+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 Sayfa İlkİlk 1234
31 den 37´e kadar toplam 37 ileti bulundu.
    Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hakim elinde yeterli delil olmamasına rağmen ceza verecem diyor

Alıntı Den_sonra rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    hakimlerin gozundeki degerimiz vatandasin gozunde taksiciler neyse aynisi hepimiz dolandiriciyiz hepimiz sahtekariz bu davanin ilk celsesinde hakim yuzume bakarak dedigi kelime su oldu tum bayiler ayni hepiniz aynisiniz yani kararini beni gormeden ifademi almadan somut delilleri olmadan kafasinda sabitlemis bir zihniyette elden birsey gelmiyor ne yapmaliymisim aglamaliymisim sizlamaliymisim belki indirim alirmisim islemedigim bir suc nedeniyle aglamakmidir adalete olan inanc yaziklar olsun bu tip hakimlere verilen maaşa yaziklar olsun o makamin degerini kotu kullananlara adalette asla terazi dogru degil agzi laf yapanin avukat tutmaya gucu yetenin yaratlanabildigi bir sisteme yaziklar olsun
    Bu beyanı dediği andan itibaren, Sizin, REDDİ HAKİM TALEBİNDE BULUNMANIZ DURUMUNDA; HAKİM DEĞİŞİRDİ.
    Temyiz dilekçesinde hakimin, tavırlarını belirtmişsinizdir.
    Bu sitede, sayın Hakkarili arzuhalci bey ile Hakimin, küçük tutumun bile REDDİ HAKİM, sebebi olduğunu sanırsam 6 ay önce mütalaa ediyorduk.

Hukuki NET Güncel Haber

Hakim elinde yeterli delil olmamasına rağmen ceza verecem diyor konulu yargıtay kararı ara
    Hakim elinde yeterli delil olmamasına rağmen ceza verecem diyor konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yasal haklarimizi bilmedigimiz icin olsa gerek reddi hakim olayini aklima bile getiremedim ama bu biz vatandaslarin sucu degil avukat fiyatlarinin cok yuksek olmasi nedeniyle danismanlik icin bile yaklasamiyorsun avukata bundan sonra daha dikkatli olacagim kesin ama iki konuda aydinlandim burda tesekkurler saygilar

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Konu bizimkine benzer bir konu ama bir farkla. O da bizim bayi bile olmamamız, eşimin bir bayide çalışan olması ve hat açma yetkilisi olmaması.
    Eşim 2004 ile 2006 yılları arasında bir vodafone shopta çalıştı. 2006 yılı nisan ayında doğum iznine ayrıldı ve bir daha işe geri dönmedi. Çalıştığı sürece tek işi ön muhasebeydi. Hat açma işini 2 tane Vodafone bölge müdürlüğünde eğitim ve sertifika almış şirket personelşi yapıyordu. Eşimin şirkette herhangi bir yetkisi yok, vekaleti yok, imza sirküleri yok, hat açılış eğitimi yok, sertifikası yok, vodafone ile bayi sözleşmesinde imzası yok, hat açılan müşterilerin sözleşmesinde imzası yok, adı yok.

Buna rağmen sahte kimlikle açılmış hatlar ile işlenen suçlarda, savcılık makamı Vodafonedan açılışı yapan firma bilgisini istiyor ve Vodafonedan okunması mümkün olmayacak derecede bozuk bir sözleşme kopyası ve Voafone antetli bir kağıda yazılmış "İlgili hat ......... Telekomünikasyon Ltd. tarafından açılmıştır. Yazan ve eşimin patronu ile eşimin adı yazılı (İsimlerin yanında unvan olmadan) bir kağıt gönderiyor. Savcılık tebligat ile eşimi şüpheli sıfatı ile karakola ifadeye çağırıyor, karakolda yukarıdaki şekilde ifade veriyoruz, hat açıldığı tarihte orada çalışmadığını da özellikle belirtiyoruz, sonra bir daha haber çıkmıyordu. Haklı olduğumuzu bildiğimizden rahattık.

