Merhaba,A şirketinde taşeron olarak çalışmaktayım.Araç teslimat danışmanı olarak görev yapıyorum.Bir gün x marka aracı teslim edecek olan personel işe gelmeyince, benden bu aracı müşteriye teslim etmem istendi.Müşterinin önüne aracı getirdiğimde,müşteri araçta ufak bir hasar tespit etti.Yöneticim aracı servise bırakmamı söyledi.Bende söyleneni yaparak aracı servise bıraktım ve bundan sonraki süreci bilmiyorum.

Aradan 1 ay geçtikten sonra bu aracın müşteriye teslim edildiğini ancak yanlış aracın teslim edildiğini öğrendim.Aracı teslim alan müşteri sabit bir yere çarpıyor ve aracı servise getirdiğinde yanlışlık ortaya çıkıyor.Plaka doğru ancak yanlış araca takılmış.Bu olaydan sonra savunmamı aynen ilk paragraftaki gibi yazdım,plakayı benim takmadığımıda özellikle belirttim ve yöneticime teslim ettim.Ancak bana kusurlu olduğumu söyleyerek "x motor nolu aracın hasar bedelinin masraf payı" adı altında 80 lira fatura kesildi.Aracı benim teslim etmeme rağmen bu cezanın kesilmesi doğrumudur ?Bu cezanın herhangi bir yasal dayanağı varmıdır ?

Ayrıca daha önce hiçbir mesai ücretimde verilmemiştir.Bu şekilde istifa ettiğim takdirde Kıdem tazminatı hakkında yararlanabilir miyim ?

Bütün bu olanlar göz önünde bulundurulduğunda nasıl bir yol izlemeliyim ?

Teşekkür Ederim