+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 43 ileti bulundu.
    Nerede
    AKŞEHİR/KONYA
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ceza almış,emekli olmuş memur emeklilik ikramiyesi

Burada kimse hoca falan değil sana bir tek soru soruyorum diyelimki siz Devlet memurusunuz ve 01.01.2012 de memurluktan ihraç edildiniz bu arada hak arama adına emekli olmadınız ancak baktınızki davanız uzun sürüyor bu kez emekli olmak için gidip 15.01.2015 tarihinde emeklilik dilekçesi verdiniz bu arada diyelim sizin 23 yıl hizmetiniz var ve her hangi bir yerde sigortalı olarak çalışmadınız ve yaş sınırıda yok emekliliğe her hali ile hak etmişsiniz 15.01.2015 tarihinde vermiş olduğunuz dilekçeniz üzerine siz emekli olurmusunuz olmazsınız ayrıca size emekli ikramiyesi ödenirmi ödenmezmi kanun gayet açık sarih kanun yürürlüğe girdiği tarihten sonraki uygulamalar için. mahkeme kararına bakıp incelendiğinizde şu kısmı okumanızı tavsiye ediyorum. 26.01.2012 tarihinden önce hizmet birleştirmesi suretiyle emekli olan iştirakçiler hakkında da bu Yasa ile getirilen kuralların uygulanacağı yönünde açık bir düzenlemeye yer verilmemiştir. Bu durumda, 6270 sayılı Yasa ile getirilen bu değişikliğin ancak yürürlük tarihinden sonraki uyuşmazlıklara uygulanacağı anlaşıldığından, bakılmakta olan davanın 6270 sayılı Kanun ile yapılan değişiklik öncesinde yürürlükte bulunan yasal düzenlemeye göre çözümlenmesi gerektiği sonucuna varılmıştır. Arkadaşın sorununa baktığınızda arkadaş işten atıldıktan sonra 20 Ay dışarda sigortalı çalışmış eğer bu kişi 36 aydan fazla sigortalı olarak çalışmış olsa idi zaten Devlet memuru olarak emekli olamazdı ve nihayetinde emekli olmuş geçmişe yönelik parasınıda mani bir hali bulunmamaktadır. üstüne basa basa söylüyorum bazı özel sebepleri keza idari yargıda dava sonucunu bekleyen birisinin sen niye kanundan önce gidip talepte bulunmadın biz sana emekli ikramiyeni veremeyiz diyemezler buradaki olay tamamen farklı boyutta kanun gayet açık sarih hangi şartlarda nasıl alınacağı şimdi soruyorum yasa 2012 şubat ayından sonra eğerki bir memur görevden atılırsa size katılıyorum bir tek ikramiyesini alamayacaktır. ama yasadan önce bu belirttiğim şartlar taşıyan kişi mevcut ise gidip davasını açar ve parasınıda alır ben bu arkadaş ile irtibata geçecem davasını açtıracam ve burada da bu kararı yayınlayacağım. kararın özetine bile baktığınızda gayet açık halen daha ısrarla siz neyi savunuyorsunuz anlamış değilim kimse de hukukçu olamaz hukukçu ola bilmek için insanın hukuk okulunu okuması lazım.