En son durumda yine karakoldan çağırıldı eşim, gittik ifade verdi. aradan 2 hafta geçti, savcılıktan birisi aramış, savcı beyin makamına beklediğini söylemiş. İfadede vodafonun hatalı bilgi verdiğini, eşimin adının hangi resmi evraka, ya da imzalı evraka göre verildiğini anlamadığımızı, adli makamların bu şekilde oyalandığını ve şikayetçi olacağımızı yazmıştık. Biz de savcı herhalde konuyu derinleştirecek sorunumuzu çözecek o yüzden bilgi almak istiyor diye gittik. Savcı beni içeri almadı, sonra beni çağırdılar, eşime "Yapılan soruşturma sonucunda hakkınızda müsnet suçtan dolayı kamu davası açmak için yeterli delil elde edildiğinden, bu suça temas eden kanun maddesinde yazılı cezaya tekabül eden yukarıda ayrıntılı dökümü yapılan miktarı 10 gün içerisinde ödeyerek .................. başsavcılığımıza ibraz ettiğiniz takdirde hakkınızda kamu davası açılmayacaktır........" yazan bir evrakı imzalayın diye tebliğ etmeye çalıştıklarını gördüm. Bunun öncesinde eşim konu ile ilgili bilgi vermek isterken 2 hafta önce ifade verdiği dosya olup olmadığını sormu, ifade olduğundan savcı haberi olmayınca "e peki niye çağırdık biz diye katibe sormuş, karakoldaki ifadenin bir kopyası çantasında olduğundan çıkartıp vermiş, katip evet bu dosya demiş, savcı da katibe kızmış neden takip etmiyorsun diye. Düşünebiliyormusunuz bir dosya var, eşim talep üzerine ifade veriyor, eşimin ifadesi ulaşmıyor ama buna rağmen savcılık eşime suç isnat ediyor.

Sonrasında eşim imzalamak istemedi. İstemeyince de savcı bey çok kızdı. Dışarı çıktık evrakla ve eşim şu anda çalıştığı şirketin avukatını aradı. Durumu izah ettik. O da imzalamayın, adrese tebliğ etsinler dedi. İçeri girdim, avukatımızla görüştüğümüzü ve imzalamamızı söylediğini söylediğim, savcı bey daha çok köpürdü. Bana lütfen 1 dakikanızı ayırın konuyu izah edeyim, mağdur oluyoruz dedim, senle mi uğraşcam yürü git işi,m var gücüm var dedi. O evrağı imzalamak demek suçu kabul etmek demek. Şupheli hanesinde bir tek eşimin adı var. Ne işyeri, sahibi ne de hattı açanlar yok. Gerekçe: Vodafone yazısı. Biz bu dosyada evrak göremedik sözleşme dışında ama daha önceki dosyalarda polis göstermiş bulundu. Komik evraklar.

Savcılık Vodafondan bilgi istiyor ama, .... Telekom Ld.Ştin,n kuruluş evraklarını, resmi gazete ilanını vs istemiyor, eşimin gerçekten orda çalışıp çalışmadığını, çalıştı ise hangi sürelerde çalıştığını sgkdan sorgulamıyor, diğer çalışanları ya da patronu ifadeye çağırmıyor, vodafona sizin evrakınızda belirttiğiniz kişi ilgili tarihta bu şirkette çalışmıyormuş, doğru isim evrak verin demiyor, adli makamları oyalamak, kandırmak gibi suçlardan dava açmıyor.

Kaç yıldır bu konuyu çözmek için vodafonu arıyoruz, hiç bir yetkiliye ulaşamıyoruz. İnternet sitelerinde iletişim telefonu sadece çağrı merkezi, faks numarası yok, email adresi yok, bölge müdürlüklerinin numarası yok, çağrı merkezini aradığınızda resmen dalga geçer gibi konuşuyorlar, bölge müdürlüğüne gidiyoruz, değil bir yetkili iel görüşmek, güvenlik kapıdan bile içeri almıyor. Dolayısı ile sorunu çözemiyorsunuz.

Bugün avukat arkadaşımızı adliyeye çağırdık ve bilgi verdik, fakat kendisi genelde iş davaları ile uğraşıyor. Kendisine vekalet verip dosyaların detaylarını ve evrakları almalarını sağlayacağız. Ödeme yapmayı düşünmüyoruz ama yukarıda anlattıklarımı düşününce bu işten gerçekten adalet çıkar mı diye soru işaretleri var kafamızda. Eğer biz bu parayı öder isek ya da ödemez mahkeme açılır ise, bu işin sonu yok, başka davalara da emsal olur. Diyelim kazandık, ama vodafonun eşimin adını haksız şekilde, bir belgeye dayanmadan vermesini nasıl engelleyeceğiz?
    Yan bri dosyada bir mağdur var iken, sanık sandalyesinde oturan da diğer bir mağdur olacak. Bu nasıl adalet??

