Merhaba,

Siteye yeni üye olduğum için başlığı doğru yere açtığım konusunda emin değilim. 2013 Eylül ayında bir adet cep telefonu almıştım, telefon pazarlanırken ve ilgili tüm tanıtımlarında su geçirmez olduğu ve su altında fotoğraf video çekebileceğimiz şeklinde tanıtılıyordu. 2014 Temmuz ayında denize girdiğim ve su geçirdiği için arızalandı. Yetkili servise gönderdim, servis cihazın su aldığı için garanti dışı kaldığını ve belirli bir ücret karşılığında onarılabileceğini söyledi. Ürünün su geçirmeme garantisi olduğu için kabul etmedim ve olayı tüketici heyetine yaşadım. Yaklaşık 3 ay süren tüketici heyeti bilirkişi raporu istedi. Sonuç olarak cihazın herhangi bir darbeye maruz kalmadığı ve fiziki olarak sorunsuz olması nedeniyle haklı olduğuma karar verildi.

Ön detaylarım bu bilgiler, bu olaylara bağlı olarak temmuz ayından beri devam eden sıkıntılarım mevcut. Bu heyetin almış olduğu karar ve bilirkişi raporu ile ilgili firmaya maddi/manevi tazminat davası da açabilir miyim? Açabilirsem nasıl bir süreç takip etmeliyim?