- - - Updated - - -

Hatta bu kanundan önce SSK Aleyhine bir çok dava açılmış bakılmışki için içinde çıkılmayacak SSK Aleyhine dava açan tüm şahıslara vekalet ücreti ve masraf istemeden davasından vaz geçenlere hak ediş oldukları emekli ikramiyesinin ödeneceği belirtilmiştir. ben sadece yasadan önce birkişi bu hakkını elde etmiş ise SSK halen ben sana para vermem işte 2012 Şubatta 6270 sayılı yasa çıktı ben paranı vermem diyorsa bu hukuka aykırı olur yani kişi dava açmamış vay efendim gideydin davanı açaydın kanun var diyemezsin kanun geriye yürümez o kişide kanundan önce atıldıysa ben halen sana paranı vermem diyorsa gideceksin davanı açacaksın ve kazanılmış hakkın olması sebebiyle paranı alırsın ancak yasa çıkıp resmi gazetede yayınlandıktan sonra artık 657 SDMK kanuna tabi memurlarda işçilerin kıdem tazminatı gibi meslekten veya her hangi bir sebepten işten atılmışsa malesef artık parasını alamayacaklardır. olay bundan ibarettir. Sen atılan kişiye Devlet memuru olarak emekli edeceksin kanun çıkmış sana ben ikramiyeni vermem diyemezsin bu işlem hayatın olağan akışına aykırılık teşkil eder onun için hakkını arayacaksın olur veya olmaz ama hak her zaman kazanılmış hak olduğundan kimse bu hakkını kaybetmez İdari yargıda olmadı tüm iç hukuk bitti Anayasa Mahkemesine gideceksin oda olmadı Avrupa insan hakları mahkemesine gideceksin kusura bakma kardeşim adam bu devlete 25 yıl görev yapacak herkesin başına gelebilir görevden atılacak ve bu görevden atılma işlemi yasadan önce ise devlet kusura bakma ben bak 2012 de kanun çıkartmışım diye bunu sana dayanak yapamaz kanun yürürlüğe girdiği günden itibaren uygulanır.

- - - Updated - - -

Ben eklediğim kararın içerisinde bir ksımını cımbızlamak suretiyle ekliyorum ; 26.01.2012 tarihinden önce hizmet birleştirmesi suretiyle emekli olan iştirakçiler hakkında da bu Yasa ile getirilen kuralların uygulanacağı yönünde açık bir düzenlemeye yer verilmemiştir. Bu durumda, 6270 sayılı Yasa ile getirilen bu değişikliğin ancak yürürlük tarihinden sonraki uyuşmazlıklara uygulanacağı anlaşıldığından, bakılmakta olan davanın 6270 sayılı Kanun ile yapılan değişiklik öncesinde yürürlükte bulunan yasal düzenlemeye göre çözümlenmesi gerektiği sonucuna varılmıştır.
    Farazi konuşuyorum şahıs Kamuda DM olarak görev yapıyor hasbel kader bir suçtan veya tekerrür disiplin cezasından atılıyor ve bu atılma ise 2011 Yılında gerçekleşmiş olsun ve bu şahsın 23 Yıl kamu hizmeti olsun bu arada gitti 20 Ayda özel sektörde çalıştı ve emekliliğini hak etti bu arada kişi 2012 Yılı Mart ayında gidip Emekli olmak istedi Sosyal güvenlik kurumu ne yapacak bu kişiyi Devlet memuru ünvanındamı yoksa SSK lı olarakmı emekli edecek elbetteki Devlet memuru olarak Emekli edecek nedeni ise istifa,. her hangi bir sebepten ihraç edilen kamu görevlisi 3,5 yıldan fazla özel sektörde çalışmadığı için doğal olarak Emekli memur olarak emekli olacak peki bu kişiye size soruyorum emekli ikramiyesi ödenirmi ödenmezmi, ayrıca Sosyal güvenlik kurumu bu kişiye 2012 Yılında yeni çıkan yasayı uygularmı uygulamazmı bana sorarsanız uygulamaz nedeni yasa çıktığı tarihten sonraki uygumalar içindir geriye yürüyemez adam hasbel kader gidip dilekçe vermedi diye sosyal güvenlik kurumunun bu kişiye yeni çıkan ve o dönemde yürürlükte olmayan bir yasayı geriye dönük uygularmı. Bu sebeple bu arkadaşın dava açmasında yararı var kişi yasa çıkmadan önce zaten emekli olmuş doğal olarak kazanılmış hakkı sebebiyle alır. bu arada masraf falan demişsiniz masraf ne kadarki toplasanız 500 TL yi geçmez yani kişi şimdi gidip yapılan haksızlığa boyunmu eğmesi lazım davasını açacak İdare mahkemesi red edecek itiraz edecek o olmadı temyiz edecek orada bir sonuç olmazsa Anayasa Mahkemesine Bireysel başvuruda bulunacak burada çözüm bulmazsa Avrupa insan hakları mahkemesine gidecek kişi kendi hakkını aramazsa kim arayacak