Hiç bir zaman bir suç işlememiş, vergisini ödemiş, yere çöp atmaktan bile sakınan bizim gibi insanların mağdurken bu duruma düşmesi inanın bizi çok yaralıyor. Adalet suçlular için mi diye düşünüyorsunuz. Aklıma Şener Şenin filmi geliyor, hani meşhur bir repliği vardır ya "Namusluymuş namussuz!". İsyan ediyorsunuz, sinirden eliniz ayağınız titriyor.

İzlenmesi gereken yol konusunda tavsiyeleriniz bizim için çok önemli. Şimdiden çok teşekkürler.

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hiçbir hakim dava bitmeden önce "ceza vereceğim" demez. Böyle bir şeyi ima dahi edemez.

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Geçmiş olsun çok ilginç bir olay gerçekten. Umarım durum aydınlanır.
    Konu borsaci_b tarafından (18-03-2016 Saat 21:54:02 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben bu konuyla alakalı bu paylaşımı yapmamdan bu güne kadar baya bir zaman dilimi geçti o gün temyiz ettiğimi söylemiştim.Ama nedense 5250 tl lik sözü geçen davam hala temyizde ve hala ne olacağı belirsiz ama o hakimle alakalı baya baya sıcak gelişmeler oldu ki bunu yazayım istedim.Bahsettiğim gibi Hakimle mahkeme salonunda tersleşmistim ve Hakim.bey beni duruşma salonundan atmak ve ceza vermekle bastırmaya çalışmıştı.O tarihten sonra Ülkemizde darbe olayı gerçekleşti ve benim üzerime açılan ve adli para cezası yemiş olduğum dava dosyalarımda bu darbe den nasibini almış olmalıki derin bir sessizliğe gömüldü.Aradan aylar geçti ve basiretsizlikmidir nedir üstüme atılı yine 5809 sayılı yasadan bir başka dava açıldı ve gittiğim ilk duruşmada karşımdaki Hakim kim çıktı bana o 5250 tl para cezasını veren Hakim şans işte Duruşma başladı tabi kimlik tespitini yaptı sağolsun katip ve Hakim beni tanıdı resmen Hakimle eskilere gittik,yinemi sen dedi bende evet sayın Hakim im yine ben dedim neyse duruşmada ifademi ve yasal haklarımı söyledi çünkü dava açılmadan önce savcıya ifade vermiştim.Ve bana bakarak bu ifade ne dedi bende ifademde bir yanlışlıkmı var sayin Hakim im dedim hayır dedi,bir suç duyurusu yapmışsın dedi bende evet dedim ben sizden 5250 tl adli para cezası yediğimde bu davalar karşışında kendimi size ve diğer mahkemelerdeki Hakimlere karşı savunamamıştım,çünkü o günlerde bu olayın nasıl başıma geldiğini bilmiyordum dedim ama sonrasında babam evi bir inşaat firmasina kat karsiligi verdi bu nedenlede taşınmam gerekti dedim.Bu taşınma olayındada kapattığım şirketimin evraklarıda gün yüzüne çıktı dedim akabindede ben bu olayda üstüme atılı olan bu suçları kimin yaptığını anladım dedim,ve ifademin detaylarını Hakim bey ede sirasiyla anlattim.dinledi beni güzelce anlattıklarım da mantıklı gelmiş olmalı ki bana böyleyse durum sana beraat veririm dedi. Bende o fırsattan istifade 5250 tl ceza yediğim günden sonra üzerime açılan diğer davalardan hakkımda verilen beraat kararlarınıda sayın Hakim e sundum ve sözleşmeyi de görebilirsem haklılığımı ispat edebilirim dedim,Hakim bey dava dosyasındaki sözleşmeyi çıkardı ve bana gel ve söyle dedi bende Hakim in yanına gidip anlattım bunun ispatınıda Turkcell den isterseniz haklı olduğumu anlarsınız dedim.Hakim bey de tamam dedi ve duruşmayı ilerki tarihe erteledi ve Turkcell e yazı yazacaklarını söyledi ve ilerleyen zamanlardada 2.duruşmam oldu istediği cevaplar gelmişti Hakim e ama yine erteledi davayı,yine 3 bilemedin 4 ay sonra 3. Duruşmam yapıldı ve Hakim delil yetersizliğinden Beraat verdi işte ben o an Peki sayın Hakim im bana 5250 tl ceza vermiştiniz dedim hala o temyizde dedim o ceza ne olacak dedim bundan beraat verdiniz dedim bana demesinmo.başka dosya bu başka dosya benim cevap