+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 37 ileti bulundu.
    Nerede
    adana
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hakim elinde yeterli delil olmamasına rağmen ceza verecem diyor

Merhaba arkadaşlar, sizlerden bir konu hakkında yardım isteyeceğim. Adana'da hat- telefon kontör dükkanım vardı. Hat açmak için gerekli evrakları alıp üst bayimize gönderiyorduk. Onlarda hattı açıyorlardı. Fakat tanımadığım biri adına benim dükkanımdan bayi kodumdan hat açılmış ve mağdur şahıs benden şikayetçi olmuş. Mahkeme süresince bilirkişiye hat evraklarını gönderdi. Üstündeki imza bana ait değil. Benim bu suçu işlediğime dair hiçbir somut delil yok. Fakat bugun bana bir duruşma tutanağı geldi. Aşağıda ki gibi aynen yazıyorum.

Adana 8. Asliye Mahkemesi

Gereği düşünüldü talep gibi
    1. Sanığın eyleminin elektronik haberleşme kanununa muhalefet suçunu oluşturduğundan Elektronik haberleşme kanununa muhalefet suçundan 5809 sayılı kanunun 19.02.2014 tarihinden yürürlüğe giren 6518 sayılı kan. 104.maddesi ile değişik 56.4 maddesinde " kişinin bilgisi ve rızası dışında işletmeci veya adına iş yapan temsilcisi tarafından abonelik ve işlem yapılamayacağı ve kullanılmayacağının..." belirtildiği gibi bu maddelere aykırı hareket edenlerin sorumluluğunu belirleyen6518 sayılı kanunun105 maddesi ile değişik 5809 sayılı kanunun 63.10 maddesşbde 50 günden 100 güne kadar adli para cezası ile cezalandırılacağı belirtildiği bu suçun ön ödeme kapsamında kaldığı anlaşıldğından TCK 75.3 maddesi delaleti ile 75.1 a b maddeleri gereğince alt sınır olan 276 toplamı 2276 tebliğ tarihinden itibaren 10 gün içinde ....... ödenirse kamu davası düşecek...

Şimdi bu dava gibi aynı hakimden aynı şekilde başka bir davaya girdim beraat ettim. Emsal teşkil eder diyorum kabul etmiyor. Beni ilgilendirmez.
    Fakat beni konuşturmuyor, Elinde yeterli hiç bir delil yok. Bu parayı ödeyecek durumda değilim. Lütfen yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Hakim elinde yeterli delil olmamasına rağmen ceza verecem diyor konulu yargıtay kararı ara
    Hakim elinde yeterli delil olmamasına rağmen ceza verecem diyor konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hakim elinde yeterli delil olmamasına rağmen ceza verecem diyor

Kimler sizin bayi kodunuzdan hat açabilir?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ayni durum maalesefki benimde basima bela oldu bende bayilik kodum kullanildigi icin mahkemelerde resmen ikamet ediyorum 2 senedir somut delilleri olmamasina ragmen adli para cezalari vermekteler ve bu cezayida sadece. Kanaat ederek gerceklestirmekteler ne yapsak bu islerden kurtulsak anlamadim bu belayi basima saraninda Allah belasini versin nerden turkcell bayisi actim bilmemki alt bayi olmama ragmen sanki abone merkezi gibi hat aciyormusum gibi karar verilmesi bu ulkenin adaletinin bittiginin ispatidir ama nede olsa normal turkiye nede olsa