- - - Updated - - -

Madem siz kanunu yönetmeliği mevzuatı çok iyi biliyorsunuz sizde bizi aydınlatmak adına neden bir kaç örnek idare mahkemesi kararı eklemiyorsunuz. Bu arada ben size bir soru daha sormak istiyorum madem hukuku çok iyi biliyorsunuz beni aydınlatırsanız sevinirim. bir kamu görevlisi diyelimki Emekliliğini hak etmiş ancak yaş sebebiyle 1 yıl daha çalışması lazım hasbel kader bu arada kişi 01.01.2012 tarihinde meslekten ihraç edilmiş olsun bu arada bu kişi Emekliliğini hak ettiği halde yapılan bu haksız uygulama sebebiyle İdare Mahkemesine dava açtı daha sonra Danıştay temyiz falan derken dava uzadı baktı olacak gibi değil gidip 01.01.2015 tarihinde kendisinin kamu görevlisi olarak görev yaparken 01.01.2012 tarihinde atıldığını ancak hizmet yılının 27 yıl olduğunu ayrıca yaş şartı falan gibi bir sürecin bulunmadığını emekliliğini hak ettiğini emekli aylığı bağlanmasını ve ikramiyesini istemesi üzerine Sosyal güvenlik kurumu bu kişiyi Devlet memuru olarak Emekli etti daha sonrada 6270 sayılı kanunu gerekçe gösterip bu kişiye emekli ikramiyesi ödememe gibi bir lüksü olabilirmi. orada da kanun açık bazı hususları objektif yazmışlar eğer kamu görevlisi emekliliğini hak etmiş ve yaştan bekleyip bu sürede geçmişse Emekli ikramiyesini alamayacak diye bir uygulama varmı sen hem kişiyi emekliliğini hak etmiş diye Devlet memuru olarak emekli ledeceksin sanada ben sonradan çıkan yasayı uygularım diye kurumun lüksü olabilirmi bende açık açık söylüyorum kanunlar çıktığı tarihden sonraki uygulamalar içindir kazanılmış hak olarak geriye götürülemez. lütfen yazı yazarken sınır eleştirilerini aşmamamız lazım

Hukuki NET Güncel Haber

Ceza almış,emekli olmuş memur emeklilik ikramiyesi konulu yargıtay kararı ara
    Ceza almış,emekli olmuş memur emeklilik ikramiyesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    manisa
    İletiler
    121
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ceza almış,emekli olmuş memur emeklilik ikramiyesi

arkadaşım,konu hakkında uzun uzun anlatıma,öyle olsaydı böyle olurdu falan demeye gerek yok,işin özü şudur,dava açılış tarihindeki geçerli yasaya göre karara bağlanır. 01.02.2012 tarihine kadar dava açılmadığına göre şu anda açılacak dava 6270 s.k hükülerine göre karara bağlanır.dolayısıyla görevinden dsp.cezası alarak atılan memur emekli ikramiyesi alamaz.bize idare hukuku lisans üstü eğitiminde hocalarımız böyle öğretti.ha eğer bu arkadaş ben 1000tl masraf edip şansımı denerim derse,yasalarımız dava açmasına engel değil,şansını dener.diğer yandan bilgi olarak vereyim aihm bu tür davalara bakmaz,ülkelerin kendi içişleri olarak görür.kafadan reddeder.hayırlısı olsun.

