Merhaba kusura bakmayın rahatsız ediyorum . Üye olurken TC kimlik numaramı verdim ama düşündümde biraz kafamı kurcaladı . Bu bilgilerin gizli kalacağına dair site garanti verdi . Ama birde madalyonun öbür yüzü var sisteminize girdiğimiz bilgiler şifrelenerek sisteme kayıt ediliyor . Ve bu şifrelereme sistemi genelde md5 oluyor . Çoğu zamanda sistemlerden ele geçirilen md5 sayılarıyla banka kartları ve diğer kişisel bilgilere ulaşılabiliyor . Bu uygulamanın siz değerli site yöneticileri açısından mantıklı olduğu kanaatindeyim . Çünkü işe bir ciddiyet kazandırıyor ve haliyle forumdaki kişiler davranışlarında daha dikkatli oluyor . Şimdi sizlere bir kaç sorum bulunmakta .
Varsayalım ki bu site hacklendi :
TC Kimlik numaramızı ele geçiren birisi hakkımızda neler yapabilir ?
Bunun doğuracağı sonuçlarda bizim suçsuz olduğumuz anlaşabilir mi ?

Eğer bu soruların cevabı evet ise siteden atılmak pahasına T.C. Kimlik numaramın ve Üyeliğimin sistemde tamamen silinmesini istirham ediyorum .

ve Web sitesi için küçük bir öneri : Web sitenizi tc kimlik numarası yerine telefon doğrulama koduyla yaparsanız hem üye arkadaşlarımızın içi daha rahat olur . Hemde siz sallama veya uyduruk tc kimlik numaralarıyla uğraşmamış olursunuz . her numaradan 1 üye kaydı yapılır ve aynı numara tekrar kullanılamaz .

Okuduğunuz ve gösterdiğiniz ilgi için şimdiden teşekkür ederim .