Merhaba,
Ailece bir sorunumuz var. Sorunu cozebilmek icin bilir kisilerden tavsiyeye, bilgi ve yardima ihtiyacimiz var. Sorunu cozme girisimimizde bize yol gosterebilecek herkeze simdiden sonsuz tesekkurler ediyorum.
Olay sonuclandigi taktirde buyuyebilecegi goz onune alinarak tam olarak hangi kuruma/kurumlara basvurmamiz gerektigini bilmiyoruz.

5 sene once satin almis oldugumuz dairede yasamaktayiz. Dairemiz zemin katta bulunmakta. Hemen yan tarafimizda kapici dairesi(odasi) bulunmakta. Biz tasinmadan oncede burada yasamakta olan sozde kapici ve ailesi(6 kisi) apartmanla hicbir sozlesmemesi ve baglantisi bulunmamasina ragmen hala burada yasamaktalar, ve burasinin hakimi gibi davranmaktadirlar. Kendileri gariban ve caresizlik durumlarina siginip oturduklari odadan hic bir zaman cikmayacaklarini, gerekirse oleceklerini soyluyorlar. Harcadiklari elektrik, su apartmana odenen aidattan kesilip odeniyor.
Yani apartmanimizdan yardim aliyorlar. Fakat buna o kadar alismislar ki hic bir is yapmadiklari halde bu geliri kendilerine hak goruyorlar.
Gurultulu ve butun apartmani rahatsiz edicek derecede pis yasadiklarindan dolayi bu insanlarla 4-5 kez ciddi bir sekilde munakasaya girdik. Her seferinde apartman yonetiminin mudahale edicegini dusunerek olayi buyutmedik. Fakat gorduk ki apartman yonetiminin de pek bir umrunda degil cunki bu isten pek etkilenmiyorlar. Hatta onlari kullaniyorlar, olan bize oluyor.
Ben yurt disinda ogrenci oldugum icin evde bulunamiyorum. 2 veya 3 ayda bir gelebiliyorum ancak. Babam yurt disinda, o hic gelmiyor. Annem evimizin hemen yanindaki okulda ogretmen. Ve yakinda ablam evlenecegi icin bu evde yanliz yasicak.
Bu insanlarla her kotu munakasamda yurt disina cikma konusunda biraz daha tedirgin oluyorum. Cunki bu tip cahil insanlardan her turlu zarar bekleniyor.
Yasadiklari pis ortamdan etkilenmemekte mumkun degil. Her uyarisimizda agir sekilde tartisma cikaricak dilden cevap aliyoruz. Yasam tarzlarinida hic degistirmeye niyetleri yok. O yuzden artik bu sorunu cozme girisiminde bulunmanin zamani gelmistir diye dusunuyoruz.

Nereye gitmem gerekiyor? muhtarlik mi? belediye mi? karakola mi? savciliga mi?

herhangi bir sozlesmeleri yok. Tamamen gecekondu da yasar gibi yasiyorlar... Yasadiklari odada zaten kanuna aykiridir herhalde. Tek odada 6 kisi ust uste alt alta pislik icinde yasiyorlar...
Evden ihraclari icin basvurdugum kurumdan gelen cevap olumlu olursa, bizim emniyetimiz icin hangi kuruma basvurmam gerekiyor? savcilik mi karakol mu?

butun ayrintilari aktarmaya calistigim icin belki konuyu biraz uzattim bu yuzden kusuruma bakmayin.

Saygilarimi sunuyorum, iyi calismalar.