Nerede
    AKŞEHİR/KONYA
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Polatlıspor kardeşim Anayasa Mahkemesi 6270 Sayılı yasanın çıkmadığı yıllardan önce iki defa bu konu ile ilgili Karar vermiş bu sebeple 26.01.2012 tarihinden önce emekli olan ve ikramiyesini alamayan arkadaşlar ikramiyesini alır. yani şahıs gidip dava açmadı diye hakkının kaybolmasımı lazım. Bu sebepler kanun çıktığı andan itibaren uygulanır geriye dönük kazanılmış haklara etkisi olmaz. Size bir şey sormak istiyorum diyelim Devlet memuru 25 Yılını doldurduğu halde yaşda emeklilik süresini bekleyip almak için görevin başında iken hasbi kader görevden atıldı ve diyelimki bu kişi 01.01.2012 tarihinde görevden el çektirildi. bu arada kişi hakkını aramak için gidip emekli olmadı. Baktıki idari ve Danıştay süresi zaman alıyor bu sebeple emekli olmaya karar verdi. ve bu konuda Sosyal Güvenlik Kurumuna 01.01.2015 tarihinde dilekçe verdi şimdi bu kişiye emekli ikramiyesi verilirmi verilmezmi çünkü bu kişi bir fiil kurumda 26 yıldan fazla çalışması var engel durumu yok kurum biz sana yasa çıktı ikramiye veremeyiz diye bilirmi böyle bir şey olmayacağı herkesin malumu olup hiç kimse 300-500 lira masraftan kaçınmasın hakkını sırasıyla arasın gerekirse Avrupa insan hakları mahkemeside dahil. görüleceği üzere yasa 01.01.2012 tarihinde çıkmış uygulama tarihi ise Şubat 2012 tarihi ancak Devlet memuru Şubat 2012 den sonra ihraç edilirse 14 maddede yazılı sebeplerden ceza almış ise memura emekli parası ödenmez bu bu kanun bile bu haliyle şaibeli olup herkes dava açması gerekir sen hakkını aramazsan kimse sana hakkını vermez.

Nerede
    manisa
    İletiler
    121
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşım, bahse konu any.mh. 2829 sk.gereği değişik sgk larına tabi hizmeti olanların hizmetlerinin birleştirilmesi sonucu son 7 yılda 1261 gün fazla prim ödenen kurumdan emekli edildiklerinde emekli sandığında gecen hiz.varsa bunlarla ilgili ikramiye ödenmemesi üzerine yapılan değişikliği kapsamaktadır.bu durumdada 6270 sk. 1475 sk.14 md atıfta bulunmuş işçilerin kıdem tazminatlarına parelel düzenleme yapmıştır. 6270 sk.çıkarılmadan ödenmemiş memur emekli ikramiyeleri ile ilgili dava açılmışsa(Memur hangi nedenle ilişkisi kesilirse kesilsin)any.mh kararı ile 6270 sk.arasında düzenleyici 5434 sk 89 md yürürlükte olmadığı için doğan boşluk memur lehine değerlendirip em.ikramiyesi ödenmiştir.fakat 01.02.0012 tarihinden sonra açılan davalar reddolunmuşturki hukukisi budur.ayrıca verdiğiniz örnekte 27 yıl devlet memuru olan,görevinden uzaklaştırılan şahıs emekli ikramiyesi alır,çünkü bunun 2829 sk,dolayısıyla 6270 sk ile ilgisi yoktur.ayrıca aihm bu tip davaları ülkelerin kendi içişleri sayar ve davaya konu etmez.