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Açılmış hat somut delil değil mi?
    Bu hattı açan yetkili bayi neye dayanarak sizin açtığınızı söylüyor?
    Yetlkili bayi kendisi açmış da sizin açtığınızı mı iddia ediyor?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben bugun 5250 tl ceza yedim ve hakimin bana soyledigi teksey kanaatim bu yonde demesi itiraz ettim bagirdim beni tehdit etti duzeni bozma dedi baska cezalar veririm dedi bende hakimi hsyk ya cumhurbaskanimiza adalet bakanligina ve caglayan adliyesinde bir cok merciye sikayet edip karari temyiz ettim ne sonuc cikar bilmiyorumama islemedigim bir suc yuzunddn ceza yemek gururuma dokunmakta kisaca nasil bilgimiz disinda bayi kodumuz kullanilarak hat acilir bunu sizlere aktarayim bayi kodunuzu size hat satisi yapan abone merkeziniz satis temsilciniz ve bayi toplantilarinda yaninizda olan cevreniz rahatlikla bilir buda maalesef Turkcell in guvenlik zaafiyetindendir bana hat getiren temsilci bizim deyimimizle tdm yetkilisi evraklari bizden alir ve sozde hobim denilen birime iletir ve arsivde kalir ama biz bilemeyiz bu evraklar bizdrn ciktiktan sonra fotokopi yoluyla cogaltilmismidir burasi muamma ve art niyetli kisilere verilmismidir genelde satis temsilcileri kotasini doldurmasini istedigi bayilere bu sekilde baski yaparlar ve sozlesme duzenlemesini isterlee bayide sevdigi bayiyse bu evraklari bundan temin ederek bu hatlari acabilir ve sizin bayi kodunuzu kullanabilir bunun nedenide ayni bayide 1000 adet hat acilimi dikkat cekecegi icin bunu bildigi zarar gelmez dedigi bayi kodlari uzerinden yapar ve bu acilan hatlar sizin bayi kodunuzla acilmis olur isin bundan sonraki kismi ise gelecek prim olayidir iste burda is satis temsilcisinde bitmekte cunku sizin uzerinize hat acilisi yapildigi icin primde turkcellden size gonderilmistir ama nedense o prim elinize gecmez belkide sahte fatura duzenliyorlar belkide sizden su miktarda fatura kesmelisin diye ikna edilerek kandiriliyorlar bayide fatura kesmisse zaten sucu istemeden bilmeden islemis olmakta genelde parca kontor isi yapan mavi nokta ve toplu hat satisi yapan bayiler bu duzenbazligi yapmaktadir lakin siz bu kisiye ulasamazsiniz cunku bayi kodunuz yazmakta sozlesmede haliyle buda sizi suclu duruma dusurmekte daha detaylida yazabilirim ama ne yazsamda bosuna cunku bu isi yapanlar herseyi dusunup ona gore hareket etmislerdir iste boyle varsa fikri yada sorusu olan sevinirim bu isten yakami siyiramadim kafayi yememek elde degil

