Merhaba. Benim derdim şu: en az 1 ay kadar önce bir emlak firmasının internette bulunan bir ilanını gördüm. Hiçbir şekilde buluşma, ev gösterme durumu olmadı. Hatta bana 1 hafta geç döndüler, 1 hafta "haftaya ev sahibi gelecek" diye beklettiler. Diğer 1 hafta ise "adam telefonlarımızı açmıyor" dediler. Böyle böyle +2 haftayı daha devirip bu zamana geldik. Benim durumum çok kişisel, adamın tavrı ise çok genel. Ben en azından derdimi anlatmak istiyorum, ortak yolu bulamayabiliriz ama "en azından derdimi anlatayım, öyle kabul etmesin etmeyecekse" diyorum. Çünkü bu yer varken başka herhangi bir yer içime sinmiyor. Adam beni tanımıyor, konuyu bilmiyor, emlakçı kendini ifade edememiş ve fazla konuşamamış telefonda. Diğer çalışanı amcası ve çalıştığını da görmedim bu zamana kadar. Benim muhattap olduğum çalışan 17-19 yaşlarında. Kendisinden büyük olan adama karşı baskın gelemedi. Sorun şu ki, adam istemiyor diye GSM numarasını benimle paylaşmadı fakat ne benim GSM numaramı kendisine iletti ne de bir görüşme ayarladı. Emlakçı bu zamana kadar hiçbir şey yapmadı ve biz bir türlü milim kadar bile ilerleyemedik. Adamı kendi çabamla bulma derdindeyim. Eğer onu bulup, konuşur ve konu hakkında anlaşırsam; bu işini hiçbir şekilde layıkıyla yapmayan ve gerçekten "oturduğu" yerden bu kadar kolay para kazanmayı alışkanlık haline getirmiş insanlara komisyon falan vermek istemiyorum. İnanın daha detayları var, bu kadar yazı bile buraya fazla ama konu aklınızda farklı şekillensin istemediğim için biraz açmak zorunda kaldım. Bunun için ne yapmalıyım? Adam, emlakçı ile sözleşmesini fesh etse, benim evi kiralayabilmem için belirli bir zaman var mıdır? Yoksa o fesh eder etmez direkt yeri kiralayabilir miyim? Yardımlarınıza ihtiyacım var, çünkü sırf bu ev meselesinin halledilememesi yüzünden diğer binbir türlü işim aksadı. Teşekkürler.