YÖK ün önceden çıkardığı bir yönetmelikle öğrenciye verdiği haklar, daha sonra çıkardığı bir yönetmelikle öğrencinin elinden alınırsa bu yönetliğe itiraz için idari mahkemeye dava açsam bir netice alabilirmiyim?

Verilen haklar geri alınamaz ilkesi bu yönetmelik değişliği ile ihlal ediliyor ve ayrıca geriye dönük işlem yapılıyor.

NOT: Yatay geçişle 2011 yılında başka bir üniversiteye geçtim ve o sene 2010daki yönetmelik uygulandı derslerim sayıldı fakat notlarım sıfırlandı ve mağdur edildim ama öğrenimime devam ettim. 2014 mayıs ayında yeni bir yönetmelik çıktı ve ben haziran ayında mezun olacağım için bu yönetmelik bana uygulandı ve eski ortalamam hesaba katıldı böylece ortalamam düştü. Yönetmelikte açıkça bu değişikliğin kimlere uygulanacağı yazmıyor. Benim bildiğim yönetmlik yayınlandıktan sonra gelecek ilk öğrencilere uygulanır ama bunlar sanki yeni gelmişim gibi bana uyguladılar. Tam mezuniyet aşamasında böyle birşeyin yapılması bana dersleri alttan alıp yükseltme hakkı vermediği için haksız bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Bölüm 1.si olarak bölümü bitirdim ve ortalamımı bu 2010daki yönetmeliğe güvenerek yaptım.Yeni yönetmeliğin bana uygulanmasıyla ortalamamın bana ileride sağlicağı avantajların hepsi elimden alınıyor.