- - - Updated - - -

Yetkili bayiye giden sozlesmede alt bayi kisminda eger sizin bayi kodunuz yazmaktaysa bu hatti acan kisi siz gorunmektesiniz ve hat actiginiz kisi vanda ikamet etse dahi bile maalesefki suclu gorulmektesiniz ben kendimden ornek vereyim ben alt bayiyim ve hat acma yetkim yok mavi noktada degilim hat acma sistemine sahip degilim bu nedenle musterimiz bize kimligiyle geldiginde biz sadece ona ait iletisim bilgisi yazili kimlik fotokopisini alir ve ayni gin acilmasi icin faxla abone merkezimize yollariz evragi bu sekilde hatti acilmis olur musterinin evragin asli ise daha sonra tdm yetkilisi araciligiyla sizden alinir ve arsive kaldirilir ama sizden ciktiktan sonra bu evrak cogaltilmissa ve bir suca karismissa bu tamamiyle sizin sucunuz olur cunku musteri direk kimlik bilgimi falanca bayiye verdim der buda sizi suclu yapmaya yeter aklina neden siz gelirsiniz cunku islenen suc hat acimiysa direk aklina gelecegi bayi siz olursunuz bu maalesef benim basima geldi ve halada ugrasmaktayim bunla alakali kisi vanda ikamet etmekte ve ona hatti acan bayi ben gorunmekteyim adami tanimam etmem istanbula bile gelmemis adam bende vana gitmis biri degilim ama mahkemenin dusuncesine gore ben kimligi ele gecirip sozde sucu kasti sekilde islemisim be yuce yarginin yargisiz cellatlari hakimler insan dusunur benim elimin altinda her imkan mevcut turkcellden bu hat icin cikartilan prim hangi bayiye teslim edilmis kontor olarak eger o kontor benim bayimden satisi yapilmissa tamam suc benim diyorum bunu bulmasida cok kolay cunku her kontor arkasinda seri no var ve prim icin verilmis olsa bile faturalandirilip cikisi yapilmakta haliyle bunu bir insan alip hattina yuklemektedir istesin turkcellden bu kontor hangi telefon numarasina yuklenmis arasin o telefon numarasini benim bayimin adresini versin ve burdan kontor alip almadigini sorsun adresimi yada ismimi bilip taniyip tanimadigini sorun verilen cevaba gore kanaat olusturun diyorum azarliyor akil verme diyor benim yapmadigimi bilirkisi raporuylada belli yanimda calisan kimsede olmadi buna ragmen kanaati benim bunu yaptigim yonde nasil kullandin diyorum oyle karar verdim diyor ve bugun 4.celseydi ve nihai karari acikladi 105 gun hapis 50 tl den 5250 tl adli para cezasi 15 ayda taksit yapmis sayin hakimim sagolsun valla eli opulecek adam birde pismanlik belirtisi gormedim demezmi cildirdim o an islemedigim bir suc icin neden pismanlik duyayim be adam dedim diye beni mahkemeden kovdu gelde kizma cildirma simdi ne yapmaliyim kim hakli benmi hakim mi birisi lutfen cvp versin
    Konu Den_sonra tarafından (03-02-2016 Saat 00:19:12 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Umarım temyizden lehinize sonuç çıkar.
    Hakimin hiç bir delil olmaksızın aleyhinize karar vermesi ilginç.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Belkide bu davalar adliyeleri cok ugastirmakta ve hicbir sucluda sucunu kabul etmedigi icin gunah kecisi aramakta olduklarindan dolayi kime yuklerlerse sucu davayi kapatma yolundalar valla anlamadim islemedigim suc nedeniyle yargilandigimami yanayim adli para cezasinami yanayim sicilime islediginemi yanayim cevremde bana yonelik bakislarami yanayim anlamadim gun gecmiyorki apartman kapisina tebligat yazisi birakilmamis olsun artik komsular telden ulasip abi muhtarlikta evragin varmis haberin olsun diyorlar sastim kaldim bu ise isimide etkiliyor devamli izin almaktan gina geldi 5 yil once kapattim isyerimi ve bir sirkette ise basladim ama burdada mahkemeler yuzunden yakinda istwn atilacagim zannedersem nereye kadar idare ederler bilemedim yokmu bunun ölümden başka kurtulma caresi varsa paylasin mutlu olacagim

Nerede
    samsun
    İletiler
    587
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hamurju. Daha önce de hakimin buna bnzer bir davadan beraat karari verdigini soylemissin. Acaba hakkinda birden fazla sikayet oldugu icin hakimin kanaati bu yonde olmua olabilir mi? Bir hirsiz 2 defa hirsizlik yaparken yakanmis varsay. 3. De bi vatandas yine onun hirsizlik yaptigini iddaa ederse ,daha once ayni suctan hukum yiyen suclu hkkinda olumlu dusunulmez. Senin davan da bu ornege benzemis.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayin adaletistiyorum55 sorunuzda birden fazla sikayet varsa dediniz zaten tek dava olmasi muhtemel degilki bir kisiye bir kimlikle 11 adet hat acilisi yapilabilir bu yasaldir bu isi yapan hangi kisiyse zaten birden fazla yapmissa farkedilme surelerine gore sikayet sayisi artabilmekte ornek edevletten sorgulama yapmissa hepsini birden gorebilir ama herkes bunu sorgulamaz diye dusunuyorum nasil farkedilir bir suca karismistir tehdit yada hakarete magdur numaradan sikayetci olmustur ve yapilan sorgulamada adina acilmis hattir sende hemen sikayetci olursun ve olay boyle baslar ayni hakime dusersin yada dusmezsin simdi bu nedenle magdur olan biz bayiler ne yapmaliyiz ?