Nerede
    AKŞEHİR/KONYA
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Polatlıspor bu yazılardan sonra diyecek bir söz bulamıyorum yinede herkes özgür bir haklarını denemeleri lazım bu arada sizin kast ettiğiniz emeklilik sürelerini hak etmeyen bir kısım memurlarla ilgili yorum olduğu kanısına vardım buna bende mutabık kaldım diye bir hususu daha açıklamak için size kısa yazıyorum diyelim Memurun hizmeti 25 Yıl ancak Emeklilik hakkını hak ettiği halde yaş şartı olan 49 yaşı beklemesi gerek bu memur 2011 Aralıkta meslekten ihraç edilmiştir bu kez kişi başka bir kurumda çalışmadan yaş şartını bekleyip yaş şartı günü olan 49 yaş süresi 2014 Aralık ayı olması sebebiyle bu kişi 2015 Ocakta kendisinin emekliliği hak ettiğini yaş şartı sebebiyle bu zamana kadar beklediğini ifade edip emekli maaşı ve ikramiyesinin ödenmesi için dilekçe verdikten sonra bu kişinin emeklilik hakkını elde etmesi sonucu ikramiyesi kendisine ödenirmi ödenmezmi bu konuda biraz daha net cevap verirseniz sevinirim en azından kişilere yardımcı olabilmek babından faydası olur.

Nerede
    manisa
    İletiler
    121
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

olayı basitçe aktarayım, 6270 sk.la 5434 sk nın 89 md. 1475 s.knun 14 md.parelel hale geldiğine göre,diyelim bir işçi (4-A)arkadaş 27 sene hizmeti olsun fakat işyerinde zimmetine para geçirsin işten atılsın.bunun kd.tazminatı tartışmasız ödenmez. memura gelirsek gene bahsettiğiniz gibi 25 yılı doldursun fakat yaş dolmadığı için çalışmaya devam etsin fiili çalışması sırasında gene örneğin zimmet suçu nedeniyle memuriyetle dsp.suçundan ilişkisi kesilsin bu arkadaşta yukarıda bahsolunan md.gereği emekli ikr.alamaz.fakat 25 yılı doldurmuş kendi istemi ile yaş beklemek için istifaen ayrılmış,dolayısıyla memur statüsünü kaybetmiş.fakat geçmişte işlediği bir suç nedeniyle dsp kurulu kararıyla memuriyettten çıkarılma cezası almışfakat görevde olmadığı için pratikte uygulanamamış kurum sicil dosyasına konulmuş ise,bu arkadaş ikramiye alır.yani kısaca memuriyet statüsü devam ederken çıkarılmış ise ikramiye alamaz, istifaen ayrılmış memuriyet statüsü yok,askıda emeklilik bekliyorsa memuriyetten geçmişteki bir suçu nedeniyle çıkarılmış fakat tebliği fiili memuriyeti esnasında yapılamamışsa ikramiye alır.

Nerede
    AKŞEHİR/KONYA
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çok güzel yanıtlamışsınız memurda olsa işçide olsa zimmet suçu işledimi kesinlikle alamayacağı belli oldu şimdi objektiflik bakımından bir kez daha soracam en azından artık 657 SDMK değiştiğne göre burada da örnek olur. Memur yasa çıkmadan önce diyelimki 01.01.2012 tarihinde Disiplin kurulunca memurluktan ihracına karar verildi. Disiplin ihraç kararı ise memura 09.01.2012 tarihinde tebliğ edilmiş olsun bu arada memurun 09.01.2012 tarihi itibariyle ihracı konumunda iken meslek hizmeti var sayım konuşayım 26 Yıl 8 Ay 25 gün olsun ancak Memurun emekli ikramiyesini ve maaşımı hak edebilmesi için yaş şartı olan diyelim 49 yaşını beklesin bu arada memur bu haksız uygulamadan dolayı diyelimki İdari Yargı, Danıştay falan derken baktı Danıştay davası sonuçlanmadı gitti 01.01.2015 tarihinde Emeklilik dilekçesi verdi bu konumda olan memur ikramiyesini alırmı. Nihayetinde Emekliliğini hak etmiş ancak yaş şartını bekliyor bu buna engel olurmu şimdiden cevaplayacığınız için teşekkür eder başarılarınızı dilerim.

