silsin.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

2001 yılında emekli olanlar kaç hizmet yılı üzerinden ikramiye aldı

disiplin sucuyla isten cikarilan memurun emeklilik hakki varmi

isten cikarilan devlet memuru emekli maasi olurmu

guncel ikramiye alamayan eski memurlarin devam eden davalari

resen ayrilan emekli ikramiyesi alirmi

Ihrac edilen memurun hiznetinin tamami emekli sandigina tabii ise

emekli memurun memuriyetyen çıkarılmasının sonuçları

cezasi onaylanmis memur emekli olabilir mi

hakkında açılmış dava su bulunan devlet memuru emekli olabilir mi

memur yaşı bekleyen iktamiyesini alırmı

eski emekli guncel ikramiye davasi avrupa insan haklari mahkemesi

http:www.hukuki.netshowthread.php116970-Ceza-almis-emekli-olmus-memur-emeklilik-ikramiyesi

memur emeklilik

Işten atılan 15 yıldan fazla hiz.olan.emekli olması

emekliolan ikramiyesini alamiyan memur nasil aliremeklilige hak kazanan suc islersegorevden cikarilan memur emekli ikramiyesi alabilir miihrac edilen asker oyak dan para alabilirmigecmise yonelik ikramiye devlet memuru kac parabirlestirilen davalarda hem davali hem davaci vekili olabilirmiyimemekliolnus bir memur gecmisten bir ceza aksa eneklilik hakki devam edermiemekliligi gelen memur isten cikarma cezasicezai ehliyeti olmayan devlet memuru olabilirmihttp:www.hukuki.netshowthread.php116970-Ceza-almis-emekli-olmus-memur-emeklilik-ikramiyesipage227 yilik memur 3 yil ceza alirsa
Forum