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Delil/kanıt olmadan hüküm kurulması, bir çok ilkeye ve uluslararası kanunlara AYKIRIDIR.
    Yargıtay, gönderdiğiniz dilekçede, kanıt olmadan hüküm verildiğini, yazmışsınızdır.

Ayrıca Yargıtay, cezayı bozmadığı taktirde, sizde; Anayasa mahkemesi, nezdinde itiraz etme hakkınız vardır.

- - - Updated - - -

Alıntı Den_sonra rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben bugun 5250 tl ceza yedim ve hakimin bana soyledigi teksey kanaatim bu yonde demesi itiraz ettim bagirdim beni tehdit etti duzeni bozma dedi baska cezalar veririm dedi bende hakimi hsyk ya cumhurbaskanimiza adalet bakanligina ve caglayan adliyesinde bir cok merciye sikayet edip karari temyiz ettim ne sonuc cikar bilmiyorumama islemedigim bir suc yuzunddn ceza yemek gururuma dokunmakta kisaca nasil bilgimiz disinda bayi kodumuz kullanilarak hat acilir bunu sizlere aktarayim bayi kodunuzu size hat satisi yapan abone merkeziniz satis temsilciniz ve bayi toplantilarinda yaninizda olan cevreniz rahatlikla bilir buda maalesef Turkcell in guvenlik zaafiyetindendir bana hat getiren temsilci bizim deyimimizle tdm yetkilisi evraklari bizden alir ve sozde hobim denilen birime iletir ve arsivde kalir ama biz bilemeyiz bu evraklar bizdrn ciktiktan sonra fotokopi yoluyla cogaltilmismidir burasi muamma ve art niyetli kisilere verilmismidir genelde satis temsilcileri kotasini doldurmasini istedigi bayilere bu sekilde baski yaparlar ve sozlesme duzenlemesini isterlee bayide sevdigi bayiyse bu evraklari bundan temin ederek bu hatlari acabilir ve sizin bayi kodunuzu kullanabilir bunun nedenide ayni bayide 1000 adet hat acilimi dikkat cekecegi icin bunu bildigi zarar gelmez dedigi bayi kodlari uzerinden yapar ve bu acilan hatlar sizin bayi kodunuzla acilmis olur isin bundan sonraki kismi ise gelecek prim olayidir iste burda is satis temsilcisinde bitmekte cunku sizin uzerinize hat acilisi yapildigi icin primde turkcellden size gonderilmistir ama nedense o prim elinize gecmez belkide sahte fatura duzenliyorlar belkide sizden su miktarda fatura kesmelisin diye ikna edilerek kandiriliyorlar bayide fatura kesmisse zaten sucu istemeden bilmeden islemis olmakta genelde parca kontor isi yapan mavi nokta ve toplu hat satisi yapan bayiler bu duzenbazligi yapmaktadir lakin siz bu kisiye ulasamazsiniz cunku bayi kodunuz yazmakta sozlesmede haliyle buda sizi suclu duruma dusurmekte daha detaylida yazabilirim ama ne yazsamda bosuna cunku bu isi yapanlar herseyi dusunup ona gore hareket etmislerdir iste boyle varsa fikri yada sorusu olan sevinirim bu isten yakami siyiramadim kafayi yememek elde degil