Nerede
    manisa
    İletiler
    121
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

em.me.ikramiyesi 657 sk değil, 01.10.2008 rarihinden önce memur olanlar için 5434/89 göre,bu tarihten sonra göreve başlayanlar içinde 5510 sk göre ödenir.memurların emekliliği ya kendi istemleriye 25 yıl fiili hizmet tamamlayarak(4/c)yada kurumlarınca resen yapılır.kısaca anlattığınız olaya dönersek eğer memur arkadaş kendisine dsp kararı tebliğ edildiğinde kendi istemiyle ben emekli olmak istiyorum deseydi.fiili hizmet süresi üzerinden ikramiyesini alması gerekirdi.fakat herne nedenle nolursa olsun bekleyerek 2015 yılında emeklilik talebinde bulunduğunda fiili memuriyeti 6270 sk.sonra sona ereceği için 5434/89 md.ile parelel 1475sk 14 md.uyarınca ikramiye ödemesi söz konusu olmaz.fakat idare mh, dnt sürecinde haklılığı kanıtlanırsa hem arada geçen sürenin maaşlarını hemde emekli ikramiyesini alır.

Nerede
    AKŞEHİR/KONYA
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Değerli kardeşim yazılarınızda açık açık bahsediyorsunuz ancak benim halen ikna olamadığım bir kavram var Şahıs 1987 Yılında Devlet Memurluğuna girmiş Askerlik hizmetinide dahil etmiş bu şahsın diyelimki 26 Yıl 10 Ay geçkin bir hizmeti var ve bu kişi yaş şartına tabi olarakta 49 yaşında emekli olması lazım ancak burada bir hususu özellikle belirtmek istiyorum kişi fiilen emekliliğini hak etmiş sadece yaştan bekleyecek bu kişi yaş şartını beklemedende emekliye ayrılabilir ancak aylık bağlanamaması durumuyla diyelim zorunlu çalışıyor ve bu arada kendisi hakkında idari yönden Disiplinsizlik sebebiyle 6270 sayılı yasa çıkmadan önce ihraç ediliyor ve tebliğ tarihi ise 09.01.2012 bu kişi tebliğ etmiş olup artık fiilen devlet memuru değil. peki bu kişi fiilen Emeklilik hakkını hak etmiş sadece dava sonucunu beklemesi onun Ocak 2015 de gidip dilekçesi vermesi neden ikramiye almasını engel olsunki kişi işten atıldığında zaten 09.01.2012 tarihinde atılmış yasa ise 01.02.0012 bu sebeple bu kanun ise kanunun çıktığı andan itibaren uygulanacak olması kişinin kazanılmış hakkına neden engel olsun zaten kişi fiilen emeklilik hakkını elde etmiş bence bu kişinin emekli ikramiyesi alması uygun diye düşünüyorum tabiki anladığım kadarıyla siz hukuk mezunu veya hukuku okuyorsunuz tabiki yorumlarınız farklı ama bende diyorimmi kazanılmış hak olması sebebiyle yasa geriye dönük uygulanmayacağı için kişi bu haktan yararlanır eğerki bu kişi sizinde belirttiğiniz gibi 01.02.2012 tarihinden sonra Disiplin kararı ile ihraç edilmiş olsa idi kanun olduğu için emekli ikramiyesi ödenmez idi bu artık kanun çıkartılmış normal bir kişi idari yargıya dahi gitse birşey çıkartamaz ancak benim kendi şahsi düşüncem kişinin hizmeti 26 Yıl 10 ay ve 5434 sayılı yasaya göre yaş şartına göre 25 yılı tamamlandığında dahi emekliye ayrılabiliyor o halde yasadan önce ihracı sebebiyle kazanılmış hak sebebiyle ikramiyesini alamazmı. Belirtilen durumlar, 26 Ocak 2012 tarihinden sonra işinden ayrılanlar için geçerli olacaktır,Devlet memurluğu hizmetlerinizden başka, SSK.lı, Bağ-Kurlu bir çalışma yok ise memurluktan çıkarılmış olsa dahi, emekli aylığı bağlandığında ikramiye alabileceğinizi düşünmekteyim ne dersiniz. çok açık söylüyorum Hizmet 26 Yıl 10 Ay dan fazla ve bu hizmetin tamamı Devlet Memurluğu 09.01.2012 tarihinden ayrıldıktan sonra her hangi bir sigortalı çalışarak hizmete dahil edilmiş bir işlem olmadığı gibi hizmet birleştirilmeside söz konusu değil bu sebeple sadece yaş şartı sebebiyle kişinin beklemesi veya dava sonucu beklemesi kişinin kazanılmış hakkına hukuka aykırı bir işlem yapılmayacağı düşüncesindeyim sizlerinde güzel nacizane görüşlerinizi bekleyeceğim.

