Olayı okuma yazma bilmeyen davalı adına anlatıyorum.
biz 6 kardeşiz babamdan bize izmirde 140 metrekare bir arsa kaldı. Ölen ablamın kocası vekaleti bir muteahhitin üzerine yapmis bize sadece miras için şuraya imza atin buraya imza atın dediler bizde söyleneni yaptık bize kimse ne birsey okudu ne de vekalatnameyi okudu. Şimdi ogrendigimize göre bize kişi basi 15bin lira düşecek ve bundan da 2 bin lirasını tapu masraflari için keseceklermis. Yani koca araziden bize 13 bin lira para kalacak.biz üç kız kardeş okuma yazma bilmediğimiz için durumdan haberimiz yoktu .şimdi bunun için ne yapabiliriz olayın içinde muteahitle is birliği yapan kardesleriminde oldugunu düşünüyorum. Bizim olaydan şimdi haberimiz oldu okuma yazma bilen kardeslerimin haberi olduğunu düşünüyorum.
Mantıklı dusundugumuzde mutehhit araziye üç katlı bir bina yapacakmış değeri tek katın ortalama 200bin lira olsa(izmir icin) müteahhit 600bin lira kazanacak bu insanlara toplamda 90 bin lira para verecek. Okuma yazma bilen kardeşlerin işin icinde olduğunu ve bu insanlari muteahitle bir olup kandirdigini düşünüyoruz bu durumda okuma yazma bilmeyen mağdur insanlar ne yapabilirler çünkü neye imza attıklarına dair en ufak fikirleri yok