- - - Updated - - -

Yetkili bayiye giden sozlesmede alt bayi kisminda eger sizin bayi kodunuz yazmaktaysa bu hatti acan kisi siz gorunmektesiniz ve hat actiginiz kisi vanda ikamet etse dahi bile maalesefki suclu gorulmektesiniz ben kendimden ornek vereyim ben alt bayiyim ve hat acma yetkim yok mavi noktada degilim hat acma sistemine sahip degilim bu nedenle musterimiz bize kimligiyle geldiginde biz sadece ona ait iletisim bilgisi yazili kimlik fotokopisini alir ve ayni gin acilmasi icin faxla abone merkezimize yollariz evragi bu sekilde hatti acilmis olur musterinin evragin asli ise daha sonra tdm yetkilisi araciligiyla sizden alinir ve arsive kaldirilir ama sizden ciktiktan sonra bu evrak cogaltilmissa ve bir suca karismissa bu tamamiyle sizin sucunuz olur cunku musteri direk kimlik bilgimi falanca bayiye verdim der buda sizi suclu yapmaya yeter aklina neden siz gelirsiniz cunku islenen suc hat acimiysa direk aklina gelecegi bayi siz olursunuz bu maalesef benim basima geldi ve halada ugrasmaktayim bunla alakali kisi vanda ikamet etmekte ve ona hatti acan bayi ben gorunmekteyim adami tanimam etmem istanbula bile gelmemis adam bende vana gitmis biri degilim ama mahkemenin dusuncesine gore ben kimligi ele gecirip sozde sucu kasti sekilde islemisim be yuce yarginin yargisiz cellatlari hakimler insan dusunur benim elimin altinda her imkan mevcut turkcellden bu hat icin cikartilan prim hangi bayiye teslim edilmis kontor olarak eger o kontor benim bayimden satisi yapilmissa tamam suc benim diyorum bunu bulmasida cok kolay cunku her kontor arkasinda seri no var ve prim icin verilmis olsa bile faturalandirilip cikisi yapilmakta haliyle bunu bir insan alip hattina yuklemektedir istesin turkcellden bu kontor hangi telefon numarasina yuklenmis arasin o telefon numarasini benim bayimin adresini versin ve burdan kontor alip almadigini sorsun adresimi yada ismimi bilip taniyip tanimadigini sorun verilen cevaba gore kanaat olusturun diyorum azarliyor akil verme diyor benim yapmadigimi bilirkisi raporuylada belli yanimda calisan kimsede olmadi buna ragmen kanaati benim bunu yaptigim yonde nasil kullandin diyorum oyle karar verdim diyor ve bugun 4.celseydi ve nihai karari acikladi 105 gun hapis 50 tl den 5250 tl adli para cezasi 15 ayda taksit yapmis sayin hakimim sagolsun valla eli opulecek adam birde pismanlik belirtisi gormedim demezmi cildirdim o an islemedigim bir suc icin neden pismanlik duyayim be adam dedim diye beni mahkemeden kovdu gelde kizma cildirma simdi ne yapmaliyim kim hakli benmi hakim mi birisi lutfen cvp versin
    Bahse konu olan vak'aları, net ve tarafsız biçimde analiz edebilmek için GEREKÇELİ MAHKEME KARARINI, bu yere (T.C kimlik ve ad soyad gibi özel bilgilerinizi kapatmak şartıyla ) koymanızı rica ederim.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

5809 yasaya muhalefet

http:www.hukuki.netshowthread.php115557-Hakim-elinde-yeterli-delil-olmamasina-ragmen-ceza-verecem-diyor

5809 yasada af

5809 sayili yasaya muhalefet

5809 nolu yasaya muhalefet

yeterli delil olmadığı için

asliye ceza 5809 yasa hapis cezasi verirmi5809 sayili5809 nolu yasaya muhalefet cezasi5809 sayili kanun yargitay kararlari5809 yasaya muhalefet ile alinacak ceza5809 yasaya muhalefet ne demek5809 yadaya muhalefet sikayetci olma suresi5809 kamu davasi5809 sayili kanun cezasi nedir5809 yadaya af5809 yasaya muhalefet hapis vezasicaldigin mal icin hakim ceza verirmi5809 yasaya muhalefet itiraz5809 kanun verdi cezalarcezalar cok yetersiz olmasina hakimler ne diyor5809 sayili yasaya muhalefet davalarihakkında yeterli delilhakkında yeterli delil site:www.hukuki.nethakim ceza hesaplama programı
Forum