Nerede
    manisa
    İletiler
    121
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşım,yukarıdada anlattım,işten çıkarılması emekli olması anlamında değildir.kurumu sadece şahsın osyasını emekli sandığına gönderir fakat emekli sandığı emeklilik işlemini ilgili memur talep etmeden yada kurumu hakkında resen emeklilik işlemi yapmadan uygulamaz.zaten aksi olsa şahsın kurumla ilişkisi kesildiğinde emekli sandığı maaş bağlar emekli ikramiyesi öderdi.sebeb ne olursa olsun şahıs 2 yıl beklemiş 2015 yılında emeklilik başvurusu yaptığına göre emekli sandığı şahsın isterse 50 yıl hizmeti olsun farketmez bakacağı nokta kurumundan hangi nedenle ilişkisi kesildiğidir. dsp.nedeniyle me.çıkarıldığını gördüğünde 6270 sk gereği ikramiye ödemez,makam ve temsil taz.varsa maaş hsp dikkate almaz sadece ek gösterge üzerinden maaş bağlar. dahada emin olmak isterseniz bilgi edinme yasası çerçevesinde sgk doyurucu bilgi alabilirsiniz.aksi bir bilgi alırsanız ltf.paylaşın

+ Konuyu Yanıtla
2 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

2001 yılında emekli olanlar kaç hizmet yılı üzerinden ikramiye aldı

disiplin sucuyla isten cikarilan memurun emeklilik hakki varmi

isten cikarilan devlet memuru emekli maasi olurmu

guncel ikramiye alamayan eski memurlarin devam eden davalari

resen ayrilan emekli ikramiyesi alirmi

Ihrac edilen memurun hiznetinin tamami emekli sandigina tabii ise

emekli memurun memuriyetyen çıkarılmasının sonuçları

cezasi onaylanmis memur emekli olabilir mi

hakkında açılmış dava su bulunan devlet memuru emekli olabilir mi

memur yaşı bekleyen iktamiyesini alırmı

eski emekli guncel ikramiye davasi avrupa insan haklari mahkemesi

http:www.hukuki.netshowthread.php116970-Ceza-almis-emekli-olmus-memur-emeklilik-ikramiyesi

memur emeklilik

Işten atılan 15 yıldan fazla hiz.olan.emekli olması

emekliolan ikramiyesini alamiyan memur nasil aliremeklilige hak kazanan suc islersegorevden cikarilan memur emekli ikramiyesi alabilir miihrac edilen asker oyak dan para alabilirmigecmise yonelik ikramiye devlet memuru kac parabirlestirilen davalarda hem davali hem davaci vekili olabilirmiyimemekliolnus bir memur gecmisten bir ceza aksa eneklilik hakki devam edermiemekliligi gelen memur isten cikarma cezasicezai ehliyeti olmayan devlet memuru olabilirmihttp:www.hukuki.netshowthread.php116970-Ceza-almis-emekli-olmus-memur-emeklilik-ikramiyesipage227 yilik memur 3 yil ceza alirsa
Forum