gecikmedi dosyalar farklı ama karşınızdaki sanık aynı kişi bana yine sinirlendi ve bir iki laf söyledi ama beraat kararınıda verdi.sonra bu davanım üstüne 10 yada 11 dava dan daha beraat ettim çünkü bu olayı başıma bulaştıran kişiyi buldum ve suçlu olduğuna dair hem dava açtım hemde ispatlarımı mahkemelere sundum.Bu nedir diye sorarsınız diye yazayım isterim bu olayları başıma saran ben gibi bayi olan yakın bir arkadaşım bu arkadaşıma ben işyerimi kaparken onun ricasıyla prim faturası kesmiş tim nedenide hat açacak olmasıydı ve fafura koçanımında o gün benle beraber arkadaşımın dükkanına gitmesiydi o fatura nüshasını da ben yazmış ve imzalamıştım.Tabi o gün o arkadaşım.sandığım kişinin beni bu zor durumlara sokmak adina bunu yaptigindan zerre haberim yoktu.o gün dediğim gibi istediği prim faturasıni ona kesip fatura koçanımıda orada unutmuştum çünkü işyerimin devir işlemleri ile ugrasmaktaydim iste o unuttugum fatura koçanım arkadaşım dedigim bu şahısın kafasına art niyetler doldurmuşki bu islere bulasmış benim kaşemi yaptırmış benden habersiz ve imzamı taklit edip sözleşmelerede benim bayi kodumu yazıp üst bayiye yollamış ve ayarladığı tdm yetkilisi ile haksiz kazanci paylasarak bu olayları gerceklestirmisler.Taşınma olayı bu olayı aydınlatmama vesile oldu o da nasıl oldu soyliyeyim sirketime ait evraklar gun yuzune cikinca fatura kocanlarimda cikti ama bir tanesi eksik dusun tasin dusun tasin nerde bu koçan en sonunda muhasebecime sorayim dedim sagolsun oda buldu kestigimiz faturalari bir baktıkki bu bahsettiğim arkadasa kestigim prim faturasının koçanı ampul yandı bende o günlerde girdiğim.davalardaki hakimlere de bu kisiye prim fafurasi kestim bu kisi benim arkadasimdi ama ben onun isyerinde koçanımı unutmuşum oda bu koçanla bu isleri yapmiş dedim ve kesilen faturalarında Turkcell arşivinden araştırılmasını istedim ve uzun zaman sonra prim faturaları bulundu ve üstünde atılı olan imzaların yaninda calistirdigi iscisine ait oldugu ortaya cikti onun ifadesiydi derken benim hakliligimda anlasildi ve bu gune kadar 30 a yakin davadan beraat ettim ve o arkadasim uzerine davalar acildi ve halada ugrasmakta ama nedense 5250 tl ceza aldigim davaya itiraz dilekcem kabul edilmiyor gerçi temyizde ama hala muaamma bu durum bakalim.ne olacak.Aynı hakim bir davadan 5250 tl ceza verdi ama diger davadan beraat bunu anlamak zor.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    4.434
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz sonraki davalarda kendinizi aklayacak delilleri sunmuşsunuz.
    İlkinde ise sunamamışsınız. İlkinde de zamanında delilleri sunmuş olsaydınız ondan da benzer bir sonuç alabilirdiniz.
    Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 Sayfa İlkİlk 1234

Bu sayfada bulunan kavramlar:

5809 yasaya muhalefet

http:www.hukuki.netshowthread.php115557-Hakim-elinde-yeterli-delil-olmamasina-ragmen-ceza-verecem-diyor

5809 yasada af

5809 sayili yasaya muhalefet

5809 nolu yasaya muhalefet

yeterli delil olmadığı için

asliye ceza 5809 yasa hapis cezasi verirmi5809 sayili5809 nolu yasaya muhalefet cezasi5809 sayili kanun yargitay kararlari5809 yasaya muhalefet ile alinacak ceza5809 yasaya muhalefet ne demek5809 yadaya muhalefet sikayetci olma suresi5809 kamu davasi5809 sayili kanun cezasi nedir5809 yadaya af5809 yasaya muhalefet hapis vezasicaldigin mal icin hakim ceza verirmi5809 yasaya muhalefet itiraz5809 kanun verdi cezalarcezalar cok yetersiz olmasina hakimler ne diyor5809 sayili yasaya muhalefet davalarihakkında yeterli delilhakkında yeterli delil site:www.hukuki.nethakim ceza hesaplama programı
Forum